راهنمای سفر به بانکوک، پایتخت تایلند

بانکوک، پایتخت تایلند، به دلیل آب و هوای گرمسیری خود در تمام طول سال یکی از بهترین مکان‌ها برای سفر خارجی به حساب آمده و یکی از مقاصد محبوب برای ایرانیان می‌باشد. در صورتی که قصد سفر به این شهر را دارید، با زرین نما و راهنمای سفر به بانکوک همراه شده و با این شهر بیشتر آشنا شوید.

[c][/c]

راهنمای سفر به بانکوک

راهنمای سفر به بانکوک

تایلند یکی از کشورهای زیبای آسیا با سواحل و جزیره‌هایی شگفت‌انگیز بوده و یکی از کشوهای ارزان آسیا به به شمار می‌رود که سفر به آن نیازمند هزینه زیادی نیست. از طرفی نیز پایتخت این کشور یعنی بانکوک یکی از مهم‌ترین شهرهای تایلند و مقصد اصلی گردشگران بوده و سالانه میزبان مسافرین بسیاری است. در ادامه در قالب راهنمای سفر به بانکوک به بررسی آب و هوای این شهر، بهترین زمان برای سفر به بانکوک و بررسی آب و هوای آن پرداخته‌ایم. قبل از مطالعه این مطلب پیشنهاد می‌کنیم که مطالب قبلی زرین نما در رابطه با تایلند را نیز مطالعه کرده و با این کشور بیشتر آشنا شوید:

راهنمای سفر به بانکوک
راهنمای سفر به بانکوک ، پایتخت گرمسیر تایلند

آب و هوای بانکوک چگونه است؟

همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، بانکوک تحت تاثیر آب و هوای گرمسیری می‌باشد. این امر باعث شده که بانکوک دارای سه فصل اصلی باشد؛فصل داغ از ماه مارس تا ماه ژوئن، فصل بارانی از جولای تا اکتبر و فصل خنک از ماه نوامبر تا فوریه. بانکوک یکی از گرمترین شهرهای جهان به حساب آمده و در تمام سال این امکان وجود دارد که دمای هوا در طول روز به بالاتر از ۳۰ درجه سانتی‌گراد نیز برسد. البته این احتمال در اواخر ماه دسامبر و اوایل ژانویه کمتر شده و آب و هوای در این زمان از سال خنک‌تر می‌شود.

شاید آب و هوای بانکوک نسبت به شهرهای گرم جهان معتدل‌تر باشد، اما دمای هوای این شهر در طول شب خنک نمی‌شود و این امر باعث می‌شود که در کل از آن به عنوان یکی از شهرهای گرم جهان یاد شود. دو دوره زمانی در بانکوک یعنی آوریل تا می و سپتامبر تا اکتبر آب و هوا شرجی و مرطوب بوده و توصیه می‌شود افرادی که به این نوع آب و هوا عادت ندارند از سفر به بانکوک در این دوره‌ها خودداری نمایند. در ادامه نیز می‌توانید اطلاعات بیشتری را در رابطه با آب و هوای بانکوک مشاهده کنید:

 • به طور معمول آب و هوای بانکوک گرم است
 • بیشترین بارش باران در ماه‌های می، ژوئن، جولای، آگوست، سپتامبر و اکتبر رخ می‌دهد
 • بانکوک در ماه‌های دسامبر و ژانویه آب و هوای خشک را تجربه می‌کند
 • به طور معمول گرم‌ترین ماه در بانکوک ماه می می‌باشد
 • خنک‌ترین ماه در بانکوک نیز ماه دسامبر است
 • ماه سپتامبر مرطوب‌ترین ماه در بانکوک می‌باشد
 • ژانویه نیز خشک‌ترین ماه در بانکوک محسوب می‌شود

راهنمای سفر به بانکوک

بهترین زمان سفر به بانکوک چه زمانی است؟

بهترین زمان سفر به بانکوک با توجه به آب و هوا و یا هزینه متفاوت می‌باشد. از نظر آب و هوایی می‌توان گفت که ماه‌های دسامبر و فوریه بهترین زمان برای سفر به بانکوک هستند. این دو ماه که از آن‌ها به عنوان ماه‌های خنک بانکوک یاد می‌شود، از این نظر بهترین زمان برای سفر به پایتخت تایلند هستند که دمای هوا در این دو ماه تا بیست درجه سانتی‌گراد پایین آمده و شاهد آب و هوای معتدل‌تری هستیم. بارش باران نیز در این ماه‌ها کم بوده و می‌توانید از آب و هوای آفتابی نهایت لذت را ببرید.

اما از نظر هزینه بهترین زمان سفر به بانکوک بین ماه‌های می و اکتبر می‌باشد. در این دو ماه به دلیل بارش زیاد باران معمولا افراد کمترین به بانکوک سفر می‌کنند و به همین دلیل نیز هزینه‌های مربوط به اقامت و گشت و گذار در شهر به طور قابل توجهی کاهش می‌یابند. اما بایستی به این نکته نیز توجه داشته باشید که با توجه به بارانی بودن آب و هوا در این دو ماه، به احتمال زیاد نتوانید در سفر خود آنگونه که باید از سواحل این شهر لذت ببرید. اما باز هم می‌توان از فعالیت‌ها و سرگرمی‌های دیگری نظیر بازدید از مکان‌های دیدنی، خرید در مراکز خرید بانکوک، بازدید از آکواریوم‌ها و… لذت برد.

راهنمای سفر به بانکوک

مکان‌های دیدنی بانکوک که در سفر به این شهر نباید از دست داد

بانکوک به دلیل داشتن معبدهایش، مجموعه کاخ پادشاهی، مراکز خرید بزرگ و رستوران های فراوان در بین گردشگران شهرت یافته است و سالانه مسافرین زیادی برای بازدید از آن‌ها بانکوک را به عنوان مقصد گردشکری خود انتخاب می‌کنند. از جمله مهم‌ترین مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری بانکوک می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • کاخ بزرگ بانکوک

کاخ بزرگ بانکوک تایلند یکی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری بانکوک و کشور تایلند است که بین مردم از احترام و اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد. این کاخ با معماری زیبا و پیچیده و باشکوه خود، یکی از مهم‌ترین مکان‌های بانکوک به حساب آمده و سالانه میزبان گردشگران فراوانی از سراسر دنیا می‌باشد.

راهنمای سفر به بانکوک

 • معبد وات آرون بانکوک

وات آرون یکی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری بانکوک و یکی از مهم‌ترین معبدهای شهر بانکوک و البته کشور تایلند است که به دلیل قرارگیری‌اش در کنار رودخانه و همین طور معماری متفاوتش نسبت به سایر معابد از محبوبیت خاصی برخوردار است.

راهنمای سفر به بانکوک

 • بازار شناور بانکوک

یکی  از جذاب‌ترین و در عین حال ارزان‌ترین گزینه‌های تور و گردشگری در شهر بانکوک، رفتن به بازار شناور بانکوک یا بازار Damnoensaduak است. گشت و گذار و خرید در این بازار بدون شک تجربه‌ای منحصر به فرد در سفر به تایلند و بانکوک برایتان خواهد بود.

راهنمای سفر به بانکوک

 • محله چینی‌ها

محله چینی‌های بانکوک منطقه‌ای رنگارنگ، عجیب و غریب و جذاب در شهر بانکوک است که در آن تعداد زیادی فروشگاه‌ و مغازه به هم چسبیده وجود داشته و از طرفی نیز می‌توان گفت که بیشترین تمرکز مغازه‌های طلافروشی بانکوک در این منطقه می‌باشد. بهرین زمان برای بازدید از این منطقه در طول جشن‌های چینی می‌باشد.

راهنمای سفر به بانکوک

 • معبد وات فو

این معبد مجموعه‌ای جذاب از نقاشی‌ها، کتیبه‌ها و مجسمه‌هایی با موضوعات مختلف از جمله نجوم، باستان‌شناسی و جنگ را در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار می‌دهد.

راهنمای سفر به بانکوک

 • رودخانه چائوپرایا بانکوک

روزانه ده‌ها هزار گردشگر از این رودخانه بازدید کرده، کشتی‌های باری محموله‌های خود را از این طریق جابجا کرده و کودکان در آب‌های سرد آن به بازی و جست و خیز می‌پردازند؛ به همین دلیل از این رودخانه به عنوان قلب بانکوک یاد می‌شود.

راهنمای سفر به بانکوک

 • بازار آخر هفته چاتوچاک

بازار چاتوچاک که زمانی تنها در میان تاجران و فروشندگان شناخته‌شده بود، این روزها تبدیل به یکی از مکان های دیدنی بانکوک شده و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته و یکی از مکان‌هایی به شمار می‌رود که در سفر به شهر بانکوک بازدید از آن را نباید از دست داد.

راهنمای سفر به بانکوک

 • جاده خائوسان بانکوک

خیابان خائو سان یکی دیگر از مکان های دیدنی شهر بانکوک است و در صورتی که به دنبال گشت و گذار در شهر و آشنایی با زندگی روزمره مردم این شهر هستید، می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.

راهنمای سفر به بانکوک

 • سویی کابوی

این مکان با نورهای قرمز رنگی تزئین شده و این امر باعث می‌شود احساس کنید که در یک کارناوال شرکت کرده‌اید. بیشتر مهاجرین میانسال، ژاپنی‌ها و گردشگران غربی به سویی کابوی می‌آیند.

راهنمای سفر به بانکوک

 • خانه جیم تامپسون بانکوک

جیم تامپسون نقش مهمی را در احیای صنعت ابریشم تایلند داشته و به همین دلیل نیز هم اکنون منزل وی به عنوان موزه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موزه متشکل از شش ساختمان چوبی است که به سبک تایلندی-آمریکایی ساخته و تزیین شده است، البته تامپسون از اقصی نقاط تایلند وسایل هنری متعددی را خریداری کرده و در خانه خود نگه می‌داشته که هم‌اکنون آن‌ها نیز جزئی از این موزه بوده و به نمایش گذاشته شده‌اند.

راهنمای سفر به بانکوک

برای آشنایی بیشتر با این مکان‌ها، پیشنهاد می‌کنیم مطالب قبلی زرین نما بلاگ در رابطه با جاذبه‌های گردشگری بانکوک را مطالعه کنید:

در این مطلب از زرین نما بلاگ در قالب راهنمای سفر به بانکوک به معرفی این شهر، مکان‌های دیدنی‌اش و آب و هوای آن پرداختیم. نظر شما در مورد بانکوک و سر به این شهر چیست؟

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *