جشنواره گل کوکنهوف هلند | بهشتی زیبا در هلند

جشنواره گل کوکنهوف هلند یکی از معروف‌ترین جشنواره‌های گل در سراسر جهان است که در باغ گل کوکنهوف برگزار می‌گردد. در این پست از «زرین نما بلاگ» به معرفی این جشنوراه پرداخته و اطلاعاتی جامع را درباره آن فراهم کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

[c][/c]

جشنواره گل کوکنهوف در نوع خود بی‌نظیر است. در این جشنواره بیش از هفت میلیون گل با بیش از ۸۰۰ گونه گل لاله وجود دارد که بدون شک برای بازدید کنندگان تجربه‌ای منحصر به فرد ایجاد می‌کند. در این جشنواره علاوه بر گل‌های زیبا و دوست داشتنی، آثار هنری و رویدادهای شگفت‌انگیزی نیز وجود دارند. از جمله این رویدادها می‌توان به «رژه گل‌ها»، «جشنواره گل و غذا»، «عاشقانه در کوکنهوف» و «جشنواره مد و گل» اشاره کرد. جشنواره گل کوکنهوف هلند برای خانواده‌های علاقه‌مند که صاحب فرزند خردسال هستند نیز می‌تواند مناسب باشد. چرا که در کنار باغ‌های زیبای گل، مکان‌هایی نیز برای بازی بچه‌های فراهم شده است.

 

جشنواره گل کوکنهوف هلند
جشنواره گل کوکنهوف هلند ؛ باغ گل کوکنهوف در شهر آمستردام و در شهری کوچک به نام لیسه واقع شده است و بزرگترین باغ گل جهان محسوب می‌شود.

 

جشنواره گل کوکنهوف هلند
جشنواره گل کوکنهوف هلند ؛ جشنواره گل کوکنهوف هلند یکی از معروف‌ترین جشنواره‌های گل در سراسر جهان است که در باغ گل کوکنهوف برگزار می‌گردد

 

جشنواره گل کوکنهوف هلند
جشنواره گل کوکنهوف هلند ؛ جشنواره گل کوکنهوف در نوع خود بی‌نظیر است. در این جشنواره بیش از هفت میلیون گل با بیش از ۸۰۰ گونه گل لاله وجود دارد که بدون شک برای بازدید کنندگان تجربه‌ای منحصر به فرد ایجاد می‌کند

 

جشنواره گل کوکنهوف هلند
جشنواره گل کوکنهوف هلند ؛ از جمله رویدادهای این فستیوال می‌توان به «رژه گل‌ها»، «جشنواره گل و غذا»، «عاشقانه در کوکنهوف» و «جشنواره مد و گل» اشاره کرد

 

این جشنواره در باغ گل کوکنهوف و در مرکز برگزاری جشنواره سالانه گل لاله کشور هلند و در فضایی ۳۲ هکتاری، که سراسر آن با گل‌های زیبا و رنگارنگ پوشیده شده است برگزار می‌شود. این باغ گل در شهر آمستردام و در شهری کوچک به نام لیسه واقع شده است و بزرگترین باغ گل جهان محسوب می‌شود.

تاریخچه باغ گل کوکنهوف که به معنی « باغ آشپزخانه » است، و برگزاری جشنواره گل کوکنهوف در هلند به قرن پانزدهم میلادی بازمی‌گردد. در آن زمان افرادی میوه‌ها و گل‌هایی را از جنگل‌ها جمع‌اوری کزده و در آشپزخانه قصری به نام Teylingen نگه می‌داشتند. بعد از مدتی و در سال ۱۶۴۱ میلادی قلعه کوکنهوف ساخته شد و مساحت زمین‌ها و مناطق آن تا ۲۰۰ هکتار گسترش یافت. این باغ مدت‌ها این گونه و بدون استفاده خاصی باقی مانده بود، تا اینکه در سال 1949، گروهی از صادرکنندگان انواع گل لاله تصمیم گرفتند که از زمین‌های این قصر به عنوان نمایشگاهی دائمی برای انواع گل‌ها استفاده کنند. بنابراین برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ این باغ گل افتتاح شد و در همان سال نیز با استقبال ۲۳۶ هزار نفری مواجه شد. و از آن سال به بعد این جشنواره هر سال در هلند و در این مکان برگزار می‌گردد.

 

جشنواره گل کوکنهوف هلند
جشنواره گل کوکنهوف هلند ؛ جشنواره گل کوکنهوف هلند برای خانواده‌های علاقه‌مند که صاحب فرزند خردسال هستند نیز می‌تواند مناسب باشد. چرا که در کنار باغ‌های زیبای گل، مکان‌هایی نیز برای بازی بچه‌های فراهم شده است.

 

جشنواره گل کوکنهوف هلند
جشنواره گل کوکنهوف هلند ؛ این جشنواره در باغ گل کوکنهوف و در مرکز برگزاری جشنواره سالانه گل لاله کشور هلند و در فضایی ۳۲ هکتاری، که سراسر آن با گل‌های زیبا و رنگارنگ پوشیده شده است برگزار می‌شود

 

جشنواره گل کوکنهوف هلند
جشنواره گل کوکنهوف هلند ؛ تاریخچه باغ گل کوکنهوف که به معنی « باغ آشپزخانه » است، و برگزاری جشنواره گل کوکنهوف در هلند به قرن پانزدهم میلادی بازمی‌گردد.

 

جشنواره گل کوکنهوف هلند
جشنواره گل کوکنهوف هلند ؛ این جشنواره برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ این باغ گل افتتاح شد و در همان سال نیز با استقبال ۲۳۶ هزار نفری مواجه شد. و از آن سال به بعد این جشنواره هر سال در هلند و در این مکان برگزار می‌گردد.

 

جشنواره گل کوکنهوف هلند
جشنواره گل کوکنهوف هلند ؛ این جشنواره معروف‌ترین جشنواره گل در جهان است که در بزرگ‌ترین باغ گل جهان برگزار می‌گردد

 

لازم به ذکر است که جشنواره گل کوکنهوف هلند در سال 2018 از تاریخ 22 مارس تا 13 می (2 فروردین تا 23 اردیبهشت) برگزار می‌گردد.

 

 

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. برای مشاوره در زمینه مسافرت، بلیط هواپیما و یا رزور هتل می‌توانید با زرین‌نما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره گل کوکنهوف هلند می‌توانید به وبسایت رسمی این جشنواره مراجعه کنید.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *