راهنمای کامل سفر به کشور زیبای فرانسه

فرانسه کشوری زیبا و دوست‌داشتنی است که در اکثر لیست‌های گردشگری توریست‌ها یه عنوان یکی از کشورهایی که حتماً بایستی به آن سفر کنند دیده می‌شود. در این پست سعی کرده‌ایم راهنمای سفر به فرانسه را برای آن دسته از افرادی که علاقه به سفر به این کشور را دارند و یا می‌خواهند با آن بیشتر آشنا شوند، آماده کنیم. با ما همراه باشید.

 

راهنمای سفر به فرانسه

نوشیدنی‌های متنوع و گوارا، غذاها و به‌خصوص پنیرهای خوشمزه، برج ایفل و در کنار آن شهرها و مکان‌های دیدنی از جمله سواحل خیره کننده، دره‌ها و جنگل‌های زیبا، همه و همه فرانسه را تبدیل به یکی از بهترین مقاصد گردشگری کرده‌اند. بعضی از بهترین غذاها و نوشیدنی‌ها تنها در فرانسه یافت می‌شوند. فرانسه میزبان شهرهایی تاریخی است که هر کدام بیانگر تاریخی طولانی و غنی هستند. فرانسوی‌ها معمولاً افراد رمانتیکی هستند که شاید هنگام مشاهده گل‌هایی مثل گل رز، بدون توقف و بو کردن آن از کنارش به راحتی نگذرند. شاید هیچ چیزی مانند یک پیک نیک در کنار رود سن و یا گذراندن یک روز در حومه شهرهای فرانسه نتواند زندگی را آنگونه که باید زیبا جلوه دهد. اما فرانسه در کنار زیبایی‌های خود فرهنگ و تاریخ غنی نیز دارد که علاقمندان به تاریخ را مجذوب خود می‌کنند. بسیاری از افراد برای دیدن معماری‌های شگفت‌انگیز و قلعه‌ها و خرابه‌های باقی‌مانده از دوران باستان به این کشور سفر می‌کنند.

راهنمای سفر به فرانسه
فرانسه کشوری زیبا و دوست‌داشتنی است که در اکثر لیست‌های گردشگری توریست‌ها یه عنوان یکی از کشورهایی که حتماً بایستی به آن سفر کنند دیده می‌شود

 

سفر به فرانسه معمولاً جزء سفرهای پرهزینه به حساب می‌آید، اما بایستی توجه کرد که با رعایت کردن برخی نکات می‌توان بدون نگرانی و با بودجه کمتری نیز به این کشور سفر کرد. اما با هر بودجه‌ای که به فرانسه سفر کنید، مطمئن باشید که در زیبایی‌ها و لذت‌های وصف نشدنی این کشور غرق خواهید شد.
در ادامه برای راهنمای سفر به فرانسه به آب و هوای این کشور، بهترین موقع برای سفر، نکاتی درباره هزینه‌های سفر به این کشور و تفریحات و کارهایی که در سفر به فرانسه نباید از دست داد، خواهیم پرداخت.

 

در مورد فرانسه بخوانید:

 

 • آب و هوای فرانسه چگونه است؟

فرانسه در شهرهای مختلفش آب و هوای متفاوتی دارد. آب و هوای فرانسه در قسمت‌های شمالی و شمال شرقی‌اش معتدل بوده و قسمت‌های جنوبی‌اش نیز آب و هوای مدیترانه‌ای دارد. اما از طرفی قسمت‌های غربی فرانسه اقلیم اقیانوسی داشته و این مناطق دارای میزان بارش بالایی نسبت به سایر مناطق بوده و البته زمستان‌هایی معتدل و تابستان‌هایی گرم را تجربه می‌کنند. سایر مناطق این کشور نیز معمولا تابستان‌هایی گرم و گاهی طوفانی و زمستان‌هایی سرد دارند.

راهنمای سفر به فرانسه

 

 • بهترین زمان برای سفر به فرانسه چه موقعی است؟

با توجه به میزان گردشگرانی که در ماه‌های مختلف به کشور فرانسه سفر می‌کنند، می‌توان گفت که بهترین زمان برای سفر به فرانسه هم از نظر آب و هوا و هم جهات دیگر، ماه‌های آوریل تا ژوئن و ماه‌های سپتامبر تا نوامبر هستند. از طرفی نیز اگر علاقه‌ای به سفر در زمان‌های شلوغ ندارید، بدترین ماه‌ها برای سفر به این کشور جولای و آگوست هستند چون گردشگران زیادی برای دیدن فرانسه می آیند و این کشور در این زمان‌ها بسیار شلوغ است. ذکر این نکته نیز ضروری است که در ماه‌های نوامبر تا ژانویه که آب و هوای فرانسه سرد است و گردشگران کمتری به آن مسافرت می‌کنند، هتل‌ها نسبت به زمان‌های دیگر ارزان‌تر بوده و فرصت مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند با بودجه کمتری به این کشور سفر کنند.

راهنمای سفر به فرانسه
می‌توان گفت که بهترین زمان برای سفر به فرانسه هم از نظر آب و هوا و هم جهات دیگر، ماه‌های آوریل تا ژوئن و ماه‌های سپتامبر تا نوامبر هستند

 

 • آشنایی با هزینه‌های معمول در کشور فرانسه

در ادامه هزینه‌های معمولی که در سفر به فرانسه وجود دارند را می‌توانید مشاهده کنید:

 • هزینه‌های اقامت

هزینه‌های اقامت در هاستل‌های فرانسه معمولاً بستگی به شهری دارد که در آن اقامت دارید، ولی معمولاً هزینه‌ای برابر با ۱۵ تا ۴۰ یورو برای هر شب خواهند داشت. در سفر به فرانسه معمولاً اقامت در پاریس بیشترین هزینه را برایتان خواهد داشت. اقامت در اتاق‌های خصوصی هاستل‌ها نیز معمولاً هزینه‌ای برابر با ۷۵ یورو و یا بیشتر دارند. هزینه اقامت در هتل‌های ارزان‌قیمت نیز از شبی ۶۰ یورو برای یک اتاق دوتخته شروع می‌شود که معمولاً دارای وای فای رایگان و تهویه هوای مناسب هستند. البته لازم به ذکر است که هزینه اقامت در اطراف پاریس، بوردو و ریوریای فرانسه، نسبت به داخل شهر کمتر است. یکی از گزینه‌های دیگری برای اقامت با هزینه کمتر در فرانسه و به‌خصوص در شهرهایی گران مثل پاریس وجود دارد، اجاره آپارتمان است. اجاره کامل یک آپارتمان هزینه‌ای حدود ۴۵ یورو داشته و هزینه اجاره آپارتمان به صورت اشتراکی نیز ممکن است هزینه‌ای حدود ۱۵ یورو برایتان داشته باشد.

راهنمای سفر به فرانسه

 

 • هزینه‌های غذا در فرانسه

در فرانسه اگر خودتان غذای خود را تهیه کنید، هزینه بسیار کمتری نسبت به رستوران‌ها خواهید داشت. در بازارها و مغازه‌های این کشور نان، پنیر، گوشت و محصولات پروتئینی به راحتی یافت می‌شوند به راحتی می‌توان با هزینه‌ای حدود ده یورو غذای مناسب برای دو نفر تهیه کرد. شیوه زندگی اکثر فرانسوی‌ها نیز به این‌گونه بوده و آن‌ها خرید کرده و غذایشان را آماده می‌کنند. هزینه‌ای که برای خرید و تهیه غذای خانگی برای مدت زمان یک هفته صرف می‌شود، معمولاً ۴۵ تا ۶۵ یورو می‌باشد. همین‌طور می‌توانید ساندویچ‌های آماده را از مغازه‌ها تهیه کنید که هزینه‌ای حدود ۴ تا ۷ یورو دارند. اما غذا خوردن در رستوران، به همراه نوشیدنی، معمولاً هزینه‌ای برابر ۲۰ تا ۳۵ یورو برایتان خواهد داشت.

راهنمای سفر به فرانسه

 

 • هزینه‌های حمل و نقل و جابجایی در فرانسه

بهترین راه برای گردش در فرانسه استفاده از قطار در این کشور است که البته ممکن است هزینه آن زیاد باشد. هزینه قطارها در شب ممکن است نسبتاً ارزان‌تر باشند ولی هزینه قطارهای سریع‌السیر نیز بسیار بالا بوده و ممکن است که تا ۹۰ یورو برایتان هزینه داشته باشند. البته در صورت امکان و رزرو کردن زودتر بلیط قطار، می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. سیستم‌های حمل و نقل محلی نیز قابل اطمینان بوده و هزینه آن‌ها نیز کم و حدود ۱ تا ۳ یورو برای هر سفر است. لازم به ذکر است که کرایه‌های تاکسی در کشور فرانسه معمولاً بالا هستند. پس در صورت سفر به این کشور تا حد امکان از استفاده از تاکسی‌ها دوری کنید.

راهنمای سفر به فرانسه

 

 • بودجه معمول پیشنهادی روزانه در فرانسه

با در نظر گرفتن شرایطی که در بالا به آن اشاره کردیم، یعنی اقامت در هاستل، صرفه‌جویی در هزینه غذا و تهیه و آماده کردن غذای خود و استفاده از سیستم حمل و نقل محلی، می‌توان با هزینه‌ای حدود ۴۵ تا ۷۵ یور یک روز کامل را در فرانسه گذراند. اما بایستی توجه کنید که اگر در محل‌های لوکس‌تر اقامت داشته و یا غذای خود را در رستوران میل کنید، این مبلغ ممکن است بسیار بیشتر شود.

 • نکاتی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های معمول در فرانسه

کارهای زیادی می‌توانید در فرانسه انجام دهید که ضمن لذت بردن از آن‌ها،‌هزینه‌های زندگی در فرانسه را نیز کاهش دهید:

 • به پیک نیک بروید

اگر در فرانسه همیشه در رستوران غذا بخورید، هزینه‌های شما بسیار زیاد خواهد بود و ممکن است که مجبور شوید هزینه یک روز سفر خود در این کشور را تنها به یک وعده غذا خوردن در رستوران اختصاص دهید. اما در صورتی که یک پیک نیک ترتیب دهید، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های خود، می‌توانید از حومه شهرهایی مثل پاریس نیز لذت ببرید. کافیست که به یک فروشگاه محلی رفته، از آنجا نان، پنیر، میوه، گوشت و سایر اقلام مورد نیاز خود را خریداری کرده و به پیک نیک و گردش خود بروید. در این صورت با هزینه‌ای حدود ۱۰ یورو می‌توانید یک پیک نیک به یادماندنی داشته باشید.

راهنمای سفر به فرانسه
اگر درفرانسه یک پیک نیک ترتیب دهید، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های خود، می‌توانید از حومه شهرهایی مثل پاریس نیز لذت ببرید

 

 • استفاده از قطار در فرانسه

سفر با قطار در اروپا یکی از راه‌های ارزان حمل و نقل و جابجایی محسوب می‌شود. این امر در فرانسه نیز صدق می‌کند و یکی از آسان‌ترین راهها برای حمل و نقل و جابجایی در این کشور به شمار می‌رود.

 • خرید از فروشگاه‌های محلی

اگر به دنبال تجربه یک زندگی فرانسوی هستید، همان کاری را انجام دهید که فرانسوی‌ها انجام می‌دهند. به بازار محلی رفته و نان، پنیر، ماهی، گوشت و وسایل مورد نیاز خود را تهیه کنید. این کاری است که فرانسوی‌ها همه روزه انجام می‌دهند. در این صورت هم می‌توانید همانند فرانسوی‌ها روز خود را سپری کنید و هم اینکه به جای رفتن به رستوران و صرف هزینه زیاد، غذای خود را آماده کرده و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

راهنمای سفر به فرانسه

 

 • استفاده از سرویس‌های اشتراک‌گذاری وسایل نقلیه

در صورتی که برنامه سفرتان انعطاف‌پذیر و قابل تغییر است، می‌توانید از سرویس‌های به اشتراک‌گذاری وسایل نقلیه که در فرانسه با نام BlaBlaCar شناخته می‌شوند استفاده کنید. در این صورت علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های خود، می‌توانید با زندگی روزانه مردم فرانسه و آداب و رسوم آن‌ها نیز آشنا شوید. توجه کنید که راننده‌های این سرویس کاملاً قابل اعتماد و اطمینان هستند.

راهنمای سفر به فرانسه

 

 • به باشگاه‌های شبانه نروید

باشگاه‌های شبانه یا همان کلاب‌ها در فرانسه یکی از تفریحات گران به شمار می‌روند. معمولاً ورودی این مکان‌ها بیشتر از ۲۰ یورو بوده و به ازای هر نوشیدنی نیز مبلغی معادل ۱۲ دلار بایستی پرداخت کنید. پس در صورتی که نمی‌خواهید هزینه اضافی در سفر خود داشته باشید، بهتر است که رفتن به این باشگاه‌ها را از لیست تفریحات خود خط بزنید.

 • مکان‌های دیدنی و تفریحاتی که در سفر به فرانسه نباید از دست داد

در ادامه راهنمای سفر به فرانسه می‌توانید لیستی از مکان‌های تفریحی این کشور و کارهایی که در سفر به آن نباید از دست داد را مشاهده کنید.

 • پاریس

پاریس همه چیز برای داشتن یک سفر دلپذیر و به یادماندنی در خود دارد. موزه‌ی لوور، موزه‌های سبک امپرسیونیسم یا دریافتگری، برج ایفل، رود سن، پارک‌های متعدد و فرهنگ، غذای بی‌نظیر و متفاوت و نوشیدنی‌های منحصر به فرد تنها تعدادی از جاذبه‌های این شهر به حساب می‌آیند. پاریس برای علاقمندان به هنر و غذا یک شهر ایده‌آل به حساب می‌آید چرا که این شهر فرهنگ و تاریخی غنی در هر دوی این‌ها دارد. پاریس یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری دنیا است و هر بار که به آن سفر کنید، چیز جدیدی برای دیدن و لذت بردن در آن خواهید یافت.

راهنمای سفر به فرانسه
پاریس یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری دنیا است و هر بار که به آن سفر کنید، چیز جدیدی برای دیدن و لذت بردن در آن خواهید یافت

 

 • سواحل D-Day در نرماندی فرانسه

نرماندی به منطقه‌ای جغرافیایی در شمال غربی فرانسه گفته می‌شود. با پیاده‌روی در این سواحل، می‌توانید یادبودهایی از جنگ جهانی دوم را مشاهده کنید. چرا که یادبود‌ها و موزه‌های متعددی در این منطقه وجود دارند که با بازدید از آن‌ها می‌توانید با تاریخچه این جنگ بیشتر آشنا شوید.

راهنمای سفر به فرانسه

 

 • گشت و گذار در دره لوار

دره‌ی لوآر یا لوار (Loire) در مرکز فرانسه مناظری بسیار زیبا داشته و پوشیده از باغ‌های سرسبز، تاکستان‌ها و کاخ‌های دیدنی است. رود لوار با طول ۱۰۱۲ کیلومتر نیز طولانی‌ترین رود فرانسه است که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده و از میان این دره می‌گذرد. در این منطقه می‌توانید از شهرهای کوچک و دیدنی بازدید کرده و از غذاهای خوشمزه محلی لذت ببرید. این دره یکی از مکان‌هایی است که در سفر به فرانسه ارزش وقت گذاشتن و بازدید را دارد.

راهنمای سفر به فرانسه
دره‌ی لوآر یا لوار (Loire) در مرکز فرانسه مناظری بسیار زیبا داشته و پوشیده از باغ‌های سرسبز، تاکستان‌ها و کاخ‌های دیدنی است

 

 • پرسه زدن در نیس (Nice)

همیشه گفته می‌شود که شهر نیس بسیار خوب است (Nice is nice)، اما تا زمانی که خودتان این شهر را از نزدیک نبینید، نمی‌توانید به علت آن پی ببرید. این شهر ساحلی برای افرادی که می‌خواهند در جنوب فرانسه بازدید کنند، اما بودجه‌شان برای شهرهایی مثل موناکو نمی‌رسد، می‌تواند مقصد مناسبی باشد.

راهنمای سفر به فرانسه
شهر ساحلی نیس برای افرادی که می‌خواهند در جنوب فرانسه بازدید کنند، اما بودجه‌شان برای شهرهایی مثل موناکو نمی‌رسد، می‌تواند مقصد مناسبی باشد

 

 • موناکو، پادشاهی کوچک فرانسه

این پادشاهی کوچک فرانسه، مملو از خیابان‌های باریک و زیبا، ساختمان‌های دیدنی و باشکوه و قایق‌های بادبانی مدرن و زیبا است. موناکو منطقه‌ای خودمختار در فرانسه است که دومین کشور کوچک جهان نیز محسوب می‌شود. این مکان با مناظر زیبای خود، یکی از دیدنی‌های فرانسه و البته یک مکان لوکس برای گردشگران به حساب می‌آید که با سفر به آن می‌توان خاطراتی به یادماندنی برای خود درست کرد.

راهنمای سفر به فرانسه
موناکو، این پادشاهی کوچک فرانسه، مملو از خیابان‌های باریک و زیبا، ساختمان‌های دیدنی و باشکوه و قایق‌های بادبانی مدرن و زیبا است

 

 • رفتن به پارک لاویلت

پارک لاویلت (Parc de la Villette) یکی از پارک‌های معروف فرانسه است که به خاطر ایدوئولژی علمی زیباشناسی به عنوان یک اثر هنری در این کشور شناخته می‌شود. این پارک میزبان یک موزه‌ی علوم و چند جاذبه گردشگری عجیب است. مجموعه بزرگی از سازه‌های تزیینی (حجم‌های قرمز رنگ)، باغ‌های موضوعی و فضای بازی برای فعالیت‌های تفریحی و گشت و گذار در این پارک وجود دارد. این پارک توسط صاحب نظران و منتقدان معماری بسیاری مورد تحسین واقع شده است.

راهنمای سفر به فرانسه

 

 • گشت و گذار در خرابه‌های رومی

در صورتی که به تاریخ و بناهای تاریخی علاقه دارید، در فرانسه می‌توانید تعداد زیادی از خرابه‌های رومی که در این کشور باقی مانده‌اند را مشاهده کنید. در Orange، Nimes و Arles تماشاخانه‌های متعددی از زمان رومیان باقی مانده‌اند. شاید جالب به نظر برسد که بتوان خرابه‌های رومی را در کشور فرانسه مشاهده کرد، ولی بسیاری از این خرابه‌ها به خوبی حفظ شده‌اند و نشانگر امپراطوری رومی می‌باشند.

راهنمای سفر به فرانسه

 

 • تفریح اسکی در فرانسه

تعدادی از بهترین پیست‌های اسکی اروپا در رشته کوه آلپ فرانسه قرار گرفته‌اند. پس در صورتی که به اسکی علاقه دارید و در فصل زمستان و ماه‌هایی که در این کشور شاهد برف هستیم به آن سفر کرده‌اید، حتماً پیشنهاد می‌کنیم که به یکی از این پیست‌ها رفته و در آن از این ورزش هیجانی نهایت لذت را ببرید. برای اقامت نیز می‌توانید از هتل‌ها و هاستل‌های کوهستانی استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که این فعالیت و تفریح نیز یکی از تفریحات پرهزینه در کشور فرانسه به شمار می‌رود.

راهنمای سفر به فرانسه

 

 • کاخ ورسای فرانسه

کاخ ورسای (Versailles) که در نزدیکی پاریس واقع شده است، به دستور لویی چهاردم و برای نشان دادن ثروت و قدرت وی ساخته شده است. این کاخ هم‌اکنون نیز همانند گذشته بسیار باشکوه و دیدنی است که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. این کاخ یکی از پربازدیدترین کاخ‌های دنیاست که در سفر به فرانسه به هیچ عنوان نباید بازدید از آن را از دست داد.

راهنمای سفر به فرانسه
کاخ ورسای (Versailles) که در نزدیکی پاریس واقع شده است، به دستور لویی چهاردم و برای نشان دادن ثروت و قدرت وی ساخته شده است

 

 • رفتن به لیون

شهر لیون فرانسه قلعه‌ها و روستاهای کوچک شگفت‌انگیزی در خود داشته و یکی از بهترین شهرهای فرانسه برای گشت و گذار به حساب می‌آید. اگر که می‌خواهید تصوری از فرانسه در قرون وسطی داشته باشید، لیون شهری است که باید برای سفر انتخاب کنید. لیون در میراث فرهنگی جهانی یونسکو نیز ثبت شده و با سفر به آن واقعاً گویی در زمان سفر کرده‌اید.

راهنمای سفر به فرانسه
شهر لیون فرانسه قلعه‌ها و روستاهای کوچک شگفت‌انگیزی در خود داشته و یکی از بهترین شهرهای فرانسه برای گشت و گذار به حساب می‌آید

 

 • به مارسی بروید

مارسی که در جنوب شرقی فرانسه واقع شده است، یکی از شهرهای بندری فرانسه بوده و یکی از بزرگترین شهرهای این کشور به حساب می‌آید که در عین پیشرفته بودن، آثاری از تاریخ غنی آن نیز در گوشه و کنار به چشم می‌خورد. مارسی شهری با رستوران‌های عالی، تئاتر و موزه‌های دیدنی و مکان‌های دیدنی فراوان است که باعث می‌شوند این شهر میزبان مسافرین زیادی از سراسر اروپا و جهان باشد.

راهنمای سفر به فرانسه
مارسی شهری با رستوران‌های عالی، تئاتر و موزه‌های دیدنی و مکان‌های دیدنی فراوان است که باعث می‌شوند این شهر میزبان مسافرین زیادی از سراسر اروپا و جهان باشد

 

 • به سن تروپه بروید

اگر از اقامت در شهر مارسی خسته شدید، می‌توانید با قایقی به سن تروپه رفته و در آب‌های آن از شنا کردن نهایت لذت را ببرید. افراد ثروتمند و مشهور بسیاری را می‌توانید در این مکان ببینید.

راهنمای سفر به فرانسه

 

 • شهر قرون وسطایی کارکاسون

کارکاسون (Carcassone) نیز یکی دیگر از شهرهای تاریخی و قرون وسطایی فرانسه است که در لیست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است. این شهر تاریخی مملو از آثار به جا‌مانده از دوران قرون وسطی است. قدم زدن در کوچه‌ها و خیابان‌ها و خرید کردن از مغازه‌های کوچک آن خالی از لطف نبوده و باعث می‌شود که سفری به قرون وسطی فرانسه داشته باشید.

راهنمای سفر به فرانسه
کارکاسون یکی دیگر از شهرهای تاریخی و قرون وسطایی فرانسه است که در لیست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است

 

در این مطلب از زرین نما در قالب راهنمای سفر به فرانسه به معرفی این کشور، آب و هوای آن و مکان‌هایی که در سفر به فرانسه نباید از دست داد پرداختیم. امیداواریم که از آن لذت برده باشید.
در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا نیاز به مشاوره می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

منبع: nomadicmatt

 

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *