دست‌های برآمده از هتل کاساگردو، هشدار لورنزو کویین برای تغییرات آب و هوایی

تغییرات آب و هوایی و بالا آمدن سطح آب دریاها در سال‌های اخیر به یکی از جدی‌ترین مسائل شده و هر کسی به شکلی نگرانی خود را برای آن نشان می‌دهد. در این میان، لورنزو کوئین، پیام خود را به گونه‌ای کاملا متفاوت در هتل کاساگردو ونیز (Ca’ Sagredo Hotel) نشان داده است. در این مطلب از زرین‌نما بلاگ به بررسی این شاهکار هنری پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

دست‌های برآمده از آب‌های ونیز، پیام هشداری برای تغییرات آب و هوایی و بالا آمدن سطح آب دریاها:

در یکی از کانال‌های آبی شهر روی آب ایتالیا، ونیز، دو دست عظیم که از آب بیرون آمده‌اند، نشانگر یک پیام حیاتی هستند: «با تغییرات آب و هوایی حال حاضر ممکن است که ونیز ایتالیا تا ۱۰۰ دیگر زیر آب فرو رود…»

 

هنرمند بین‌المللی شناخته شده ایتالیایی، به نام « لورنزو کویین (Lorenzo Quinn) » از آخرین اثر خود با نام « پشتیبان (support) » که محافظی برای هتل کاساگردو ایتالیا است، رونمایی کرده است. در این اثر دو دست خیلی بزرگ از کانال آبی ونیز بیرون آمده و به هتل کاساگردو چنگ زده‌اند. خالق این اثر با این نماد به دنبال انتقال پیام هشدار گرم شدن جهانی زمین بوده و می‌خواهد این پیام را برساند که تا دیر نشده است، برای سیاره خود کاری کنیم.

هتل کاساگردو ونیز
دست‌های برآمده از آب در کانال‌های آبی ونیز

 

مطالب مرتبط:

 

کوینن در رابطه با اثر خود می‌گوید:

ونیز شهری شناور روی آب است که برای قرن‌‌ها الهام‌گر فرهنگ‌ها بوده است؛ ولی برای اینکه این امر ادامه پیدا کرده و ونیز برای نسل‌های بعدی ما نیز باقی بماند، در برابر تهدیدهای بزرگی مثل تغییرات آب و هوایی و بالا آمدن سطح اب دریاها نیاز به پشتیبانی و کمک ما دارد.

متخصصین در رابطه با ونیز و تغییرات آب و هوایی این گونه می‌گویند که شهر ونیز و بسیاری از شهرهای ساحلی دیگر ایتالیا به خاطر بالا آمدن سطح آب دریاها، در معرض خطر هستند. طبق گفته‌های دانشمندان ایتالیایی و فرانسوی، آب مدیترانه تا سال ۲۱۰۰ حدود ۱۴۰ سانتی‌متر بالا آمده و شهر ونیز و تعدادی از شهرهای ساحلی ایتالیا را در معرض خطر قرار خواهد داد.

دست‌های برآمده از هتل کاساگردو، هشدار لورنزو کویین برای تغییرات آب و هوایی

 

اثری که کویین ساخته است، در واقع دو دست یک کودک است که در حال غرق شدن بوده و به دیواری چنگ زده تا خود را نجات دهد، و نحوه قرارگیری این دست‌ها نیز به گونه‌ای است که نشان می‌دهد می‌توان با کمک به این کودک وی را نجات داد. کویین با درست کردن این اثر، به دنبال انتشار پیامی روشن و واضح به مردم است که نشان دهد خطر تغییرات آب و هوایی و اقلیمی وجود دارد، ولی با هنوز دیر نشده و با کمک یکدیگر و متحد شدن می‌توان از آن جلوگیری کرد.

کویین در رابطه با استفاده کردن از نماد دست در اثر خود، اینگونه توضیح می‌دهد که:

من از سمبلی استفاده کردم که در عین حال که می‌تواند دنیا را خراب کند، توانایی نجات دادن آن را نیز دارد.

در ادامه می‌توانید تصاویری از این سازه را مشاهده نمایید. نظر شما درباره این اثر چیست ؟

هتل کاساگردو ونیز

هتل کاساگردو ونیز

هتل کاساگردو ونیز

هتل کاساگردو ونیز

هتل کاساگردو ونیز کویین لورنزو

هتل کاساگردو ونیز

هتل کاساگردو ونیز

هتل کاساگردو ونیز

هتل کاساگردو ونیز

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت داشتن هر گونه سوالی، می‌توانید با مشاورین ما در زرین نما تماس گرفته و یا در قسمت نظرات سوالات خود را بپرسید.

منبع: ecowatch

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *