معرفی جشنواره‌های غذایی برای دوستداران غذا

حتما تابحال عبارت‌هایی مثل « جشنواره غذا » و یا « فستیوال غذا » را شنیده و یا ویدیوها و تصاویری از آنان را دیده‌اید. در این جشنواره‌ها در یک یا چند روز انواع مختلف غذاها توسط ماهرترین سرآشپزها سرو می‌شوند. این جشنواره های غذا که در سراسر دنیا برگزار می‌شوند، می‌توانند بهترین مکان برای دوستداران غذا به منظور امتحان کردن و چشیدن طعم‌های مختلف باشند. در این پست از « زرین نما بلاگ » به معرفی چند مورد از جالب ترین فستیوال های غذا در سراسر دنیا پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

 

معروف‌ترین جشنواره غذا در کشورهای مختلف جهان :

 

 • جشنواره شکلات اکوادور (Salon de Chocholate, Quito, Ecuador)

سالانه جشنواره های شکلات فراوانی در سراسر جهان برگزار برگزار می‌شوند، ولی هیچ یک از آن‌ها نمی‌توانند همانند جشنواره شکلات کوییتو اکوادور باشند. اکوادور از جمله کشورهایی است که شکلات‌هایی عالی و متنوع و با کیفیتی مرغوب تولید می‌کند و افرادی که در این جشنواره شرکت می‌کنند، می‌توانند انواع شکلات‌های خوشمزه را بخورند.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ اکوادور از جمله کشورهایی است که شکلات‌هایی عالی و متنوع و با کیفیتی مرغوب تولید می‌کند و افرادی که در جشنواره شکلات اکوادور شرکت می‌کنند، می‌توانند انواع شکلات‌های خوشمزه را بخورند.

 

 • جشنواره سالانه کرنگورمز اسکاتلند (Annual Golden Spurtle)

فرنی یکی از معروف‌ترین غذاهای اسکاتلندی به شمار می‌رود و در همین راستا نیز سالانه جشنواره‌ای مرتبط به این غذان در شهر کرنگورمز اسکاتلند برگزار می‌گردد. در این جشنواره آشپزهای مختلف به پخت فرنی پرداخته و در نهایت نیز به برنده جشنواره وسیله‌ای شبیه به ملاقه که مخصوص هم زدن فرنی است، اهدا می‌شود.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ فرنی یکی از معروف‌ترین غذاهای اسکاتلندی به شمار می‌رود و در همین راستا نیز سالانه جشنواره‌ای مرتبط به این غذان در شهر کرنگورمز اسکاتلند برگزار می‌گردد. در این جشنواره آشپزهای مختلف به پخت فرنی پرداخته و در نهایت نیز به برنده جشنواره وسیله‌ای شبیه به ملاقه که مخصوص هم زدن فرنی است، اهدا می‌شود.

 

 •  فستیوال غذاهای وحشی، هوکیتیکا، نیوزلند  (Wildfoods Festival)

این جشنوراه در اواسط ماه مارس و در شهر هوکیتیکا برگزار می‌گردد. اما شاید غذاهایی که در آن پخته می‌شوند را ما حتی نتوانیم به عنوان غذا قبول کنیم چه برسد به امتحان کردن و یا خوردن آن‌ها!! تخم پرندگان، صدف‌های کوهی، کرم‌های خاکی و سوسک‌ها از جمله غذاهایی هستند که در جشنواره غذاهای وحشی نیوزلند طبخ می‌شوند.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ تخم پرندگان، صدف‌های کوهی، کرم‌های خاکی و سوسک‌ها از جمله غذاهایی هستند که در جشنواره غذاهای وحشی نیوزلند طبخ می‌شوند.

 

 • فستیوال فروشگاه پیاز؛ سوئيس (The Onion Market)

جشنواره فروشگاه پیاز یک فستیوال محلی محسوب می‌شود که در شهر برن (Bern) سوئیس برگزار می‌شود.در این جشنواره همه چیز از پیاز درست می‌شود. چه غذاهایی مثل سوپ و ساندویچ و چه گردنبند!! گفته می‌شود که سالانه در جشنواره پیاز سوئیس، حدود پنجاه تن پیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ جشنواره فروشگاه پیاز یک فستیوال محلی محسوب می‌شود که در شهر برن (Bern) سوئیس برگزار می‌شود. در این جشنواره همه چیز از پیاز درست می‌شود. چه غذاهایی مثل سوپ و ساندویچ و چه گردنبند!!

 

 • جشنواره گیاه شاهی آبی (Watercress Festival)

گیاه شاهی در انگلیس به اندازه‌ای محبوب و پرطرفدار است که برای آن جشن سالانه برگزار می‌شود. هر سال در ماه می و در فصل برداشت این گیاه، کشاورزان و آشپزهای ماهر دور هم جمع شده و با استفاده از گیاه شاهی و سایر مواد غذایی به طبخ غذاهایی لذیذ می‌پردازند.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ گیاه شاهی در انگلیس به اندازه‌ای محبوب و پرطرفدار است که برای آن جشن سالانه برگزار می‌شود. هر سال در ماه می و در فصل برداشت این گیاه، کشاورزان و آشپزهای ماهر دور هم جمع شده و با استفاده از گیاه شاهی و سایر مواد غذایی به طبخ غذاهایی لذیذ می‌پردازند.

 

 • فستیوال بیکن کالیفرنیا (Bacon Festival)

کالیفرنیا یکی از مناطق معروف به خاطر غذاهایش است.  در این شهر کافه‌ها و رستوران‌های معروف وجود دارند که انواع خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های خوشمزه را می‌توان در آن‌ها امتحان کرد. اما جشنواره بیکن که سالانه در کالیفرنیای آمریکا برگزار می‌شود، جشنواره‌ای متفاوت و محبوب در بین آمریکایی‌ها است. در فستیوال بیکن سرآشپزها دور هم جمع شده و به پخت انواع بیکن‌های خوشمزه می‌پردازند.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ جشنواره بیکن که سالانه در کالیفرنیای آمریکا برگزار می‌شود، جشنواره‌ای متفاوت و محبوب در بین آمریکایی‌ها است. در فستیوال بیکن سرآشپزها دور هم جمع شده و به پخت انواع بیکن‌های خوشمزه می‌پردازند.

 

 • فستیوال غذای آبی؛ توباگو (Blue Food Festival)

این جشنواره از در دهکده ساحلی بلادی که در توباگو (واقع در جزایر کارائيب) قرار دارد، برگزار می‌شود. در این جشنواره برای پختن غذاها از ریشه گیاهی به نام دشین (dashin) استفاده می‌شود که بعد از پختن به رنگ آبی درمی‌آید. علت نام گذاری این جشنواره نیز به علت همین رنگ آبی است. جشنواره غذای آبی توباگو، جشنواره‌ای شاد است که در آن علاوه وجود غذاهای خوشمزه، موسیقی زنده و رقص‌های محلی نیز وجود دارند.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ در جشنواره غذای آبی برای پختن غذاها از ریشه گیاهی به نام دشین (dashin) استفاده می‌شود که بعد از پختن به رنگ آبی درمی‌آید.

 

 • جشنواره پوتین کانادا (Ottawa PoutineFest)

جشنواره پوتین همه ساله در شهر اوتاوا برگزار شده و بهشتی برای دوستداران سیب زمینی سرخ شده است!! پوتین یا همان Poutine نام بشقابی از نوع سیب زمینی سرخ شده است که در فست فودهای کانادا یافت می‌شود. در این جشنواره می‌توانید انواع سیب زمینی‌های سرخ شده را با مخلوطی از بهترین سس‌ها میل بفرمایید.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ جشنواره پوتین همه ساله در شهر اوتاوا برگزار شده و بهشتی برای دوستداران سیب زمینی سرخ شده است!! پوتین یا همان Poutine نام بشقابی از نوع سیب زمینی سرخ شده است که در فست فودهای کانادا یافت می‌شود

 

 • فستیوال شاه بلوط ، فرانسه (Castagnades Chestnut Festival)

شهر آردش (Ardache) فرانسه منبعی برای انواع بلوط بوده و بزرگ‌ترین تولید کننده بلوط در کشور فرانسه به حساب می‌آید. سال‌هاست که مردم این منطقه با کاشت و برداشت بلوط امرار معاش می‌کنند و از این رو بلوط در این منطقه یک محصول مهم تلقی می‌شود. به همین خاطر نیز جشنواره‌ای با عنوان جشنواره شاه بلوط در این شهر برگزار می‌شود که در آن با استفاده از بلوط، انواع سوپ‌ها، خورش‌ها و کیک‌ها پخته می‌شوند.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ شهر آردش (Ardache) فرانسه منبعی برای انواع بلوط بوده و بزرگ‌ترین تولید کننده بلوط در کشور فرانسه به حساب می‌آید. به همین خاطر نیز جشنواره‌ای با عنوان جشنواره شاه بلوط در این شهر برگزار می‌شود.

 

 

 • جشنواره پیراشکی هنگ کنگ (Dumpling Festival)

شهر هنگ کنگ غذاهایی بسیار معروف و خوشمزه دارد و همیشه توصیه می‌شود که در سفر به این شهر حتما انواع غذاهای هنگ کنگی را امتحان کنید. جشنواره پیراشکی هنگ کنگ که باعث تعطیلی رسمی در هنگ کنگ و ماکائو می‌شود، جشنواره‌ای بزرگ است که در آن تنها پیراشکی پخته می‌شود.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ جشنواره پیراشکی هنگ کنگ که باعث تعطیلی رسمی در هنگ کنگ و ماکائو می‌شود، جشنواره‌ای بزرگ است که در آن تنها پیراشکی پخته می‌شود.

 

 • فستیوال ملی گیلاس (National Cherry Festival)

درختان گیلاس در شهر تراورز ایالت میشیگان در مقابل سرمای زمستان تحمل فراوانی دارند و از این رو این شهر را تبدیل به یکی از تولیدکنندگان اصلی گیلاس در آمریکا کرده‌اند. در فستیوال ملی گیلاس که در این شهر برگزار می‌شود می‌توان انواع مختلف گیلاس‌های خوشمزه را امتحان کرد.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ درختان گیلاس در شهر تراورز ایالت میشیگان در مقابل سرمای زمستان تحمل فراوانی دارند و از این رو این شهر را تبدیل به یکی از تولیدکنندگان اصلی گیلاس در آمریکا کرده‌اند.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ در فستیوال ملی گیلاس که در شهر تراورز برگزار می‌شود می‌توان انواع مختلف گیلاس‌های خوشمزه را امتحان کرد.

 

 

 • فستیوال پیتزا ایتالیا (Pizza Festival)

ناپل بدون شک یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا به حساب می‌آید که در آن هنرهای خیابانی نیز به شدت رواج دارد. در جشنواره پیتزایی که در این شهر برگزار می‌شود، بیش از پانصد هزار نفر دور هم جمع می‌شوند تا شاهد پخته شدن و سرو شدن بیش از ۱۰۰ هزار پیتزا در انواع مختلف باشند. این جشنواره برای علاقه‌مندان به انواع مختلف پیتزا می‌تواند بهترین و خوشمزه‌ترین جشنواره محسوب شود.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ در جشنواره پیتزایی که در این شهر برگزار می‌شود، بیش از پانصد هزار نفر دور هم جمع می‌شوند تا شاهد پخته شدن و سرو شدن بیش از ۱۰۰ هزار پیتزا در انواع مختلف باشند

 

 

 • جشنواره غذاهای گیاهی تایلند (Vegetarian Festival)

شهر پوکت علاوه بر جاذبه‌های گردشگری مختلف و ساحل‌های زیبایش، با غذاهای خوشمزه‌اش نیز شناخته می‌شود. همان طور که از نام « جشنواره غذاهای گیاهی » پیداست، برای پخت این غذاها از هیچ گونه گوشتی استفاده نشده و به جای آن از انواع سویا استفاده می‌شود. این جشنواره ۹ روزه، در واقع محلی برای عبادت و رهانیدن روح و جسم از بدی‌ها نیز به شمار رفته و در آن کارهای عجیبی مانند سوراخ کردن بدن افراد نیز مشاهده می‌شود.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ همان طور که از نام « جشنواره غذاهای گیاهی » پیداست، برای پخت این غذاها از هیچ گونه گوشتی استفاده نشده و به جای آن از انواع سویا استفاده می‌شود.

 

جشنواره غذا
جشنواره غذا ؛ جشنواره ۹ روزه غذاهای گیاهی تایلند، در واقع محلی برای عبادت و رهانیدن روح و جسم از بدی‌ها نیز به شمار رفته و در آن کارهای عجیبی مانند سوراخ کردن بدن افراد نیز مشاهده می‌شود.

 

نظر شما در رابطه با این فستیوال های غذایی چیست؟؟

 

مطالب مرتبط : ده غذای خوشمزه که نباید در سفر به استانبول از دست داد

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. برای مشاوره در زمینه مسافرت، بلیط هواپیما و یا رزور هتل می‌توانید با زرین‌نما تماس بگیرید.

منبع : CNN

 

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *