حقایقی جالب و خواندنی درباره روسیه

روسیه پهناورترین کشور جهان بوده و در اوراسیا واقع شده است. این کشور جاذبه‌های گردشگری زیادی داشته و سالانه گردشگران زیادی این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. از طرفی جام حهانی ۲۰۱۸ نیز قرار است که در این کشور برگزار شود. در این پست حقایقی درباره روسیه را برایتان فراهم کرده‌ایم. حقایقی جالب و شگفت‌انگیز که احتمالا چیزی از آن‌ها نشنیده‌اید. با «زرین‌نما بلاگ»همراه باشید.

حقایقی درباره روسیه | چند حقیقت جالب در مورد روسیه که نمی‌دانستید!!

۱. مساحت روسیه تقریبا برابر با مساحت سیاره پلوتون است؛ مساحت روسیه ۱۷ میلیون کیلومتر مربع است. و ممساحت سیاره پلوتون نیز ۱۶.۶ کیلومتر مربع است.

۲. خطوط لوله روسیه می‌توانند بیش از شش با دور سطح زمین حلقه بزنند؛ خطوط لوله روسیه شامل گاز، گاز مایع، میعانات و محصولات تصفیه شده، ۲۵۹۹۱۳ کیلومتر هستند، و محیط کره زمین برابر با ۴۰۰۷۵ کیلومتر است.

۳. روسیه بیشترین مقدار اورانیوم غنی شده را دارد؛ روسیه با داشتن ۶۹۵ تن اوارنیوم غنی شده، بیشتر از هر کشور دیگری این محصول را دارد. آمریکا با ۶۰۴ تن در رتبه دوم قرار دارد.

۴. روسیه بیشترین سلاح هسته‌ای را در جهان دارد؛ این کشور با داشتن ۸۴۰۰ سلاح هسته‌ای، بیش از هر کشور دیگری این سلاح را دارد.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ روسیه بیشترین سلاح هسته‌ای را در جهان دارد؛ این کشور با داشتن ۸۴۰۰ سلاح هسته‌ای، بیش از هر کشور دیگری این سلاح را دارد.

 

۵. کاهش ۶.۶ درصدی جمعیت روسیه از سال ۱۹۹۳؛ جمعیت روسیه در سال ۲۰۱۰ برابر با ۱۴۱.۹ میلیون نفر بود. پیش بینی می‌شود که با کاهش ۱۰.۷ درصدی، جمعیت این کشور در سال ۲۰۵۰ به ۱۲۶.۶ میلیون نفر برسد.

۶. ذخایر گاز طبیعی روسیه معادل با اندازه ۱۳.۲ میلیارد استخر شنای المپیک است؛ روسیه به اندازه ۱۱۶۳ تریلیون فوت مکعب (تقریبا برابر ۳۳ تریلیون متر مکعب) ذخایر گاز طبیعی دارد. و اندازه یک استخر المپیک، ۸۸۰۰۰ فوت مکعب (تقریبا معادل ۲۴۹۲ متر مکعب) است.

۷. روسیه ده منطقه زمانی مختلف دارد؛ این تعداد بیشتر از هر کشور دیگری است.

۸. روسیه ۸۷ میلیارد بشکه نفت ذخیره شده دارد؛ این مقدار برای ۷۵ سال می‌تواند کافی باشد.

۹. روزانه نه میلیون مسافر با متروی مسکو جابجا می‌شوند؛ این عدد از تعداد مسافرین لندن و نیویورک بیشتر است.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ روزانه نه میلیون مسافر با متروی مسکو جابجا می‌شوند؛ این عدد از تعداد مسافرین لندن و نیویورک بیشتر است.

 

۱۰. نرخ قتل در روسیه دو برابر آمریکا است؛ نرخ قتل روسیه ۹.۷ در ۱۰۰۰۰۰ است. و نرخ قتل در آمریکا ۴.۷ در ۱۰۰۰۰۰ است.

۱۱. میزان مصرف مشروبات الکلی در روسیه دو برابر آمریکایی‌ها است؛ در صدر لیست استفاده از مشروبات الکلی نیز کره شمالی قرار دارد.

۱۲. دریاچه کاراچای روسیه آلوده‌ترین دریاچه جهان است؛ این دریاچه محل جمع‌آوری پسماندهای هسته‌ای است. میزان آلودگی این دریاچه به حدی است که اگر یک ساعت در کنار آن بایستید، باعث مرگتان خواهد شد.

۱۳. ارزش خالص دارایی‌های ۲۰ نفر از ثروتمندترین افراد روسیه بیشتر از تولید ناخالصی داخلی پاکستان است؛ دارایی این ۲۰ نفر برابر با ۲۲۷ میلیارد دلار است، ولی تولید ناخالصی داخلی پاکستان برابر ۲۱۵ میلیارد دلار است.

۱۴. روس‌ها شش برابر آمریکایی‌ها چایی می‌نوشند؛ هر روسیه‌ای به طور متوسط  در سال ۳.۰۵۱ پوند چایی می‌نوشند، در حالی که این عدد در آکریکا برابر ۰.۵۰۳ است.

۱۵. دریاچه بایکال روسیه یک پنجم آب شیرین جهان را در خود دارد؛ دریاچه بایکال تنها به اندازه نیمی از دریاچه میشیگان است، ولی با عمق ۵۳۸۷ فوت (معادل ۱۶۴۲ متر) عمیق‌ترین دریاچه جهان است.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ دریاچه بایکال روسیه یک پنجم آب شیرین جهان را در خود دارد؛ دریاچه بایکال تنها به اندازه نیمی از دریاچه میشیگان است، ولی با عمق ۵۳۸۷ فوت (معادل ۱۶۴۲ متر) عمیق‌ترین دریاچه جهان است.

 

۱۶. پنجاه و شش خبرنگار از از سال ۱۹۹۲ در روسیه کشته شده‌اند؛ ۶۴ درصد از این افراد به قتل رسیده‌اند.

۱۷. روسیه آلاسکا را در سال ۱۸۶۷ با مبلغ ۷.۲ میلیون دلار به آمریکا فروخت؛ این مبلغ یعنی کمتر از ۲ سنت برای هر هکتار.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ روسیه آلاسکا را در سال ۱۸۶۷ با مبلغ ۷.۲ میلیون دلار به آمریکا فروخت؛ این مبلغ یعنی کمتر از ۲ سنت برای هر هکتار.

 

۱۸. در طول پادشاهی «پیتر» در روسیه، مالیاتی با عنوان «مالیات ریش» وجود داشت؛ در آن دوره هر کسی که ریش داشت بایستی این مالیات را پرداخت می‌کرد.

۱۹. روباه‌ها به عنوان حیوانات خانگی نگه‌داری می‌شوند؛ از سال ۱۹۵۹ دانشمندان روسی روباه‌ها را همانند سگ‌ها اهلی می‌کنند.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ روباه‌ها به عنوان حیوانات خانگی نگه‌داری می‌شوند؛ از سال ۱۹۵۹ دانشمندان روسی روباه‌ها را همانند سگ‌ها اهلی می‌کنند.

 

۲۰. هفتاد و هفت درصد مساحت روسیه را سیبری تشکیل داده است.

۲۱. ژاپن و روسیه به خاطر اختلاف بر سر جزایر «کوریل» تفاهم نامه صلح پایان دادن به جنگ جهانی دوم را امضا نکرده‌اند!

۲۲. هر فرد روسی به طور متوسط سالانه ۱۸ لیتر الکل مصرف می‌کند.

۲۳. در روسیه تعداد زنان ۱۱ میلیون نفر بیشتر از مردان است!

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ در روسیه تعداد زنان ۱۱ میلیون نفر بیشتر از مردان است!

 

۲۴. شوروی اولین ماهواره را با نام «spuntik» به فضا فرستاده است.

۲۵. استالین تا هشت سالگی زبان روسی را یاد نگرفته بود؛ زبان مادری وی «گرجی» بود.

۲۶. گفته می‌شود که روسیه پانزده شهر دارد که نام و موقعیتشان نامعلوم است.

۲۷. روسیه در نزدیک‌ترین نقطه به آمریکا، تنها چهار کیلومتر با این کشور فاصله دارد.

۲۸. مسکو بزرگترین رستوران مک دونالد را در خود دارد.

۲۹. یک فرد روسی به نام Alexy Pajitnov بازی مشهور Tetris را ساخته است.

۳۰. در روسیه سالانه بیش از پانصد هزار نفر به خاطر مصرف الکل جان خود را از دست می‌دهند.

۳۱. در قرن هفدهم میلادی یک زن و شوهر روسی، در طی جهل سال زندگی مشترک، ۱۶ دوقلو، ۷ سه قلو و ۴ چهار قلو به دنیا آوردند!

۳۲. در سال ۱۹۰۸ تیم المپیک روسیه دوازده روز دیرتر به بازی‌ها رسید؛ چون از تقویم میلادی استفاده نمی‌کردند!!

۳۳. قدیمی‌ترین گیاهی که هنوز رشد می‌کند، در روسیه بوده و دانه‌‌هایش سی و دو هزار ساله هستند.

۳۴. «گورباچوف» در سال ۲۰۰۹ یک آلبوم از شعرهای رمانتیک به ثبت رساند.

۳۵. آبجو تا سال ۲۰۱۳ در روسیه به عنوان مشروبات الکلی در نظر گرفته نمی‌شد.

۳۶. در روسیه موزه‌ای به نام Hermitage (واقع در شهر سن‌پترزبورگ و بزرگ‌ترین موزه روسیه) وجود دارد که برای مقابله با جوندگان گربه استخدام می‌کند.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ موزه‌ی Hermitage (واقع در شهر سن‌پترزبورگ و بزرگ‌ترین موزه روسیه) که برای مقابله با جوندگان گربه استخدام می‌کند

 

۳۷. بیست و پنج درصد از روس‌ها قبل از پنجاه و پنج سالگی می‌میرند. این آمار به علت مصرف بیش از اندازه مشروبات الکلی است.

۳۸. در روسیه رانندگی با اتومبیل کثیف جرم به حساب می‌آید.

۳۹. یک سوم از روس‌ها هنوز هم اعتقاد دارند که خورشید به دور زمین می‌چرخد!!

۴۰. ثروتمندان روسیه برای فرار کردن از ترافیک شهر روسیه، آمبولانس‌های جعلی کرایه می‌کنند.

۴۱. اولین کودک روسی که واکسن آبله زد، «واکسینو» نامیده شد.

۴۲. روسیه برای عروسک‌های ماتروشکا نیز معروف است. اولین عروسک از این نوع در سال ۱۸۹۰ ساخته شد.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ روسیه برای عروسک‌های ماتروشکا نیز معروف است. اولین عروسک از این نوع در سال ۱۸۹۰ ساخته شد.

 

۴۳. یک قاتل روسی به نام «Vladimir Nikolayev» گوشت بعضی از قربانیانش را می‌خورد؛ همچنین مقداری از گوشت را نیز به دوستش می‌داد. همسر دوستش نیز فکر می‌کرد که گوشت کانگورو است و آن را می‌پخت و با هم می‌خوردند.

۴۴. ارزش برند شرکت «اپل» به تنهایی بیشتر از ارزش کل بازار بورس روسیه است.

۴۵. در کشور روسیه، کانادا، فنلاند و هند تمامی اسکناس‌ها با خط بریل علامت‌گذاری شده‌اند تا برای افراد نابینا نیز قابل استفاده باشند.

۴۶. در سال ۱۶۰۰ آتشفشانی در پرو فوران کرد که باعث ایجاد قحطی و کشته شدن دو میلیون نفر در روسیه شد.

۴۷. بزرگ‌ترین ناقوس جهان با نام Tsar Kolokol، در شهر کرملین روسیه قرار دارد. این ناقوس در سال ۱۷۳۵ ساخته شد. البته این ناقوس با ارتفاع ۶.۱۴ متر خیلی زود بعد از ساخته شدن شکست و هیچ گاه به صدا در نیامد.

حقایقی جالب و خواندنی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ زرگ‌ترین ناقوس جهان با نام Tsar Kolokol، و با ارتفاع ۶.۱۴ متر،در شهر کرملین روسیه قرار دارد. این ناقوس در سال ۱۷۳۵ ساخته شده است.

 

۴۸. استالین علاقه شدیدی به فیلم‌های کابوی آمریکایی داشت.

۴۹. طبق یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۶، پنجاه و شش درصد از مردم روسیه از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ناراحت هستند.

۵۰. شعار حمله اتمی کشور روسیه، عبارت است از : «بعد از ما، سکوت و خاموشی است»

۵۱. در روسیه «معبدی برای همه مذهب‌ها» وجود دارد که در خدمت ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف است.

۵۲. در کودکستان‌های سیبری کودکان با لباس زیر در هوای سرد بیرون رفته و روی خود آب یخ می‌ریزند تا سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنند.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ در کودکستان‌های سیبری کودکان با لباس زیر در هوای سرد بیرون رفته و روی خود آب یخ می‌ریزند تا سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنند.

 

۵۳. روسیه طولانی‌ترین خطوط ریلی را دارد؛ راه آهن سراسری سیبری تقریبا تمام طول کشور را پوشش می‌دهد. این خط راه آهن ۹۲۰۰ کیلومتری از مسکو،‌ که در روسیه اروپایی واقع شده، آغاز شده، از آسیا عبور می‌کند و در شهر ولادی‌وستوک پایان می‌یابد. سفر این قطار بدون توقف از آغاز تا پایان، ۱۵۲ ساعت و ۲۷ دقیقه طول می‌کشد.

۵۴. رسم مربوط به حلقه ازدواج؛ رسم بسیاری از روس‌ها این است که حلقه ازدواج خود را در انگشت دست راست خود می‌اندازند. کشورهای اوکراین، لهستان، گرجستان، اسپانیا، اتریش، هند و یونان نیز رسم مشابهی دارند.

۵۴. تعداد گل‌‌های هدیه داده شده باید فرد باشد؛ در روسیه مردان هیچ موقع گل‌‌هایی با تعداد زوج به عنوان هدیه به خانم‌ها نمی‌دهند. چرا که به اعتقادشان این امر بد یمن بوده و بدشانسی می‌آورد. البته توجه داشته باشید که در مراسم ترحیم این تعداد بایستی زوج باشد!!

۵۵. بزرگ‌ترین کشور از نظر مساحت؛ روسیه با مساحت ۱۷۰۷۵۴۰۰ کیلومتر مربع، بزرگترین کشور جهان است. این کشور به تنهایی یک سوم خشکی‌های زمین را تشکیل داده است.

۵۶. شهر مسکو، محل زندگی میلیاردرها؛ مسکو بیشترین تعداد میلیاردرها را در خود دارد. در این شهر هفتاد و چهار میلیاردر زندگی می‌کنند.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ شهر مسکو، محل زندگی میلیاردرها؛ مسکو بیشترین تعداد میلیاردرها را در خود دارد. در این شهر هفتاد و چهار میلیاردر زندگی می‌کنند.

 

۵۷. سریع‌ترین وسیله حمل و نقل در روسیه؛ سیستم متروی شهر مسکو، برنامه‌ریزی شده است که در ساعات شلوغ هر نود ثانیه مسافرین را در ایستگاه‌ها سوار کنند.

۵۸. خرافات مربوط به دست دادن؛ روس‌ها هیچ گاه در ورودی در با یکدیگر دست نمی‌دهند. چرا که به اعتقادشان این کار بدشانسی می‌آورد.

۵۹. «هتل استوریا» در سن پترزبرگ مکانی بود که هیتلر قصد داشت در ان به خاطر فتح این شهر جشن بگیرد.

۶۰. روز Subbotnik در روسیه روزی است که اهالی این کشور به طور داوطلبانه خیابان‌ها را جارو می‌زنند. این سنت از انقلاب این کشور آغاز شده است.

۶۱. نام میدان سرخ هیچ ربطی به کمونیسم ندارد. بلکه از کلمه‌ی krasnyi به معنی زیبا مشتق شده‌است.

۶۲. پاره‌های یخ بزرگی در زمستان از ناودان‌ها آویزان می‌شوند که در صورت سقوط این پاره یخ‌ها بر روی افراد، می‌توانند موجب مرگشان شوند. به همین علت بعضی مواقع ورود به این پیاده‌روها ممنوع می‌کنند.

۶۳. یک مجسمه سگ برنزی در Ploshchad Revolutsii وجود دارد که بینی آن براق بوده و به اعتقاد مردم این کشور،‌ لمس آن خوش شانسی می‌آورد. البته این مجسمه تنها مجسمه سگ معروف در روسیه نیست. یک مجسمه دیگر نیز به عنوان یادبود سگی که در سال ۱۹۵۷ به فضا فرستاده شد، در شهر مسکو و در نزدیکی مرکز تحقیقات فضایی روسیه، قرار دارد.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ یک مجسمه سگ برنزی در Ploshchad Revolutsii وجود دارد که بینی آن براق بوده و به اعتقاد مردم این کشور،‌ لمس آن خوش شانسی می‌آورد.

 

۶۴. طوپ پای مرغ با نام «kholodets» یکی از غذاهای معروف کشور روسیه است.

۶۵. روس‌‌ها علاقه خاصی به رختکن دارند؛ انتظار نداشته باشید که به یک رستوران، موزه، گالری و یا بار بروید و از شما نخواهند که کیف و کت خود را در رختکن قرار بگذارید.

۶۶. در شهر سنت‌پترزبورگ و در کنار پلی در قلعه «Peter and Paul» مجسمه‌ای از یک خرگوش صحرایی وجود دارد. این مجسمه نمادی از تعداد زیادی از خرگوش‌های صحرایی است که در قرن نوزدهم در این جزیره زندگی می‌کرند، و در برابر سیلی که در آن منطقه آمد مقاومت کردند. برخی از مردم با سکه بر این مجسمه می‌زدند و به اعتفادشان این کار برایشان خوش شانسی می‌آورد.

۶۷. سن امید به زندگی مردان پایین‌تر از سن امید به زندگی در عراق و کرده شمالی است؛ سن امید به زندگی در مردان روسی ۶۳ و زنان روسی ۷۵ سال است.

۶۸. در جزیره‌ای به نام «Yttygran» منطقه‌ای به نام «Whale Bone Alley» وجود دارد که در آن از باقیمانده‌های پستانداران دریایی به دقت مواظبت و نگهداری می‌شود.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ در جزیره‌ای به نام «Yttygran» منطقه‌ای به نام «Whale Bone Alley» وجود دارد که در آن از باقیمانده‌های پستانداران دریایی به دقت مواظبت و نگهداری می‌شود.

 

۶۹. متروی مسکو زیباترین سیستم حمل و نقل زیرزمینی جهان به حساب می‌آید.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ متروی مسکو زیباترین سیستم حمل و نقل زیرزمینی جهان به حساب می‌آید.

 

۷۰. در روسیه یک سیستم متروی مخفی دیگری به نام metro-2 وجود دارد که پناهگاه‌های نظامی را به یکدیگر متصل می‌کند.

۷۱. از خیار تا چغندر، روس‌ها تقریبا از هر چیزی ترشی درست می‌کنند.

۷۲. در شهر مسکو درختان قفل وجود دارند. زوج‌های جوان برای نشان دادن عشق و علاقه خود به همسرشان قفل‌هایی را بر این درختان می‌زنند.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ در شهر مسکو درختان قفل وجود دارند. زوج‌های جوان برای نشان دادن عشق و علاقه خود به همسرشان قفل‌هایی را بر این درختان می‌زنند.

 

۷۳. در موزه‌ای در بنای یادبود مدافعان لنینگراد تنها صدایی که شنیده می‌شود، صدای تیک تاک یک مترونوم است است. این صدا در زمان محاصره از رادیو پخش می‌شد تا مردم متوجه شوند که شهر هنوز پابرجا است.

۷۴. اگر گوش‌های کلاه خزی خود را در سرما پایین بیاورید، فرد ضعیفی به نظر خواهید رسید. مگر اینکه دمای هوا زیر بیست درجه سانتی‌گراد شود!!

۷۵. برآورد می‌شود که 50 درصد از نیروهای پلیس روسیه رشوه می‌گیرند.

۷۶. در شهر مسکو رستورانی وجود دارد که تمام کارکنان آن دوقلو‌ها هستند!!

۷۷. گردشگران خارجی هزینه ورودی بیشتری نسبت به شهرندان روسی برای بازدید از اماکن گردشگری پرداخت می‌کنند. با اینکه غیر عادلانه به نظر می‌رسد، ولی این یکی از قوانین روس‌ها است. فرض کنید که مالک باشگاه چلسی تنها به خاطر اینکه فردی روسی است، پنج برابر کمتر از شما هزینه پرداخت خواهد کرد!!

۷۸. Postnik Yakovlev معمار کلیسای سنت باسیل به حساب می‌آید. گفته می‌شود که «ایوان مخوف -Ivan the Terrible» بعد از آن وی را نابینا کرد. و او دیگر نتوانست بناهایی به این زیبایی را دوباره درست کند.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ Postnik Yakovlev معمار کلیسای سنت باسیل به حساب می‌آید. گفته می‌شود که «ایوان مخوف -Ivan the Terrible» بعد از آن وی را نابینا کرد. و او دیگر نتوانست بناهایی به این زیبایی را دوباره درست کند.

 

۷۹. پلیس‌های روسیه برای بازداشت افراد به دلیل «نقص مدارک» معروف هستند. پس در سفر خود به روسیه حتما مدارک خود را به همراه داشته باشید.

۸۰. یکی از بزرگ‌ترین رازهای جنگ جهانی دوم سرنوشت اتاق کهربا است. اتاقی که با تابلوهای کهربایی، ورقه‌های طلایی و آینه‌هایی زیبا تزئین شده بود. این اتاق در قصر «Catherine» قرار داشت که توسط نازی‌ها غارت شد. نازی‌ها به منظور بازسازی، آن را به Königsberg و هم‌اکنون نیز اطلاع دقیقی از مکان آن در دسترس نیست.

۸۱. در اتاق White Dining Room که در کاخ ارمیتاژ (Hermitage) واقع شده است، ساعتی وجود دارد که در شب ۲۵ اکتبر سال ۱۹۱۷ و در ساعت دو و ده دقیقه‌ی بامداد متوقف شد. این تاریخ درست همان تاریخی می‌باشد که دولت موقت Kerensky توسط بلشویک‌ها متوقف شد. یعنی همان لحظه‌ای که روسیه زیر سلطه‌ی کمونیسم رفت.

۸۲. پوتین یک مجموعه آموزشی جودو منتشر کرده است. این ورزش ورزش مورد علاقه وی به حساب می‌آید.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ پوتین یک مجموعه آموزشی جودو منتشر کرده است. این ورزش ورزش مورد علاقه وی به حساب می‌آید.

 

۸۴. میتوان بدون نیاز به ویزا و با استفاده از کشتی کروز هلسینکی (پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور فنلاند) به شهر سنت‌پترزبورگ رفت.

۸۵. پل ۴۳۹ متری SkyBridge؛ این پل یکی از ترسناک‌ترین گذرگاه‌های جهان است.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ پل ۴۳۹ متری SkyBridge؛ این پل یکی از ترسناک‌ترین گذرگاه‌های جهان است.

 

۸۶. شهر سن‌پترزبورگ یک ساحل اختصاصی در کنار قلعه Peter and Paul دارد. بعضی از افراد معتقدند که آب یخ اثراتی درمانی دارد و در زمستان در آنجا آبتنی می‌کنند.

۸۷. چزیره Vasilevskiy جاذبه‌‌های گردشری عجیب مختلفی در خود دارد. از جمله مجسمه ابوالهول از مصر متعلق به قرن پانزدهم و موزه‌ای عجیب که اسکلت خدمتکار شخصی «پیتر بزرگ» نگهداری می‌شود.

۸۸. برنامه‌های بلندپروازانه برای احداث شاهراه‌هایی ۱۲۴۰۰ مایلی (حدود بیست هزار کیلومتر) وجود دارند که قرار است اقیانوس اطلس و آرام را به یکدیگر پیوند بزنند.

۸۹. روسیه میزبان طولانی‌ترین رود اروپا است؛ رود «ولگا (Volga)» با طول ۲۲۹۳ مایل، معادل ۳۶۹۰ کیلومتر، در کشور روسیه جریان دارد. این رود بیش از ۲۰۰ شاخه فرعی نیز دارد که اگر آن‌‌ها هم حساب کنیم،‌ طول این رود به عدد ۲۲۱۸۰۰ مایل،معادل ۳۵۷۰۰۰ کیلومتر، خواهد رسید.

۹۰. قرار شده است که اردوگاه‌های کار روسیه به کمپ‌های گردشگری تبدیل شوند. این تصمیم سال گذشته توسط دپارتمان گردشگری منطقه جمهوری یاقوتستان (Sakha Republic) در شرق سیبری، مطرح شده است.

۹۱. سردترین منطقه مسکونی کره زمین در روسیه قرار دارد؛ این منطقه با نام Oymyakon در ششم فوریه سال ۱۹۳۳ به دمای ۶۷.۷ درجه زیر صفر رسیده بود.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ سردترین منطقه مسکونی کره زمین در روسیه قرار دارد؛ این منطقه با نام Oymyakon در ششم فوریه سال ۱۹۳۳ به دمای ۶۷.۷ درجه زیر صفر رسیده بود.

 

۹۲. روسیه زمانی یک ناو جنگی به شکل دایره ساخته بود که تصویر آن را مشاهده می‌کنید.

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ روسیه زمانی یک ناو جنگی به شکل دایره ساخته بود که تصویر آن را مشاهده می‌کنید.

 

۹۳. زبان Ter Sami که در شبه جزیره‌ای به نام «کولا – Kola» صحبت می‌شود، در آستانه نابودی قرار دارد. این زبان تنها توسط دو نفر استفاده می‌شود!!

حقایقی درباره روسیه
حقایقی درباره روسیه ؛ زبان Ter Sami که در شبه جزیره‌ای به نام «کولا – Kola» صحبت می‌شود، در آستانه نابودی قرار دارد. این زبان تنها توسط دو نفر استفاده می‌شود!!

 

۹۴. می‌توانید تمبرهای قدیمی و آنتیک را از فروشندگان تنباکو در خیابان‌ها خریداری نمایید.

۹۵. پیتر کبیر به سربازهای اسباب‌بازی خود علاقه زیادی داشت؛ تا جایی که یک بار موشی را به خاطر جویدن آن‌‌ها حلق‌آویز کرد.

۹۶. کافه‌‌های زنجیره‌ای در روسیه وجود دارند که همه چیز در آن‌‌ها رایگان است؛ و شما با توجه به مدت زمام حضور خود در آن‌ها هزینه پرداخت می‌کنید. یک شعبه از این کافه‌ها سال گذشته در لندن نیز افتتحاح شد.

۹۷. روس‌ها عاشق «داش‌کم – Dashcam» هستند.

۹۸. بلندترین کوه اروپا با نام «البروس – Elbrus» در روسیه قرار دارد. ارتفاع این کوه ۵۶۴۲ متر است.

۹۹. شهردار شهر «مگیون» بهانه و پوزش را ممنوع اعلام کرده است.

۱۰۰. در میان کشورهایی که جشن استقلال می‌گیرند، ۵۸ کشور از بریتانیا، ۲۶ کشور از فرانسه، ۲۱ کشور از اسپانیا و ۲۱ کشور از روسیه مستقل شده‌اند.

 

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. در پست‌های بعدی «زرین‌نما» منتظر حقایق جالبی از سایر کشورها باشید. برای مشاوره در زمینه مسافرت، بلیط هواپیما و یا رزور هتل با زرین‌نما تماس بگیرید.

منبع : businessinsider ، slavorum ، factslides ، escapehere ، telegraph و factsempire

 

 

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *