سال نوی روسیه و مراسمی با آتش‌بازی در میدان سرخ

دور همی‌های خانوادگی، انواع نوشیدنی‌ها، آتش‌بازی و میهمانی‌های شبانه تنها مواردی از جشن سال نو روسیه است که در این پست از زرین نما بلاگ به آن پرداخته‌ایم.در ادامه با ما همراه شده و با این مراسم و سنت‌های جالب آن آشنا شوید.

[c][/c]

جشن سال نو در روسیه برای همه مردم این کشور جشنی خانوادگی به حساب می‌آید که با شام و آتش‌بازی و دور همی‌های صمیمی خانوادگی همراه است. در این مراسم شام در اواخر شب آخرین روز از سال میلادی، یعنی ۳۱ دسامبر، سرو می‌شود که در آن اعضای خانواده با انواع غذاهای سنتی و انواع سالادهای روسی به همراه انواع نوشیدنی‌ها از خود پذیرایی می‌کنند.

مطالب مرتبط:

جشن سال نو روسیه

در این جشن رئیس جمهور روسیه در پیامی از قبل ضبط شده که در ساعت ۲۳:۵۵ و به وقت محلی هر منطقه روسیه، مردم پخش می‌شود، دستاوردهای این کشور در سالی که گذشت را در ۵ دقیقه در اختیار مردم قرار می‌دهد. بعد از تمام شدن سخنرانی رئیس جمهور، مراسم سال نو در نیمه شب شروع شده، اعضای خانواده به یکدیگر تبریک گفته و هدیه‌هایی که برای یکدیگر تهیه کرده‌اند را به یکدیگر می‌دهند. سپس بسیاری از خانوداده‌ها بیرون رفته و مشغول ساختن آدم برفی شده و آتش‌بازی مخصوص سال نو را شروع می‌کنند.

جشن سال نو روسیه

همان طور که اشاره شد، جشن سال نو روسیه در شب ۳۱ دسامبر برگزار می‌شود که در سال ۲۰۱۸ مصادف با تاریخ دهم دی ماه ۹۶ خواهد بود. این مراسم در بسیاری از نقاط روسیه برگزار می‌شود، اما شاید هیچ کدام از آن‌ها به جذابیت میدان سرخ شهر مسکو نباشند. چرا که آتش‌بازی زیبا در این میدان که با برف پوشیده شده است و در کنار رود زیبای Moskova که آب آن به آرامی در زیر لایه‌ای از یخ در جریان است، صحنه‌ای می‌باشد که نظیر آن را در زمان و مکان دیگری نمی‌توان مشاهده کرد.

جشن سال نو روسیه

درباره میدان سرخ مسکو

میدان سرخ (که در زبان روسی به آن «کراسنایا پلوشاد» گفته می‌شود) میدانی بزرگ در پایتخت روسیه مسکو است. در این میدان چندین جاذبه‌های گردشگری و اماکن دیدنی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به «کاخ کرملین» و «کلیسای سنت باسیل» اشاره کرد که از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری روسیه به حساب می‌آیند. بسیاری از خیابان‌های اصلی مسکو به میدان سرخ منتهی می‌شوند و به همین دلیل نیز از آن به عنوان میدان مرکزی مسکو و حتی روسیه نیز یاد می‌شود. در میدان سرخ معمولا مراسم و کنسرت‌های بزرگی از خواننده‌های معروف سراسر جهان برگزار می‌شود و بسیاری از مردم مسکو نیز با جشن سال نو روسیه را در این میدان برگزار می‌کنند.

نظر شما در مورد مراسم جشن سال نو روسیه و نحوه برگزاری آن چیست؟

جشن سال نو روسیه

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *