راهنمای سفر به جام جهانی ۲۰۱۸، معرفی شهر نیژنی نووگورود

جام جهانی ۲۰۱۸ در پهناورترین کشور جهان یعنی روسیه برگزار خواهد شد و افراد زیادی در حال برنامه‌ریزی برای سفر به روسیه هستند تا این دوره از جام جهانی را از نزدیک و در کشور روسیه ببینند. در این سری از پست‌ها به معرفی شهرهای برگزار کننده جام جهانی روسیه خواهیم پرداخت. در ادامه با راهنمای سفر به نیژنی نووگورود روسیه برای جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ با ما همراه باشید.

[c][/c]

راهنمای سفر به نیژنی نووگورود

با توجه به دستور رئیس جمهور روسیه مبنی بر لغو ویزا برای تماشاگران این رویداد بزرگ، افراد زیادی در حال برنامه‌ریزی برای سفر به روسیه هستند تا جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را از نزدیک ببینند. این دوره از جام جهانی در شهرهای کالینینگراد (Kaliningrad)، کازان (Kazan)، مسکو (Moscow)، نیژنی نووگورود (Nizhny Novgorod)، روستوف نا دونو (Rostov-on-Don)، سن پترزبورگ (Saint Petersburg)، سامارا (Samara)، سارانسک (Saransk)، سوچی (Sochi)، ولگوگراد (Volgograd) و یکاترینبورگ (Ekaterinburg) برگزار خواهد شد. در ادامه به معرفی کامل شهر نیژنی نووگورود پرداخته و اطلاعات جامع و راهنمای سفر به نیژنی نووگورود را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

در مورد روسیه بیشتر بخوانید:

راهنمای سفر به جام جهانی ۲۰۱۸، معرفی شهر نیژنی نووگورود

سفر به جام جهانی ۲۰۱۸ ؛ راهنمای سفر به کالینینگراد

نیژنی نووگورود، مرکز استان نیژنی نووگورود روسیه، بیش از یک میلیون نفر جمعیت داشته و چهارمین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو، سن پترزبورگ و نووسیبیرسک محسوب می‌شود. این شهر زیبا، در غرب روسیه و در محل تلاقی دو رود «اولگا» و «اکا» قرار دارد. آب و هوای نیژنی نووگورود نیز تقریبا شبیه به آب و هوای مسکو بوده و زمستان‌هایی سرد و طولانی دارد. این شهر با معماری‌ خود و با بناهایی مانند کرملین، تعداد زیادی کلیسای اورتدوکس و کنده‌کاری‌های ماهرانه‌ای در خانه‌های چوبی باعث تعجب مسافرین و گردشگران می‌شود.

راهنمای سفر به نیژنی نووگورود

در ادامه در قالب راهنمای سفر به نیژنی نووگورود، اطلاعاتی ضروری را در رابطه با سفر به روسیه و این شهر ارائه و داده و آب و هوای نیژنی نووگورود و ورزشگاه آن برای بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در مطالب بعدی نیز به معرفی مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری این شهر خواهیم پرداخت.

اطلاعات ضروری در سفر به نیژنی نووگورود :

اختلاف ساعت با تهران: ۰۰:۳۰- ؛ نیم ساعت عقب‌تر از تهران

زبان رسمی: روسی

واحد پول رسمی: روبل (RUB) – واحد پول روسیه روبل است که اختصارا به صورت RUB و یا RUR نشان داده می‌شود. هر روبل روسی به ۱۰۰ کوپک تقسیم می شود. به طور مثال : ۲۱۵۰٫۲۰ که خوانده می شود ۲۱۵۰ روبل و ۲۰ کوپک.

نرخ تبدیل ارز: هر ۱۰۰ روبل مسکو تقریبا برابر با ۱.۵ تا ۱.۸ دلار آمریکا است.

برق: ۲۳۰ ولت – ۵۰ هرتز

پریز برق: type C و type F

راهنمای سفر به جام جهانی ۲۰۱۸، معرفی شهر نیژنی نووگورود

آب و هوای نیژنی نووگورود چگونه است؟

آب و هوای این شهر به طور معمول سرد بوده و دمای هوا نیز در آن نسبتا پایین است. در این شهر بارش باران امری معمول بوده و حتی در خشک‌ترین ماه‌ها نیز ممکن است شاهد بارش باشیم. دمای میانگین شهر نیژنی نووگورود حدود ۴ درجه سانتی‌گراد بوده و میزان بارش باران نیز به طور میانگین ۶۰۵ میلی‌متر در سال است. در ادامه می‌توانید اطلاعات جزئی‌تری را در رابطه با آب و هوای این شهر مشاهده کنید:

  • نیژنی نووگورود در ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست آب و هوایی معتدل داشته و دمای هوا نیز متوسط می‌باشد
  • فصل زمستان در این شهر ماه‌های ژانویه، فوریه، نوامبر و دسامبر بوده و دمای هوا در این ماه‌ها پایین است
  • به طور میانگین گرم‌ترین ماه سال در این شهر ماه جولای است
  • سردترین ماه سال در شهر نیژنی نووگورود نیز ماه ژانویه است
  • در ماه ژوئن شاهد بیشترین میزان بارش در شهر نیژنی نووگورود هستیم و ماه آوریل نیز کم‌ترین میزان بارش را دارد

لازم به ذکر است که با توجه به برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ در ماه‌های ژوئن و جولای آب و هوای شهر در این ماه‌ها کاملا دلپذیر بوده و نیازی به نگرانی در این باره وجود ندارد.

راهنمای سفر به نیژنی نووگورود

ورزشگاه نیژنی نووگورود برای جام جهانی ۲۰۱۸

ورزشگاه نیژنی نووگورود در یکی از زیباترین نقاط شهر یعنی محل تلاقی دو رود اوکا و ولگا و در کنار کلیسای الکساندر نوسکی در حال ساخت است. از این مکان منظره‌ای زیبا از کرمیلین نیژنی نووگورود نیز قابل مشاهده است که در طرف دیگر رود اوکا واقع شده است. طراحی ورزشگاه نیژنی نووگورود از جنبه‌های طبیعی منطقه ولگا یعنی آب و باد الهام گرفته شده است. این ورزشگاه پس از بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ ورزشگاه خانگی تیم فوتبال المپیتس نیژنی نووگورود خواهد بود. گفتنی است که ظرفیت این ورزشگاه حدود ۴۵ هزار نفر خواهد بود.

راهنمای سفر به نیژنی نووگورود

در این پست از زرین نما بلاگ در قالب راهنمای سفر به نیژنی نووگورود به معرفی این شهر پرداخته و به بررسی آب و هوای این شهر، اطلاعات ضروری در سفر به روسیه و نیژنی نووگورود برای جام جهانی ۲۰۱۸ پرداختیم. در مطالب بعدی منتظر معرفی مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری این شهر باشید. نظر شما در مورد این شهر چیست؟

منبع: fifa و weather-and-climate

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *