در سفر به گرجستان کجا بریم؟؟

گرجستان از جمله کشورهای با فرهنگ غنی و شهرهای زیباست که سالانه میزبان گردشگران فراوانی از سراسر جهان است. سفر به این کشور برای شهروندان کشور ما بدون دریافت ویزا نیز امکانپذیر است. همین موضوع سفر ایرانی‌ها به این کشور را بیش از قبل افزایش داده است. در این پست از « زرین نما بلاگ » به معرفی مکان‌ها و جاهای دیدنی گرجستان پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

 

جاهای دیدنی گرجستان ؛ در سفر به گرجستان کجا بریم؟

 

  • قلعه ناریکالا

اگر بخواهیم لیستی از دیدنیهای گرجستان را تهیه کنیم، اولین مکانی که به ذهنمان می‌رسد « قلعه ناریکالا » است. قلعه‌ای با شکوه و به جامانده از قرن چهارم که در شهر تفلیس قرار گرفته است. این قلعه که توسط پارس‌ها ساخته شده است، به خوبی نمایانگر تاریخی بودن و فرهنگ غنی کشور گرجستان است. قلعه ناریکالا یکی از قلعه‌های اصلی کشور گرجستان به حساب می‌آید که در آن زمان برای محافظت از شهر ساخته شده بود و هم اکنون یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان به شمار می‌رود.

 

جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ اگر بخواهیم لیستی از دیدنیهای گرجستان را تهیه کنیم، اولین مکانی که به ذهنمان می‌رسد « قلعه ناریکالا » است. قلعه‌ای با شکوه و به جامانده از قرن چهارم که در شهر تفلیس قرار گرفته است.
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛  این قلعه که توسط پارس‌ها ساخته شده است، به خوبی نمایانگر تاریخی بودن و فرهنگ غنی کشور گرجستان است. قلعه ناریکالا یکی از قلعه‌های اصلی کشور گرجستان به حساب می‌آید
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ قلعه ناریکالا  که در آن زمان برای محافظت از شهر ساخته شده بود و همم اکنون یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان به شمار می‌رود.

 

در مورد گرجستان بیشتر بخوانید : آشنایی با سوغاتی گرجستان

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

  • کوه کازبک

کازبک نام کوهی است در شمال شرق گرجستان که در نزدیکی مرز روسیه واقع شده است. این کوه را با نام «اورست کوچک» نیز می‌خوانند و کوهنوردان ایرانی برای نخستین بار در سال ۱۳۸۲ آن را فتح کرده‌اند. کوه کازبک از جمله جاذبه های توریستی گرجستان است که در سفر به این کشور نباید آن را از دست داد. به خصوص اگر که علاقه‌مند به پیاده‌روی هستید و از دیدن مناظر طبیعی لذت می‌برید، در سفر به گرجستان حتما بازدید از کوه کازبک را به شما پیشنهاد می‌کنیم.  جاذبه های گردشگری گرجستان

 

جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ کازبک نام کوهی است در شمال شرق گرجستان که در نزدیکی مرز روسیه واقع شده است. این کوه را با نام «اورست کوچک» نیز می‌خوانند
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ کوه کازبک از جمله جاذبه های توریستی گرجستان است که در سفر به این کشور نباید آن را از دست داد.
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ اگر که علاقه‌مند به پیاده‌روی هستید و از دیدن مناظر طبیعی لذت می‌برید، در سفر به گرجستان حتما بازدید از کوه کازبک را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

بیشتر بخوانید : آشنایی با مکان‌های دیدنی باتومی

کانال تلگرام زرین نما

اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید احتمالا کانال تلگرام زرین نما با مطالب جذابی که دارد برایتان جالب خواهد بود. کافیست روی لینک پایین کلیک کرده و با همراه شوید.

  • شهر سنگی اوپلیستیخه

«شهر سنگی اوپلیستیخه» یکی از بزرگترین و قدیمی ترین شهرهای سنگی دنیاست. اوپلیستیخه شهری باستانی در گرجستان است که از تراشیده شدن صخره‌ها ایجاد شده و در ۱۰ کیلومتری شرق شهر «گوری» در استان «شیدا کارتلی» قرار گرفته است. این شهر روی یک صخره بلند و درساحل غربی رودخانه متکواری ساخته شده و یکی از منحصر به فردترین مناطق گرجستان به حساب می‌آید. شهر سنگی اوپلیستیخه دارای قدیمی‌ترین سد ، داروخانه ، بازار، آمفی ﺗﺌﺎتر ،کلیسای قدیمی معروف به سن جورجی، معابد، زندان، سیاه چال و صد ها اثر باستانی دیدنی دیگر در جهان است. اوپلیستسیخه در زبان گرجی به معنای « معبد خدایان » است.  جاذبه های گردشگری گرجستان

 

جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ «شهر سنگی اوپلیستیخه» یکی از بزرگترین و قدیمی ترین شهرهای سنگی دنیاست. اوپلیستیخه شهری باستانی در گرجستان است که از تراشیده شدن صخره‌ها ایجاد شده است
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان : این شهر روی یک صخره بلند و درساحل غربی رودخانه متکواری ساخته شده و یکی از منحصر به فردترین مناطق گرجستان به حساب می‌آید. اوپلیستسیخه در زبان گرجی به معنای « معبد خدایان » است.
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ شهر سنگی اوپلیستیخه دارای قدیمی‌ترین سد ، داروخانه ، بازار، آمفی ﺗﺌﺎتر ،کلیسای قدیمی معروف به سن جورجی، معابد، زندان، سیاه چال و صد ها اثر باستانی دیدنی دیگر در جهان است.

 

  • کلیسای ترینیتی گرگتی

کلیسای ترینیتی گرگتی (Gergeti Trinity Church) کلیسایی متفات نسبت به تمام کلیساهایی است که در طول عمر خود دیده‌اید. این کلیسا در کوه کازبک، که به آن اشاره کردیم،‌ و در ارتفاع ۲۱۶۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. این کلیسا در موقعیتی کاملا مجزا در بالای کوه قرار داشته و توسط طبیعتی وسیع احاطه شده است که باعث می‌شود منظره‌ای فوق‌العاده چشم نواز داشته باشد. کلیسای ترینیتی گرگتی در قرن چهاردهم ساخته شده است و هم اکنون یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی گرجستان به حساب می‌آید.  جاذبه های گردشگری گرجستان

 

جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ کلیسای ترینیتی گرگتی (Gergeti Trinity Church) کلیسایی متفات نسبت به تمام کلیساهایی است که در طول عمر خود دیده‌اید. این کلیسا در کوه کازبک، که به آن اشاره کردیم،‌ و در ارتفاع ۲۱۶۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است.
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛  این کلیسا در موقعیتی کاملا مجزا در بالای کوه قرار داشته و توسط طبیعتی وسیع احاطه شده است که باعث می‌شود منظره‌ای فوق‌العاده چشم نواز داشته باشد.
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛  کلیسای ترینیتی گرگتی در قرن چهاردهم ساخته شده است و هم اکنون یکی ازز جاذبه‌های گردشگری اصلی گرجستان به حساب می‌آید.

 

  • متسختا

شاید در سفر خود به گرجستان تا وقتی که به یکی از قدیمی‌ترین شهرهای گرجستان، یعنی شهر متسخا سفر نکنید، نتوانید روح و زیبایی‌های واقعی این کشور را درک کنید. متسختا که در لیست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است، در محل تلاقی دو رودخانه قرار گرفته است و منظره‌هایی خیره کننده دارد. این شهر بناهای تاریخی زیبا و محسورکننده‌ای داشته و میزبان کلیساهای مختلفی است. اگر که علاقه‌مند به معماری و بناهای قدیمی هستید، رفتن به شهر متسخا در سفر به گرجستان را حتما به شما توصیه می‌کنیم. معماری این شهر در کنار رودخانه‌های پر آب اطراف آن و طبیعت وحشی اطراف شهر، پنجره‌ای رو به گذشته قفقاز را در برابر شما خواهد گشود. جاذبه های گردشگری گرجستان

 

جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ شاید در سفر خود به گرجستان تا وقتی که به یکی از قدیمی‌ترین شهرهای گرجستان، یعنی شهر متسخا سفر نکنید، نتوانید روح و زیبایی‌های واقعی این کشور را درک کنید.
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛‌ متسختا که در لیست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است، در محل تلاقی دو رودخانه قرار گرفته است و منظره‌هایی خیره کننده دارد. این شهر بناهای تاریخی زیبا و محسورکننده‌ای داشته و میزبان کلیساهای مختلفی است.
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ معماری این شهر متستخا در کنار رودخانه‌های پر آب اطراف آن و طبیعت وحشی اطراف شهر، پنجره‌ای رو به گذشته قفقاز را در برابر شما خواهد گشود.

 

  • تفلیس

مطمئنا هیچ لیستی از شهرها و مکان های دیدنی گرجستان بدون پایتخت این کشور یعنی شهر تفلیس، کامل نیست. تفلیس، که به عنوان جواهر گرجستان شناخته می‌شود، سمبلی برای تاریخ، فرهنگ و معماری کشور گرجستان است. این شهر با این که یکی از شهرهای بزرگ گرجستان می‌باشد، هنوز حس کوچک و صمیمی بودن در آن احساس می‌شود. مناطق دیدنی شهر تفلیس به اندازه‌ای زیبا هستند که هنگام سفر در این شهر گذر زمان احساس نمی‌شود. در سفر به تفلیس، بازارها، خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های این شهر را از دست ندهید. جاذبه های گردشگری گرجستان

 

جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ مطمئنا هیچ لیستی از شهرها و مکان های دیدنی گرجستان بدون پایتخت این کشور یعنی شهر تفلیس، کامل نیست.
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ تفلیس سمبلی برای تاریخ، فرهنگ و معماری کشور گرجستان است. این شهر با این که یکی از شهرهای بزرگ گرجستان می‌باشد، هنوز حس کوچک و صمیمی بودن در آن احساس می‌شود.

 

جاهای دیدنی گرجستان

درباره تفلیس بیشتر بخوانید:

باتومی یکی از زیباترین شهرهای گرجستان بوده و بهترین تفریحگاه ساحلی گرجستان به حساب می‌آید. جاذبه‌های گردشگری فراوانی در این شهر وجود دارد و اگر از جمله افرادی هستنید که به دنبال آب و هوایی دلپذیر در تابستان هستید، مطمئنا تجربه‌ای فراموش نشدنی در این شهر خواهید داشت. بازدید از پارک دولفین‌های باتومی، قدم زدن در بلوار قدیمی و زیبای باتومی، بازدید از باغ ملی گیاه شناسی باتومی، لذت بردن و هیجان تله کابین باتومی، بازدید از میدان زیبای Piazza، رفتن به میدان اروپا، بازدید از برج Alphabet Tower، بازدید از بنای عشق Ali and Nino، رفته به پارک 6 May و بازدید از آکواریوم باتومی از جمله کارهایی است که در سفر به شهر باتومی می‌توانید انجام دهید. جاذبه های گردشگری گرجستان

 

جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ جاذبه‌های گردشگری فراوانی در شهر باتومی وجود دارد و اگر از جمله افرادی هستنید که به دنبال آب و هوایی دلپذیر در تابستان هستید، مطمئنا تجربه‌ای فراموش نشدنی در این شهر خواهید داشت.
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ جاذبه‌های گردشگری فراوانی در شهر باتومی وجود دارد و اگر از جمله افرادی هستنید که به دنبال آب و هوایی دلپذیر در تابستان هستید، مطمئنا تجربه‌ای فراموش نشدنی در این شهر خواهید داشت.
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ باتومی یکی از زیباترین شهرهای گرجستان بوده و بهترین تفریحگاه ساحلی گرجستان به حساب می‌آید.

 

  • واردزیا

واردزیا نیز یکی از شهرهای سنگی در گرجستان است که در جنوب این شهر قرار گرفته است. این شهر از تعداد زیادی خانه‌های غار مانند و یک صومعه تشکیل شده است که در دامنه‌های کوه اروشتی و در ساحل رودخانه متکواری ساخته شده است. بنای این شهر به قرن دوازدهم بازمی‌گردد و یکی از شهرهای قدیمی کشور گرجستان است. اکنون این منطقه توسط گروه کوچکی از راهبان متعصب محافظت می شود. جاذبه های گردشگری گرجستان

 

جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ واردزیا نیز یکی از شهرهای سنگی در گرجستان است که در جنوب این شهر قرار گرفته است.
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ این شهر از تعداد زیادی خانه‌های غار مانند و یک صومعه تشکیل شده است که در دامنه‌های کوه اروشتی و در ساحل رودخانه متکواری ساخته شده است.
جاهای دیدنی گرجستان
جاهای دیدنی گرجستان ؛ بنای این شهر به قرن دوازدهم بازمی‌گردد و یکی از شهرهای قدیمی کشور گرجستان است. اکنون این منطقه توسط گروه کوچکی از راهبان متعصب محافظت می شود.

 

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : holidayme

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *