پینک لیک و یا دریاچه صورتی در استرالیا

تماشای مکان‌هایی اعجاب‌انگیز و رویایی همیشه جذاب است. دریاچه صورتی در کشور استرالیا یکی از همین مکان‌ها می‌باشد. با اینکه همراه ما برخی از دریاچه‌ها را به رنگ آبی و برخی دیگر را تا حدی شفاف دیده‌ایم که همه چیز از روی آن مشخص است اما دریاچه‌ای که در ادامه قصد داریم آن را معرفی کنیم به رنگ صورتی می‌باشد. برای تماشای تصاویر و ویدئویی دیدنی از فراز درایچه صورتی در ادامه با ما همراه شوید.

دریاچه صورتی در استرالیای غربی

دریاچه صورتی که دارای آب شور است در منطقه گلدفیلدز-اسپرانس  Goldfields-Esperance استرالیا قرار دارد. این دریاچه از گذشته‌هایی بسیار دور دارای نمایی صورتی رنگ بوده که البته در ده سال گذشته تا سال 2017 این رنگ را از دست داده بود و اکنون دوباره به رنگ صورتی دیده می‌شود.

با اینکه علل مختلفی برای تغییر رنگ دریاچه وجود دارد اما گفته شده که غلظت نمک یکی از مهم‌ترین دلایلی است که باعث ایجاد رنگ صورتی در این دریاچه شده و اگر میزان این غلظت تغییر یابد احتمالا دریاچه نیز رنگ خود را از دست خواهد داد.

جالب است بدانید که پینک لیک تنها در یاچه صورتی در کشور استرالیا نیست و این کشور یک دریاچه صورتی رنگ دیگر به نام هیلیرhillier  را در خود جای داده است.

دریاچه صورتی پینک لیک در 3 کیلومتر غرب اسپرانس واقع شده و دسترسی آن نسبت به دریاچه هیلیر که در یک جزیره قرار دارد راحت‌تر می‌باشد.

از سال گذشته که رنگ صورتی دوباره به این دریاچه بازگشته  این مکان مورد توجه گردشگران و بخصوص زوج‌های جوان قرار گرفته است. پینک لیک فضایی کاملا رویایی و رمانتیک ایجاد کرده که چشمان هر بیننده‌ای را به خود خیره خواهد کرد.

این دریاچه در روزهای آفتابی دارای چشم‌اندازی بسیار دوست داشتنی می‌باشد و جالب است بدانید که با بارش باران دریاچه کمی رنگ صورتی خود را از دست خواهد داد.

تصاویری که در پایین مشاهده خواهید کرد از فاصله چندین متری از سطح زمین تهیه شده و به همین خاطر نیز رنگ صورتی کاملا پر رنگ و وضوح قابل مشاهده است. اما اگر از روی زمین به سطح آب نگاه کنید صورتی کم‌رنگ‌‌تری را خواهید دید.

تصاویر دیدنی از دریاچه صورتی پینک لیک در استرالیا

 منبع : boredpanda

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *