بوراکای ، جزیره کوچک و شگفت‌انگیز در فیلیپین

جزیره بوراکای فیلیپین یکی از جزایر کوچک و زیبای فیلیپین است که به تازگی خود را به عنوان یکی از مقاصد گردشگری فیلیپین مطرح کرده و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. در ادامه با زرین‌نما بلاگ همراه باشید تا این جزیره متفاوت و دوست‌داشتنی بیشتر آشنا شوید.

 
جزیره بوراکای در فیلیپین در ۳۱۵ کیلومتری جنوب مانیلا واقع شده و سواحل زیبای آن بارها از طرف آژانس‌های مسافرتی و مجلات مختلف مورد تحسین واقع شده‌اند. سواحل بوراکای علاوه بر داشتن شن‌های سفید زیبا، از جمله برترین مقاصد گردشگری به عنوان فضایی آرام‌بخش شناخته می‌شوند. علاوه بر این، زندگی شبانه نیز در این جزیره جریان داشته و گردشگران نیز علاقه زیادی به این امر داشته و از آن استقبال کرده‌اند.

جزیره بوراکای در سال ۲۰۱۲ از طرف مجله Travel + Leisure به عنوان «بهترین جزیره جهان»، در سال ۲۰۱۴ در رتبه اول «لیست بهترین جزایر دنیا» که در Condé Nast Traveler چاپ شده بود قرار گرفته و در سال ۲۰۱۶ نیز در لیست «ده مقصد برتر جهان» همین مجله قرار داشت.

جزیره بوراکای فیلیپین

جزیره بوراکای فیلیپین

آب و هوای جزیره بوراکای فیلیپین:

آب و هوا در بوراکای به طور کلی به دو الگوی فصلی آب و هوایی تقسیم می‌شود که در این جزیره و به صورت محلی به عنوان فصل‌های Amihan و Habagat شناخته می‌شود. در زبان ویسایائی (از جمله زبان‌های رایج در فیلیپین)، Amihan به معنی باد خنک شمال شرقی بوده و Habagat نیز به معنای باد غربی یا جنوب غربی است. فصل Amihan با درجه حرارت متوسط، کم و یا بدون بارندگی بوده و باد غالب از شمال شرق شناخته شده و فصل Habagat نیز با آب و هوای گرم و مرطوب، بارش باران سنگین و باد غالب از غرب شناخته می‌شود. به عنوان یک قائده کلی، فصل Amihan از ماه اکتبر تا ماه ژوئن بوده و بقیه سال نیز فصل Habagat محسوب می‌شود.

جزیره بوراکای فیلیپین
آب و هوا در بوراکای به طور کلی به دو الگوی فصلی آب و هوایی تقسیم می‌شود: Amihan و Habagat

 

گردشگری در جزیره بوراکای فیلیپین:

به خاطر آب و هوای خاصی که بوراکای دارد، و با توجه به وزش بادهای مختلف در طول سال، در فصل Amihan و از ماه سپتامبر یا اکتبر تا ماه می و یا ژوئن، این جزیره شاهد بیشترین گردشگر در خود می‌باشد. توریستی‌ترین مکان جزیره بوراکای، ساحل سفید بوراکای (White Beach) است که در غرب جزیره واقع شده و از باد در امان است. آب ساحل سفید در طول فصل Amihan از زیبایی خاصی برخوردار بوده و بسیار شفاف و زلال است. همچنین اکثر بخش‌های سواحل بوراکای امن بوده و در آن می‌توان انواع فعالیت‌های آبی از جمله موج سواری، غواصی و کایتینگ مناسب هستند.

همچنین در این جزیره همانند سایر قسمت‌های فیلیپین، انواع رستوران‌ها با غذاهای متفاوت، بارها و باشگاه‌های شبانه وجود دارند که بسیار مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرند. در ادامه می‌توانید تصاویر زیبایی از این جزیره شگفت‌انگیز را مشاهده نمایید.

جزیره بوراکای فیلیپین

جزیره بوراکای فیلیپین

جزیره بوراکای فیلیپین

جزیره بوراکای فیلیپین

جزیره بوراکای فیلیپین

جزیره بوراکای فیلیپین

جزیره بوراکای فیلیپین

 

نظر شما درباره این جزیره زیبا در فیلیپین چیست ؟ منتظر نظرات شما عزیزان هستیم. در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانید با کارشناسان ما در زرین‌نما تماس بگیرید.

منبع : wikipedia.org

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *