راهنمای سفر به مجمع‌الجزایر اندونزی

اندونزی یکی از کشورهای آسیای جنوب شرقی است که با بیش از هفده هزار جزیره، برای هر سلیقه‌ای جاذبه‌ای منحصر به فرد ارائه می‌دهد. در این راهنمای سفر به اندونزی با زرین نما بلاگ همراه باشید تا با این مجمع‌الجزایر بیشتر آشنا شوید.

اندونزی کشوری است که به شکل یک قوس در طول خط استوا کشیده شده و زمان بسیای نیز از مناطق مهم بازرگانی دریایی جهان به شمار می‌آمد. اگر نگاهی به تاریخ این کشور داشته باشیم، خواهیم دید که تاریخ اندونزی از نفوذ قدرت‌های خارجی که به خاطر منابع طبیعی این کشور جذب آن می‌شدند تأثیر بسیاری پذیرفته است. بازرگانان مسلمان دین اسلام را با خود به این منطقه آورده‌اند و قدرت‌های اروپایی برای به دست گرفتن حق انحصاری تجارت ادویه از اندونزی، در این منطقه با یکدیگر رقابت و جدال داشته‌ند. پس از آن نیز اندونزی سرانجام به مدت سه قرن و نیم تبدیل به مستعمره هلند شده و بعدها پس از پایان جنگ جهانی دوم اعلام استقلال کرد.

[c][/c]

 

راهنمای سفر به اندونزی
اندونزی یکی از کشورهای آسیای جنوب شرقی است که با بیش از هفده هزار جزیره، برای هر سلیقه‌ای جاذبه‌ای منحصر به فرد ارائه می‌دهد

 

اما اندونزی در حال حاضر با داشتن بیش از هفده هزار جزیره، جاذبه‌های گردشگری فراوان و متعددی داشته و تبدیل به یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای علاقمندان به سفر شده است. در ادامه در قالب راهنمای سفر به اندونزی، بررسی اطلاعات کلی و ضروری در سفر به اندونزی، جغرافیای این کشور، آب و هوا و بهترین زمان برای سفر به اندونزی با شما همراه خواهیم بود.

 

در مورد اندونزی بیشتر بخوانید:

 

اطلاعات کلی سفر به اندونزی

اختلاف ساعت با تهران؛ نکته جالبی که در رابطه با اندونزی وجود دارد، این است که این کشور سه منطقه زمانی مختلف دارد:

مناطق غربی: UTC +۷ (سه و نیم ساعت جلوتر از تهران) ؛‌ جاکارتا، پایتخت اندونزی نیز در این منطقه زمانی واقع شده است.

مناطق مرکزی: UTC +۸ (چهار و نیم ساعت جلوتر از تهران)

مناطق شرقی: UTC +۹ (پنج و نیم ساعت جلوتر از تهران)

زبان رسمی: اندونزیایی

پایتخت: جاکارتا

واحد پول: روپیه اندونزی (به انگلیسی: Indonesian rupiah، به زبان بومی: Rupiah Indonesia) با کد ایزوی IDR، یکای پول رایج در کشور اندونزی است.

نرخ تبدیل ارز: هر ۱۰۰۰ روپیه اندونزی در حال حاضر (شهریور ماه ۱۳۹۶) حدود ۲۵۰۰ ریال است

پیش شماره کشور: ۶۲+

پیش شماره کشور اندونزی ۶۲ می‌باشد. بنابراین برای تماس با یک شماره تلفن یا موبایل در کشور اندونزی باید ابتدا ۰۰۶۲ را شماره گیری نمایید. به عنوان مثال اگر دوست شما در اندونزی زندگی می کند و شماره منزل وی ۱۲۳۴۵۶ است، شما باید برای تماس با دوست خود شماره ۰۰۶۲۱۲۳۴۵۶ را وارد نمایید. توجه داشته باشید هنگامیکه پیش شماره یک کشور را وارد می کنید برای پیش شماره شهرستان یا ایالت و یا شماره موبایل دیگر نباید ۰ وارد کنید. مثلا برای شماره ۰۹۱۲۱۲۳۴۵۶، شماره ۰۰۶۲۹۱۲۱۲۳۴۵۶ را شماره‌گیری نمایید.

جهت رانندگی: چپ

نوع برق شهری: ۲۳۰ ولت/ ۵۰ هرتز

پریز برق: type F و type C

راهنمای سفر به اندونزی

 

آشنایی با جغرافیای اندونزی

اندونزی با ۱٬۹۱۹٬۴۴۰ کیلومتر مربع (۷۴۱٬۵۰ مایل مربع)، پانزدهمین کشور بزرگ جهان از لحاظ مساحت به شمار می‌رود. این کشور مجموعه‌ای از جزایر (نزدیک به ۱۷۵۰۸ جزیره بزرگ و کوچک) است که در جنوب شرقی آسیا در اقیانوس آرام قرار داشته و خط استوا از آن می‌گذرد. این مجمع‌الجزایر در جزیره گینه نو با پاپوا و هم چنین در جزیره برنئو با مالزی مرز مشترک دارد.

اندونزی دارای معادن قلع، نفت، ذغال‌سنگ و مس است و توتون، برنج، قهوه و کائوچو جزو محصولات اصلی کشاورزی این کشور به حساب می‌آیند. اندونزی را می‌توان بزرگترین مجمع الجزایر جهان دانست که بین دو خشکی، یعنی جنوب شرق آسیا و استرالیا واقع شده است. نکته جالب در رابطه با خشکی‌ها و آب‌های اندوزی این است که وسعت آب‌های این کشور ۳ برابر مساحت خشکی‌های آن است. از بندرهای مهم اندونزی نیز می‌توان به مدان، بندر ساحلی بلاوان، پکانبارو، ریو، جاکارتا سنگارنگ، نوزاتنگارا، بندر ساحلی بیتونگ و بندر آمبون و از شهرهای مهم آن نیزمی‌توان به ده شهر جاکارتا، سورابایا، سمارانگ، باندونگ، مدان، پالمبانگ، یوجونگ پادانگ، بانجارماسین، بندر لامپومگ و مانادو اشاره کرد. لازم به ذکر است که بیش از دو سوم اندونزی از جنگل‌های استوایی بارانی پوشده شده است و قسمت اعظمی از آن نیز کوهستانی است.

راهنمای سفر به اندونزی
اندونزی مجموعه‌ای از جزایر است که در جنوب شرقی آسیا در اقیانوس آرام قرار داشته و خط استوا از آن می‌گذرد

 

بیشتر بخوانید:

 

آب و هوای اندونزی چگونه است؟

می‌توان آب و هوای اندونزی را به دو فصل تقسیم کرد: فصل مرطوب و فصل خشک، با آب و هوای معتدل گرمسیری و میانگین دمای ۲۸ درجه سانتی‌گراد در طول سال. در بسیاری از مناطق این کشور، فصل خشک از ماه می تا سپتامبر بوده و بارش باران نیز در زمان بین ماه اکتبر تا آوریل اتفاق می‌افتد. البته برخی از مناطق و جزایر اندونزی از این قاعده پیروی نکرده و مستثنی هستند. برای مثال در سوماترا و در شمال، بارش باران از اکتبر تا ژانویه رخ داده و در جنوب نیز از ماه نوامبر تا فوریه شاهد بارش بارش هستیم.
البته لازم به ذکر است که در برخی از مناطق تفاوت دو فصل زیاد قابل توجه نیست. برای مثال بالی و کالیمانتان، زیاد تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی قرار نمی‌گیرند، اما با سفر به سمت شرق این کشور، تغییرات آب و هوایی نیز چشمگیرتر می‌شوند و در فصل مرطوب شاهد باران‌های شدید و سیلاب بوده و در فصل خشک نیز هوا به شدن خشک و بدون بارش و رطوب می‌شود.

راهنمای سفر به اندونزی
می‌توان آب و هوای اندونزی را به دوفصل مرطوب و فصل خشک تقسیم کرد

 

بهترین زمان برای سفر به اندونزی

همان‌طور که اشاره شد، آب و هوای مناطق مختلف اندونزی با یکدیگر متفاوت هستند. اما با این حال بارش باران تقریباً در تمام طول سال در این مجمع‌الجزایر اتفاق می‌افتد و البته مناطق مرتفع آن نیز دارای آب و هوای خنک‌تری نسبت به سایر مناطق هستند. توریستی‌ترین زمان سفر به اندونزی ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست هستند، که البته با توجه به هجوم مسافرین در این ماه‌ها به این کشور، قیمت‌ها نیز به شدت بالاتر هستند. به همین دلیل نیز اگر به دنبال صرفه‌جویی در هزینه‌های خود هستید، می‌توانید در ماه‌های می و سپتامبر به اندونزی سفر کنید. چرا که در این ماه‌ها آب و هوا خوب بوده و هزینه‌ها نیز همانند ماه‌های توریستی زیاد بالا نیستند.

راهنمای سفر به اندونزی
بارش باران تقریباً در تمام طول سال در اندونزی اتفاق افتاده و مناطق مرتفع آن نیز دارای آب و هوای خنک‌تری نسبت به سایر مناطق هستند

 

لباس‌های لازم برای سفر به اندونزی

در سفر به هر کشوری، بایستی به لوازم ضروری سفر توجه ویژه‌ای شود. اما علاوه بر این نوع وسایل، برای سفر به اندونزی، لباس‌های سبک و مناسب باران را نباید فراموش کنید. مخصوصاً لباس‌هایی از جنس کتان و یا ابریشم می‌توانند برای آب هوای اندونزی مناسب باشند. البته برای عصرهای خنک این کشور، و به‌خصوص برای سفر به مناطق مرتفع آن نیز تعدادی لباس گرم و مناسب بایستی همراهتان باشد.

راهنمای سفر به اندونزی

 

غذاهای معروف اندونزی

اندونزی یکی از کشورهایی است که در کنار جاذبه‌های گردشگری طبیعی و چشم‌نواز خود غذاهای خوشمزه‌ای نیز دارد. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با این غذاها، مطالب قبلی زرین نما در رابطه با غذاهای اندونزی را مطالعه نمایید.

راهنمای سفر به مجمع‌الجزایر اندونزی

در این مطلب از زرین نما در قالب راهنمای سفر به اندونزی به معرفی کلی این کشور پرداخته و اطلاعات کلی در رابطه با آب و هوای اندونزی و بهترین زمان برای سفر به آن ارائه دادیم. امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد. نظر شما درباره سفر به اندونزی چیست؟

منبع: selectiveasia و worldtravelguide

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *