برای سفر به ترکیه چی بپوشم ؟!

ترکیه یکی از کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای مسافرت به حساب آمده و سالانه ایرانیان زیادی این کشور را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند. اما یکی از سوال‌هایی که معمولا در سفر به ترکیه به خصوص برای خانم ها پیش می‌آید، این است که « در ترکیه چی بپوشم ؟ » در این پست از زرین نما به بررسی آداب و رسوم و نحوه پوشش مردم ترکیه پرداخته‌ایم تا بهترین راهنمایی را برایتان آماده کنیم. با ما همراه باشید.

در سفر به هر کشوری بایستی به فرهنگ و آداب و رسوم آن کشور توجه کرده و آن‌ها را رعایت کرد. و یکی از موارد مهمی که حتما بایستی در سفر به هر شهر و کشوری به آن توجه کرد، نحوه پوشش مردم آن کشور است و اینکه در سفر به آن بایستی چه نوع پوششی داشت. در این میان ترکیه یکی از کشورهای توریستی است که در آن فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مختلفی یافت می‌شود و به همین دلیل نیز امکان دارد که انواع پوشش و لباس برای مردان و خانم‌ها در آن یافت شود. پس بهتر است که قبل از شروع سفر و بستن چمدان‌های خود برای سفر، با نوع پوشش مردم ترکیه آشنا شده و پاسخ سوال « در سفر به ترکیه چی بپوشم بهتره ؟ » را بیابید. با ما همراه باشید.

[c][/c]

بیشتر بخوانید:

ترکیه چی بپوشم ؟
برای سفر به ترکیه چی بپوشم ؟

 

قبل از مطالعه این مطلب، پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با ترکیه و فرهنگ این کشور، مطالب قبلی زرین نما درباره این کشور را نیز مطالعه نمایید:

 

برای سفر به ترکیه چی بپوشم ؟

طبیعتا زمان، فصل و شهری که می‌خواهید به آن سفر کنید نقش زیادی در انتخاب لباس‌هایی که می‌خواهید در چمدان خود قرار دهید دارند، ولی در حالت کلی می‌توان با توجه به نوع پوششی که مردم ترکیه دارند، نوع لباس‌های انتخابی و لباس‌هایی که قرار است در ترکیه بپوشیم را مشخص کرد.

مردم ترکیه فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مختلفی دارند و به همین دلیل نیز ممکن است که در سفر به این کشور انوع پوشش‌ها را،‌ چه آقایون و چه خانم‌ها، مشاهده کنید. از طرفی نیز با توجه به اینکه توریست‌های زیادی از کشورهای مختلف به این کشور سفر می‌کنند، ممکن است افراد زیادی را با انواع پوشش‌ها مشاهده کنید. اما جدای از این که در ترکیه در حالت کلی حساسیت زیادی به نوع پوشش آقایون و خانم‌ها وجود ندارد، بایستی برخی آداب در مکان‌های خاص رعایت شود و ممکن است که در در برخی مکان‌های خاص مجبور به رعایت نوعی پوشش خاص شوید. در ادامه به معرفی و بررسی این مکان‌ها و نوع پوششی که بایستی در آن رعایت شود می‌پردازیم.

همان طور که اشاره کردیم، ترکیه یکی از توریستی‌ترین کشورهای منطقه بوده و به همین دلیل نیز حساسیت زیادی برای نوع پوشش در ترکیه وجود ندارد، مگر در محل‌های خاص مانند مساجد این کشور. در ترکیه و مخصوصا در فصل تابستان، تی‌شرت و شلوارک تبدیل به نمادی از توریست‌های این کشور شده است و شما نیز در صورت سفر به ترکیه توریست به حساب می‌آیید؛ پس در صورت تمایل و برای راحت بودن می‌توانید این نوع پوشش را برای خود انتخاب کنید. اما خود مردم ترکیه، به خصوص مردان، لباس‌های معومل شبیه به ایرانیان داشته و همانند آن‌ها لباس می‌پوشند: مردان ترک معمولا پیراهن‌های آستین کوتاه و شلوار بلند، و خانم‌های ترک نیز لباس‌های زنانه بلند آستین‌دار و یا پیراهن و تی‌شرت آستین‌دار همراه با دامن می‌پوشند. به عنوان پوشش پا نیز استفاده از کفش و یا صندل استفاده می‌شود.

ترکیه چی بپوشم ؟
در ترکیه چی بپوشیم بهتره ؟

 

  • موقع رفتن به مساجد ترکیه چی بپوشیم ؟

در صورتی که قصد بازدید از مساجد این کشور را دارید، حتما بایستی برخی نکات را رعایت کنید: برای رفتن به مساجد کشور ترکیه نبایستی از شلوارک و یا تی‌شرت و تاپ‌های بدون استفاده کنید و بهتر است برای ورود به مسجد جوراب نیز بپوشید. در حالت کلی هنگام ورود به مسجد در ترکیه، بایستی شانه‌ها و بالاتر از زانو‌ها حتما پوشیده باشند. و در صورت پوشیدن تاپ و تی‌شرت، بازوها بایستی حداقل تا آرنج پوشیده شوند. در صورت پوشیدن دامن نیز، حداقل تا بالای زانو بایستی پوشیده باشد. خانم‌ها نیز بایستی با یک شال و یا روسری موهای سر خود را پوشانده و وارد مسجد شوند. در ورودی برخی مساجد ممکن است که شال‌هایی برای خانم‌ها قرار داده شوند، ولی بهتر است که یک شال یا روسری همراه خود داشته باشید.

ترکیه چی بپوشم ؟
نوع پوشش مناسب در مساجد ترکیه

 

  • نوع پوشش در سواحل ترکیه

در سواحل ترکیه همانند اکثر سواحل جهان، تقریبا محدودیتی در نوع پوشش آقایان و خانم‌ها وجود نداشته و پوشش توریست‌ها و خود مردم ترکیه در سواحل این کشور همانند سایر سواحل جهان است.

 

مطالب بیشتر درباره ترکیه:

نکاتی برای انتخاب لباس در فصل‌های مختلف سفر به ترکیه

همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم، بایستی برای انتخاب لباس‌های خود به فصل سفر نیز توجه داشته باشید. در بهار (ماه‌های آوریل تا می) و پاییز (اکتبر تا نوامبر) احتمال بارش باران، خنک و یا حتی سرد بودن هوا در شب وجود دارد، ولی معمولا در طول روز هوا معتدل است. پس بهتر است که یک کت و یا کاپشن سبک و کمی لباس گرم با خود داشته باشید. مناطق شرق و شمال شرقی ترکیه ممکن است که هوای خنک‌ترین نسبت به مناطق دیگر این کشور داشته باشند. پس حتما با توجه به منطقه و شهر مقصد خود اقدام به انتخاب لباس و بستن چمدان‌های خود نمایید.

در فصل تابستان (ماه ژوئن تا سپتامبر) بهتر است که لباس‌های خنک و یک کت سبک نیز برای شب‌ها همراهتان باشد. در این فصل معمولا شاهد بارش باران بسیار اندک بوده و نیازی به نگرانی نیست، ولی ممکن است که در شرق و سواحل دریای سیاه بعضی اوقات شاهد بارش باران باشید. در قسمت‌های جنوب شرقی نیز خود را برای یک هوای گرم آماده کنید.

اما در فصل زمستان (دسامبر تا مارس) با این که بسیاری از روزها آفتابی خواهند بود،‌ ولی بایستی لباس‌های گرم همراهتان باشد. در حالت کلی آب و هوا در سواحل مدیترانه نسبت به بقیه مکان‌ها گرم‌تر و در ارتفاعات بالاتر نیز خنک‌تر خواهد بود.

ترکیه چی بپوشم ؟
برای سفر به ترکیه چی بپوشم ؟

 

پاسخ شما به سوال « برای سفر به ترکیه چی بپوشم » چیست؟ منتظر نظرات شما عزیزان هستیم. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره درباره سفر، می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

منبع: turkeytravelplanner

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *