دیدنیهای شهر زیبای سیدنی – قسمت اول

سیدنی از جمله بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شهرهای کشور استرالیا و پایتخت ایالت « ویلز جنوبی نو (New South Wales) » است که ایرانیان زیادی در آن ساکن هستند. در ادامه با زرین‌نما بلاگ همراه باشید تا با دیدنیهای سیدنی آشنا شوید.

سیدنی نماد کشور استرالیا بوده و جذابیت‌های بی‌شماری دارد. این شهر که در جنوب شرقی استرالیا واقع شده، اولین مکانی است که بیشترین میزان گردشگر در بدو ورود به استرالیا به آن می‌روند. سیدنی سرشار از تنوع بوده و ساکنان آن عمدتا از پیشینه مختلف قومی، نژادی و فرهنگی برخوردارند. در هر گوشه‌ای از سیدنی، می‌توان ردپایی از فرهنگ‌های گوناگون را مشاهده کرد که در کنار جاذبه‌های طبیعی، مراکز تفریحی، پارک‌های ملی و حفاظت شده، موزه‌ها و گالری‌های هنری باعث شهرت جهانی شهر شده‌اند. در ادامه به معرفی جاذبه های گردشگری این شهر می‌پردازیم.

 

 

  • تالار اپرای سیدنی ؛ Sydney Opera House

تالار اپرای سیدنی که با نام « خانه اپرای سیدنی » نیز شناخته می‌شود، یکی از شناخته‌ شده‌ترین بناهای شهر سیدنی به حساب می‌آید که در اسکله Bennelong واقع شده است. این بنای متمایز و زیبا توسط معمار معروف دانمارکی به نام Jørn Utzon ساخته شده و در سال ۱۹۷۳ توسط ملکه الیزابت دوم افتتاح شده است. از لحاظ هنری، تالار اپرای سیدنی، یکی از مشهورترین اماکن دنیا برای اجرای هنرهای نمایشی بوده و در حال حاضر یکی از مهم‌ترین اماکن توریستی در کشور استرالیا به شمار می‌رود.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛ تالار اپرای سیدنی که با نام « خانه اپرای سیدنی » نیز شناخته می‌شود، یکی از شناخته‌ شده‌ترین بناهای شهر سیدنی به حساب می‌آید که در اسکله Bennelong واقع شده است.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛  تالار اپرای سیدنی توسط معمار معروف دانمارکی به نام Jørn Utzon ساخته شده و در سال ۱۹۷۳ توسط ملکه الیزابت دوم افتتاح شده است.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛ از لحاظ هنری، تالار اپرای سیدنی، یکی از مشهورترین اماکن دنیا برای اجرای هنرهای نمایشی بوده و در حال حاضر یکی از مهم‌ترین اماکن توریستی در کشور استرالیا به شمار می‌رود.

 

  • ساحل بوندای ؛ Bondi Beach

بوندای بیچ یا همان ساحل بوندای تنها در فاصله چند دقیقه‌ای مرکز تجاری سیدنی (Sydney’s Central Business District – CBD) قرار گرفته است.  این ساحل زیبا با شن‌های طلایی‌اش در میان پربازدیدترین مناطق توریستی استرالیا قرار داشته و یکی از معروف‌ترین سواحل شنی دنیاست. این ساحل هلالی شکل، افراد زیادی از جمله علاقه‌مندان به شنا، موج‌سواری و حمام آفتاب را به خود جذب می‌کند. توصیه می‌کنیم که در صورت سفر به شهر سیدنی، حتما از این ساحل زیبا دیدن فرمایید.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛ بوندای بیچ یا همان ساحل بوندای تنها در فاصله چند دقیقه‌ای مرکز تجاری سیدنی (Sydney’s Central Business District – CBD) قرار گرفته است.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛ ساحل زیبای بوندای با شن‌های طلایی‌اش در میان پربازدیدترین مناطق توریستی استرالیا قرار داشته و یکی از معروف‌ترین سواحل شنی دنیاست.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛ این ساحل هلالی شکل، افراد زیادی از جمله علاقه‌مندان به شنا، موج‌سواری و حمام آفتاب را به خود جذب می‌کند.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛ ساحل زیبای بوندای با شن‌های طلایی‌اش در میان پربازدیدترین مناطق توریستی استرالیا قرار داشته و یکی از معروف‌ترین سواحل شنی دنیاست.

 

دیدنیهای سیدنی

 
دیدنیهای سیدنی ؛ ساحل هلالی شکل بوندای، افراد زیادی از جمله علاقه‌مندان به شنا، موج‌سواری و حمام آفتاب را به خود جذب می‌کند.

  • ساختمان ملکه ویکتوریا ؛ Queen Victoria Building

ساختمان ملکه ویکتوریا که معمولا با نام QVB نیز شناخته می‌شود، مرکز خریدی پنج طبقه است که سراسر یک بلوک را در شهر سیدنی گرفته است. در طراحی داخل این ساختمان از اشیای هنری و تاریخی استفاده شده که در آن میان ساعت‌هایی هستند که از شهرت جهانی برخوردار هستند و در بیرون ساختمان نیز مجسمه دیگری از ملکه ویکتوریا قرار دارد که از کشور ایرلند، به این مکان منتقل شده است.  این ساختمان که توسط راه‌روهای زیرزمینی به تالار ایستگاه شهر متصل شده است، از جمله بناهای زیبا و تاریخی شهر سیدنی به شمار می‌رود.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛ ساختمان ملکه ویکتوریا که معمولا با نام QVB نیز شناخته می‌شود، مرکز خریدی پنج طبقه است که سراسر یک بلوک را در شهر سیدنی گرفته است.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛ در طراحی داخل این ساختمان از اشیای هنری و تاریخی استفاده شده که در آن میان ساعت‌هایی هستند که از شهرت جهانی برخوردار هستند و در بیرون ساختمان نیز مجسمه دیگری از ملکه ویکتوریا قرار دارد

 

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛‌ این ساختمان که توسط راه‌روهای زیرزمینی به تالار ایستگاه شهر متصل شده است، از جمله بناهای زیبا و تاریخی شهر سیدنی به شمار می‌رود.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛ ساختمان ملکه ویکتوریا که معمولا با نام QVB نیز شناخته می‌شود، مرکز خریدی پنج طبقه است که سراسر یک بلوک را در شهر سیدنی گرفته است.

 

  • برج سیدنی ؛ Sydney Tower

این برج از جمله برج‌های مرتفع شهر سیدنی و کشور استرالیا است که نمایی ۳۶۰ درجه و پانوراما از شهر، بندر و حومه آن به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. این بنا که توسط معمار معروف Donald Crone طراحی شده است، در سال ۱۹۸۱ افتتاح شد. بازدید از این برج ۲۶۰ متری جهت عموم آزاد بوده و یکی از پر جاذبه‌ترین مکان‌های گردشگران و جهانگردان جهان به حساب می‌آید. یک رستوران گردان به همراه بوفه نیز در بالای برج قرار دارد که دارای گنجایش ۲۲۰ نفر و سالانه پذیرای ۸۵ هزار مهمان می‌باشد.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛ برج سیدنی از جمله برج‌های مرتفع شهر سیدنی و کشور استرالیا است که نمایی ۳۶۰ درجه و پانوراما از شهر، بندر و حومه آن به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛ این بنا که توسط معمار معروف Donald Crone طراحی شده است، در سال ۱۹۸۱ افتتاح شد. بازدید از این برج ۲۶۰ متری جهت عموم آزاد بوده و یکی از پر جاذبه‌ترین مکان‌های گردشگران و جهانگردان جهان به حساب می‌آید.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛ یک رستوران گردان به همراه بوفه نیز در بالای برج سیدنی قرار دارد که دارای گنجایش ۲۲۰ نفر و سالانه پذیرای ۸۵ هزار مهمان می‌باشد.

 

  • پل بندرگاه سیدنی ؛ Sydney Harbour Bridge

پل بندرگاه سیدنی یکی از نمادهای اصلی و از راه‌های مهم ارتباطی شهر سیدنی در استرالیا محسوب می‌شود و مرکز شهر سیدنی را با مناطق شمالی این شهر مرتبط می‌کند. پل بندری سیدنی همراه با خانه اپرای سیدنی که آن را معرفی کردیم، دو نماد اصلی شهر سیدنی را تشکیل داده‌ و قطب گردشگری این شهر به حساب می‌آیند.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛  پل بندری سیدنی همراه با خانه اپرای سیدنی که آن را معرفی کردیم، دو نماد اصلی شهر سیدنی را تشکیل داده‌ و قطب گردشگری این شهر به حساب می‌آیند.

 

دیدنیهای سیدنی
دیدنیهای سیدنی ؛پل بندرگاه سیدنی یکی از نمادهای اصلی و از راه‌های مهم ارتباطی شهر سیدنی در استرالیا محسوب می‌شود و مرکز شهر سیدنی را با مناطق شمالی این شهر مرتبط می‌کند.

 

در مطالب بعدی منتظر معرفی ادامه مکان‌های دیدنی شهر سیدنی باشید. امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : touropia

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *