آسمانی روشن با جشنواره فانوس تایلند

جشنواره فانوس تایلند (Loi Krathong and Yi Peng)، جشنواره‌ای جادویی در کشور تایلند است که در آن هزاران فانوس روشن به طور همزمان به آسمان پرواز کرده و شبی رویایی را برای شرکت کنندگان بوجود می‌آورند. در ادامه با زرین‌نما بلاگ همراه باشید تا سفری به تایلند داشته و با این فستیوال رویایی آشنا شوید.

 

جشنواره فانوس تایلند، یکی از زیباترین جشنواره‌های برگزار شده در تایلند است که زیبایی‌های خاص خود را داشته و علاوه بر به پرواز درآمدن همزمان هزاران فانوس، مراسم دیگری نیز در آن برگزار می‌شوند که با عث زیبایی دو چندان آن می‌شوند. در این جشنواره، قبل از اینکه مراسم روشن کردن آسمان با فانوس‌ها شروع شود، راهِبان طی یک مراسم نمایشی، سرودهایی مذهبی خوانده و با مناجاتی که انجام می‌دهند، فضای برگزاری مراسم را لذت‌بخش و آرام می‌کنند. در کنار این سرودها و مناجات، شرکت‌کنندگان در مراسم، قایق‌های شناور کوچکی که از برگ‌ها و ساقه‌های موز ساخته و تزئین شده‌اند را در رودخانه‌ها حرکت داده و منظره ای بسیار زیبا را ایجاد می‌کنند که شاید نظیر آن را نتوان در جای دیگری مشاهده کرد. اما جشنواره فانوس تایلند تنها به روشن کردن فانوس‌ها و مراسم مذهبی محدود نبوده و در کنار آن‌ها رویدادهای دیگری مانند راهپیمایی‌های باشکوه، اجراهای موزیکال، ملکه‌های زیبایی، رقص‌های سنتی، مسابقات ساخت فانوس، آتش بازی، و سرو کردن انواع و اقسام غذاها اشاره کرد.

 

درمورد تایلند بیشتر بخوانید:

 

جشنواره فانوس تایلند
جشنواره فانوس تایلند، یکی از زیباترین جشنواره‌های برگزار شده در تایلند محسوب می‌شود

 

معنی و خاستگاه جشنواره فانوس تایلند (Yi Peng and Loy Krathong):

در ابتدا جشن فانوس به صورت انفرادی و به مناسبت پایان فصل بارندگی و آغاز زمستان برگزار می‌شده است. اما رفته رفته این جشنواره توسعه یافته و به شکل امروزی درآمده تا شاهد برگزاری این جشن به صورت دسته جمعی و در همان زمان باشیم. این جشنواره در مکان‌های مختلف تایلند می‌شود، اما در شهر چیانگ مای از شور و حال خاصی برخوردار است. با توجه به این که این جشنواره، یک رویداد معنوی، باستانی، و مقدس در بین مردم تایلند محسوب می‌شود، شرکت کنندگان در این جشنواره نیز بایستی به این امر توجه داشته باشند.

 

جشنواره فانوس تایلند

نحوه شرکت در جشنواره فانوس تایلند ۲۰۱۷:

همان طور که اشاره شد، این جشنواره در نقاط مختلف تایلند برگزار می‌گردد، ولی در شهر چیانگ مای، که به نوعی خاستگاه این جشن به حساب می‌آید، از شور و حال متفاوتی برخوردار است. در این شهر نیز، در دانشگاه MaeJo، که درست خارج از شهر چیانگ مای قرار دارد، بهترین مکان برای تجربه این جشن از نزدیک است، چرا که تعداد زیادی فانوس در آن به طور همزمان و با تراکم زیاد به سوی آسمان پرواز کرده و آن را روشن می‌سارند.

مکان دیگر در شهر چیانگ مای برای شرکت در جشنواره فانوس‌ها، منطقه  Sansai شهر چیانگ مای، است که در آن سرتاسر معابد و خانه ها با گل، گیاه، شمع و فانوس تزئین شده و مناظری مسحور کننده را بوجود می‌آورند.

 

در مورد تایلند بیشتر بخوانید:

 

علاوه بر شهر چیانگ مای، در مناطق دیگر تایلند، و حتی در کشورهای همسایه نیز این جشنواره به طور همزمان برگزار می‌گردد. اگر که قصد شرکت در این جشنواره را دارید، ولی نمی‌دانید که کجا بروید، نیازی به نگرانی نیست؛ چرا که کافیست مکانی را پیدا کنید که در آن برکه، رودخانه، تالاب و یا چشمه وجود داشته باشد. در این گونه مکان‌ها که در آن‌ها آب وجود دارد، مطمئنا افرادی را خواهید یافت که در حال برگزاری مراسم جشن فانوس‌ها هستند.

در صورت شرکت در مراسم جشن فانوس تایلند، هنگام به پرواز درآوردن فانوس‌ خود، آرزو کردن را فراموش نکنید!!

جشنواره فانوس تایلند
در صورت شرکت در مراسم جشن فانوس تایلند، هنگام به پرواز درآوردن فانوس‌ خود، آرزو کردن را فراموش نکنید!!

 

جشنواره فانوس تایلند

جشنواره فانوس تایلند

جشنواره فانوس تایلند

جشنواره فانوس تایلند

جشنواره فانوس تایلند

نظر شما در رابطه با این جشنواره مسحور کننده چیست؟ در صورت داشتن هر گونه سوالی، می‌توانید با کارشناسان ما در زرین‌نما تماس بگیرید.

 

 

منبع : everfest

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *