معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری بلگراد را بشناسید

بلگراد، پایتخت صربستان، یکی از زیباترین شهرهای این کشور بوده و معمولاً در صدر لیست مسافرین صربستان قرار می‌گیرد. در این پست از زرین نما به معرفی جاهای دیدنی بلگراد که در سفر به این شهر نباید از دست داد پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

مقامات کشور صربستان به تازگی اعلام کردند که سفر به صربستان برای ایرانیان بدون ویزا امکان‌پذیر می‌باشد. به همین دلیل نیز این کشور و مخصوصاً پایتخت آن بلگراد، می‌تواند تبدیل به مقصد جدید سفرهای خارجی ایرانیان شود.
صربستان یکی از کشورهای زیبای اروپایی با مناظر چشم‌نواز طبیعی فراوان به حساب می‌آید. از جمله مناظر زیبای این کشور می‌توان به علفزارهای بی‌انتها، جنگل‌های وسیع بکر و سرسبز، غارهای سنگ آهکی باشکوه، دریاچه‌های کوهستانی دل‌انگیز، چشمه‌های آب گرم متعدد و تپه‌های سرسبز و چشم‌نواز اشاره کرد که همگی با هم آن را تبدیل به بهشتی برای عاشقان و دوستداران طبیعت می‌کنند.

[c][/c]

جاهای دیدنی بلگراد
صربستان با چشم‌اندارهای طبیعی و دست نخورده خود، یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که آنگونه که باید توسط گردشگران شناخته نشده است

 

در مورد صربستان بیشتر بخوانید:

 

اما پایتخت این کشور یعنی شهر بلگراد نیز زیبایی‌های بی‌شماری در خود دارد. اگر در سفر به صربستان تنها قصد بازدید از یک شهر از شهرهای صربستان را دارید، آن شهر بایستی بلگراد باشد. بلگراد، پایتخت کشور صربستان و بزرگترین شهر این کشور، در طول زمان همانند اکنون زیبا نبوده است، ولی اکنون یکی از اصلی‌ترین جاذبه های گردشگری صربستان به شمار می‌رود. بلگراد که در محل تلاقی دو رودخانه دانوب و ساوا قرار گرفته است، گذشته‌ای پرتلاطم داشته است. این شهر تابحال درگیر ۱۱۵ جنگ بوده و ۴۴ بار نیز سوخته و ویران شده است. اما امروزه است شهر در صلح به سر برده و میزبان رویداهای فرهنگی و هنری فراوانی از جمله نمایشگاه‌های کتاب، فستیوال‌های موسیقی، فیلم و… است. از جمله مشهورترین مکان‌های دیدنی بلگراد می‌توان به قلعه بلگراد به همراه موزه‌ها و کلیساهای این شهر اشاره کرد. بلگراد در طی زمان فراز و نشیب‌های فراوانی داشته است، اما بعد از پشت سر گذاشتن آخرین جنگ خود دوباره جایگاه خود را به عنوان یک مقصد گردشگری مناسب بدست آورده و یکی از مقصدهای گردشگری محبوب شده است.

جاهای دیدنی بلگراد
بلگراد در طول زمان همانند اکنون زیبا نبوده است، ولی اکنون یکی از اصلی‌ترین جاذبه های گردشگری صربستان به شمار می‌رود

 

جاهای دیدنی بلگراد که در سفر به این شهر نباید از دست داد

در ادامه می‌توانید لیستی از جاهای دیدنی بلگراد که در سفر به این شهر نباید آن‌ها را از دست داد، مشاهده کنید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از مطالعه این مطلب، راهنمای سفر به بلگراد را نیز مطالعه نمایید.

قلعه بلگراد

کسانی که یک بار به کشور صربستان سفر کرده باشند می‌دانند که قلعه بلگراد که در محل تلاقی دو رود دانوب و ساوا قرار گرفته است نمادی از شهر بلگراد، پایتخت صربستان بوده و سال‌ها به نوعی از شهر محافظت می‌کرده است. این قلعه یکی از جاذبه‌های گردشگری بلگراد است که در سفر به این شهر به هیچ عنوان نباید بازدید از آن را از دست داد. با رفتن به این شهر و گشت و گذار در اطراف این قلعه، پارک تاریخی کالمگدان، بنای یادبود قهرمان کالمگدان و برج‌های کالمگدان در تاریخ غنی این شهر غرق خواهید شد.

ساختن قلعه بلگراد مدت زمان بسیاری طول کشیده است. چرا که در زمان ساخت آن بارها و بارها مورد حمله قرار گرفته و ویران شده است. ساخت این قلعه در قرن دوم میلادی شروع شده و در قرن هجدهم میلادی با مشکلات فراوان به پایان رسید. به همین دلیل نیز این قلعه تبدیل به نمادی از بلگراد شده است که بارها ویران شده و دوباره آن را از نو ساخته‌اند. آشنایی با تاریخ قلعه بلگراد به معنی آشنایی با تاریخ بلگراد و مردم آن است.

قلعه بلگراد
ساخت این قلعه در قرن دوم میلادی شروع شده و در قرن هجدهم میلادی با مشکلات فراوان به پایان رسید

موزه نیکولا تسلا

نیکولا تسلا یکی از دانشمندان و مخترعین شناخته شده است که در یک خانواده صرب به دنیا آمده بود آخرین درخواستش نیز این بوده است که اموالش پس از مرگ وی در پایتخت صربستان نگهداری شوند. با توجه به درخواست این مخترع بزرگ، اموال وی اکنون در موزه‌ای به نام خودش و در یک بنای مسکونی زیبا که در سال ۱۹۲۹ ساخته شده است نگهداری می‌شود. این موزه محل نگهداری اموال و میراث شخصی این دانشمند بزرگ است که شامل دست‌نوشته‌ها و طرح‌های وی از اختراعات اوست. وسایل تسلا جزئی از برنامه میراث مستند جهانی یونسکو نیز به حساب می‌آیند که نشانگر اهمیت کارهای این دانشمند بزرگ می‌باشد.
لازم به ذکر است که برنامه حافظه جهانی یونسکو که با نام میراث مستند جهانی یونسکو نیز شناخته می‌شود، برنامه‌ای است که یونسکو از سال ۱۹۹۲ به دنبال افزایش آگاهی نسبت به خطراتی که میراث مستند جهانی را تهدید می‌کند، برای حفظ و سهولت دسترسی به این آثار به اجرا گذاشته است.

جاهای دیدنی بلگراد
موزه نیکولا تسلا محل نگهداری اموال و میراث شخصی این دانشمند بزرگ است که شامل دست‌نوشته‌ها و طرح‌های وی از اختراعات اوست

 

قایق سواری و گشت و گذار در رودهای دانوب و ساوا

همان‌طور که اشاره کردیم، شهر بلگراد در محل تلاقی دو رودخانه دانوب و ساوا واقع شده است. این دو رود زیبا با مناظر شگفت‌انگیز می‌توانند محل مناسبی برای قایق سواری و لذت بردن از این مناظر باشند. شرکت‌های بسیاری از این موقعیت بلگراد استفاده کرده و تورهایی را برای گشت و گذار و قایق‌سواری در این رودها برگزار می‌کنند که می‌توانید در آن‌ها شرکت کرده و از این فضا لذت ببرید. همچنین اقامتگاه‌های شناوری نیز برای گردشگران تدارک دیده شده‌اند که می‌توانید در آن‌ها اقامت داشته و مدتی نیز از شلوغی شهر دور بوده و از سکوت و آرامش موجود در منطقه نهایت لذت را ببرید.

جاهای دیدنی بلگراد
دو رود زیبای دانوب و ساوا با مناظر شگفت‌انگیز می‌توانند محل مناسبی برای قایق سواری و لذت بردن از این مناظر باشند

 

بازدید از نشانه‌های جنگ در سطح شهرها

ناتو در سال ۱۹۹۹ یوگسلاوی را مورد حمله قرار داده آن را بمباران کرد. در طی این حملات بسیاری از شهرهای منطقه و به‌خصوص بلگراد آسیب‌های جدی دیدند. حدود ۱۵ سال طول کشید تا شهر دوباره بازسازی شود اما باز هم نشانه‌هایی از جنگ و گذشته تاریک بلگراد در سطح شهر وجود دارد. در بازسازی شهر داوطلبان، موسسه‌ها بسیاری فعالیت و کمک کرده و کمپین‌هایی نیز برای کمک به شهر تشکیل شد که از جمله آن‌ها می‌توان به بازی‌های خیریه نواک جوکوویچ، تنیس باز معروف صربستانی، اشاره کرد. در این شهر موزه‌ها و یادبودهای متعددی از جنگ موجود هستند که موزه هواپیمایی و موزه نظامی دو مورد از معروف‌ترین آن‌‌ها به حساب می‌آیند.

جاهای دیدنی بلگراد
در بلگراد موزه‌ها و یادبودهای متعددی از جنگ موجود هستند که موزه هواپیمایی و موزه نظامی دو مورد از معروف‌ترین آن‌‌ها به حساب می‌آیند

 

بازدید از شهرهای زیرزمینی و پنهان بلگراد

بلگراد در طول تاریخ ۷۰۰۰ ساله خود میزبان افراد و حکومت‌های بسیاری بوده و مردمان زیادی در آن سکونت داشته‌اند. این شهر شاهد حکومت‌های مختلفی بوده و بارها توسط دشمنان مورد حمله واقع شده است. به همین دلیل نیز در طی سالیان دراز بارها با خاک یکسان شده و آن را از نو ساخته‌اند. در طی این جنگ‌ها برخی از بناهای شهر ویران شده و برخی نیز نسبتاً سالم مانده و به نوعی پنهان شده‌اند. برخی از شرکت‌ها از این فرصت نیز استفاده کرده و تورهایی تدارک دیده‌اند که با آن‌ها می‌توانید به بازدید از این ویرانه‌ها و خانه‌های مخفی که به نوعی از آن‌ها با عنوان شهر پنهان بلگراد یاد می‌کنند، بپردازید.

جاهای دیدنی بلگراد
بلگراد در طول تاریخ ۷۰۰۰ ساله خود میزبان افراد و حکومت‌های بسیاری بوده و مردمان زیادی در آن سکونت داشته‌اند

 

آدا سیگانلیا

آدا سیگانلیا (Ada Ciganlija) گردشگاه ساحلی است که در کناره رود ساوا واقع شده است و با عنوان دریاچه بلگراد نیز یاد می‌شود. سرمایه‌گذاری‌های بسیاری در این شبه جزیره انجام شده است که باعث شده‌‌اند این منطقه تبدیل به مکانی تفریحی شود. این تفریحگاه سالانه میزبان گردشگران زیادی بوده و به‌خصوص در طی ماه‌های گرم سال جمعیت زیادی به این مکان هجوم می‌برند. در این تفریحگاه ساحلی علاوه بر هفت کیلومتر خط ساحلی، فعالیت‌ها و ورزش‌های آبی دیگری همچون اسکی و بسکتبال، والیبال ساحلی، پینت‌بال، تنیس، دوچرخه‌سواری، بیس‌بال، قایق‌رانی، واترپولو و ماهیگیری نیز وجود دارد که علاقمندان را به خود جذب می‌کنند. همین‌طور اگر علاقمند به ورزش‌هایی با هیجان بیشتر هستید نیز می‌توانید بانجی جامپینگ را انتخاب کرده و از اوج هیجان در آدا سیگانلیا لذت ببرید.

جاهای دیدنی بلگراد
آدا سیگانلیا (Ada Ciganlija) گردشگاه ساحلی است که در کناره رود ساوا واقع شده است و با عنوان دریاچه بلگراد نیز یاد می‌شود

 

گشت و گذار در بازار کالنیک

در هیچ مکانی از شهر همانند بازار کالنیک (Kalenić Market) نمی‌توانید زندگی روزمره مردم صربستان را لمس کنید. محصولات این بازار به صورت مستقیم و توسط کشاورزان فراهم می‌شود و مردم به طور مستقیم محصولات سالم را تهیه می‌کنند. در بازار کالنیک علاوه بر میوه‌ها و سبزیجات فصل می‌توانید محصولات لبنی محلی مثل انواع پنیر و سایر محصولات محلی مانند کجمک را خریداری کنید. بسیاری از محصولاتی که در این بازار و توسط فروشنده‌ها ارائه می‌شوند محصولات با کیفیتی هستند و به همین دلیل نیز فروشنده‌ها اغلب به طور رایگان اجازه امتحان کردن محصولات را قبل از خرید می‌دهند. در کنار این بازار مغازه‌های کوچک و بزرگ سوغات صربستان، قنادی، نانوایی، کافه و رستوران‌هایی نیز وجود دارند که در صورت تمایل می‌توانید از آن‌ها نیز بازدید کنید.

جاهای دیدنی بلگراد

 

بیشتر بخوانید:

 

گشت و گذار در منطقه ساماوالا

منطقه ساماوالا (Savamala) از قرن نوزدهم به بعد دستخوش تغییرات چشمگیری بوده است. این منطقه نزدیک به رود ساوا و ایستگاه مرکزی قطار قرار دارد و به دلیل همین موقعیت خود نیز در گذشته یک مرکز تجاری و اقتصادی مهم بوده است. اما بسیاری از بناهای این منطقه از جمله بناهای متعلق به دوران عثمانی‌ها در طی جنگ جهانی دوم از بین رفتند و باقیمانده‌هایی از آن‌ها نیز به دلیل توسعه شهر و به منظور ساختن «بلگراد نو» از بین رفتند. اما در سال‌های اخیر اهالی بلگراد به پتانسیل این شهر برای تبدیل شدن به یک قطب گردشگری پی برده‌اند و به همین دلیل نیز امکانات فراوانی به آن افزوده‌اند. همین امر باعث شده است که منطقه ساماوالا تبدیل به یکی از مناطق رو به رشد در شهر بلگراد شده است که مورد توجه گردشگران شده است.

جاهای دیدنی بلگراد
ساماوالا نزدیک به رود ساوا و ایستگاه مرکزی قطار قرار دارد و به دلیل همین موقعیت خود نیز در گذشته یک مرکز تجاری و اقتصادی مهم بوده است

 

گشت و گذار در پارک تاریخی کالمگدان

پارک قدیمی کالمگدان (historic Kalemegdan Park) یکی دیگر از جاهای دیدنی بلگراد است که در سفر به این نباید بازدید از آن را از دست داد. اما این پارک قبل از اینکه تبدیل به مکانی سرسبز و تفریحی شود، بخشی از قلعه بلگراد بوده است و در آن میلیون‌ها نفر در برابر حمله‌‌ی دشمنان از سرزمین خود دفاع کرده‌اند. اما بعد از رها شدن صربستان از سلطه عثمانی‌ها، این پارک کم کم شکل گرفته و تبدیل به مکانی شد که هم‌اکنون شاهد آن هستیم. به تدریج در این پارک درخت‌هایی کاشته شده، مسیرهای پیاده‌روی مشخص شدند و بناهای یادبودی نیز در آن ساخته شدند تا این مکان از میدان جنگ تبدیل به پارکی سرسبز شود. از جمله این بناهای یادبود می‌توان به مجسمه ویکتو (معروف به پوبدنیک) و بنای یادبود قدردانی از فرانسه اشاره کرد. امروزه اهالی بلگراد برای دور شدن از هیاهوی شهر به این پارک آمده و در آن به استراحت و تفریح می‌پردازند. در نزدیکی این پارک باغ وحش بلگراد قرار دارد که در صورت علاقه می‌توانید از آن نیز بازدید کنید. در این باغ وحش حیواناتی مانند ببر، شیر و کانگورو وجود دارند. این باغ وحش همچنین میزبان تمساحی به نام Muja است که از سال ۱۹۳۶ میلادی در بلگراد زندگی می‌کند و از جنگ جهانی دوم و بمباران ناتو نیز جان سالم به در برده است!! Muja به عنوان پیرترین تمساح دنیا شناخته می‌شود.

جاهای دیدنی بلگراد
امروزه اهالی بلگراد برای دور شدن از هیاهوی شهر به پارک کالمگدان آمده و در آن به استراحت و تفریح می‌پردازند

 

رفتن به شهر تاریخی زمون

شهر زمون (Zemun) در گذشته شهری متعلق به امپراتوری اتریش-مجارستان بوده که بعد از اتمام جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۸ به طور رسمی به خاک صربستان پیوسته است. یکی از مهم‌ترین بناهای این شهر تاریخی، برج گاردو (Gardoš Tower) است که توسط مجارستانی‌ها ساخته شده و در میان خرابه‌های قرون وسطایی قرار دارد که به نوعی نمادی از این شهر محسوب می‌شود. از بالای این برج می‌توان منظره‌ای از کل شهر را مشاهده کرد. شهر زمون میزبان تعدادی از بهترین آثار معماری حفاظت‌شده در بلگراد بوده و منطقه‌ای مناسب برای گشت و گذار با پیاده به حساب می‌آید. در این منطقه رستوران‌ها و کلوب‌های شناوری وجود دارند که در صورت تمایل برای گذراندن یک شب رمانتیک در رود دانوب، می‌توانید یکی از این رستوران‌های شناور را انتخاب کنید.

جاهای دیدنی بلگراد
از بالای برج گاردو می‌توان منظره‌ای زیبا از کل شهر را مشاهده کرد

 

گشت و گذار در بلگراد با تراموا

مسافرین در شهرهای مختلف معمولا اتوبوس‌های دو طبقه را برای گشت و گذار در شهر و دیدن مناظر آن انتخاب می‌کنند. اما در شهر بلگراد، علاوه بر این اتوبوس‌ها می‌توانید از ترامواها که در سطح شهر تردد دارند نیز استفاده کنید. ترامواها هفته‌ای دو بار تورهای رایگانی دارند که می‌توانید در آن‌ها شرکت کرده و از راهنماهای تور نیز مطالبی را در مورد شهر و تاریخچه آن یاد بگیرید. این تورها جمعه‌ها ۸ عصر و شنبه‌ها نیز ۶ عصر برگزار می‌شوند. یکی از راه‌های دیگر برای گشت و گذار در شهر و دیدن جاهای دیدنی بلگراد، استفاده از Yugotour است. در این تورها، راهنماها افراد شرکت‌کننده در تورها را با یک خودروی قرمز رنگ یوگو در سطح شهر به گردش برده و مکان‌های دیدنی بلگراد را معرفی می‌کنند. هزینه شرکت در این تورها ۴۵ یورو برای هر فرد است.

جاهای دیدنی بلگراد
در شهر بلگراد، علاوه بر اتوبوس‌ها می‌توانید از ترامواها که در سطح شهر تردد دارند نیز استفاده کرده و در شهر به گردش بپردازید

 

کلیسای سنت ساوا

کلیسای سنت ساوا (Church of Saint Sava) یکی از زیباترین ساختمان‌ها در کشور صربستان بوده و همین‌طور یکی از بزرگترین کلیساهای ارتودوکس در منطقه بالکان نیز به شمار می‌رود. این کلیسا که در فلات وراچار واقع شده است، یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی بلگراد محسوب شده و بین مردم محلی بلگراد و گردشگران نیز مکانی محبوب به شمار می‌رود. این کلیسا برای قدردانی از معملم بزرگ صرب ساخته شده و نقش مهمی در تاریخ این کشور دارد.

جاهای دیدنی بلگراد
کلیسای سنت ساوا یکی از زیباترین ساختمان‌ها در کشور صربستان بوده و همین‌طور یکی از بزرگترین کلیساهای ارتودوکس در منطقه بالکان نیز به شمار می‌رود

 

میکسر هاوس

همان‌طور که اشاره شد، منطقه ساماوالا تبدیل به یکی از مناطق رو به رشد در شهر بلگراد شده است که مورد توجه گردشگران شده است و گفتیم که اهالی بلگراد توجه ویژه‌ای به این مکان داشته و امکانات فراوانی نیز در آن بوجود آورده‌اند. یکی از این امکانات میکسر هاوس (Mikser House) است. میکسر هاوس مکانی بی همتا بوده و کاربری‌های بسیار گوناگونی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کارگاه، بوتیک شهری، نقطه اصلی اکثر رویدادهای تفریحی و کنسرت‌ها اشاره کرد. همچنین در این مکان محیطی دوستانه بوجود آمده است که با ورود به آن عشق و انرژی مثبت موجود را حس خواهید کرد.

جاهای دیدنی بلگراد
میکسر هاوس کاربری‌های بسیار گوناگونی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کارگاه، بوتیک شهری، نقطه اصلی اکثر رویدادهای تفریحی و کنسرت‌ها اشاره کرد

 

قهرمان کالمگدان

بنای یادبود ۱۴ متری که با نام قهرمان کالمگدان (The Victor of Kalemegdan) شناخته می‌شود، در شناخته شده‌ترین مکان شهر یعنی قلعه بلگراد و برای بزرگداشت پیروزی صربستان علیه عثمانی و امپراتوری اتریش طی جنگ‌های بالکان و جنگ‌های جهانی اول ساخته شده است. این مکان به خاطر سرگذشت خود و همچنین منظره‌های فوق‌العاده‌ای که از رودخانه‌های دانوب و ساوا دارد، یکی از محبوب‌ترین مکان‌های بلگراد بین اهالی این شهر بوده و یکی از جاهای دیدنی بلگراد است که گردشگران در سفر به این شهر، آن را از دست نمی‌دهند.

جاهای دیدنی بلگراد
بنای یادبود ۱۴ متری که با نام قهرمان کالمگدان شناخته می‌شود، در شناخته شده‌ترین مکان شهر یعنی قلعه بلگراد ساخته شده است

 

برج‌های کالمگدان

قلعه بلگراد واقعاً یکی از جذاب‌ترین نقاط بلگراد و حتی شاید اروپا باشد. این قلعه در بسیاری از عکس‌های به یادماندنی گردشگرانی که به صربستان سفر کرده‌اند ثبت شده است. برج‌های کالمگدان در این قلعه از جمله جاذبه‌هایی هستند که در سفر به بلگراد نباید آن‌ها را از دست داد. یکی از زیباترین زاویه‌ها برای تماشای برج‌ها، از بارهای تراسا قابل دسترس است. در این مکان علاوه بر لذت بردن از مناظر زیبا می‌توانید بعد از ظهرهای آرام و مهمانی‌های شبانه را نیز تجربه کرده و خاطره‌ای به یادماندنی از سفر خود به خاطر داشته باشید.

جاهای دیدنی بلگراد
قلعه بلگراد واقعاً یکی از جذاب‌ترین نقاط بلگراد است که در بسیاری از عکس‌های به یادماندنی گردشگرانی که به صربستان سفر کرده‌اند ثبت شده است

 

خیابان اسکادارلیا

این خیابان زمانی محل رفت و آمد و پاتوق هنرمندان، خبرنگاران، نویسندگان و نوازندگان بود که در آن دور هم جمع شده و از بهترین نوشیدنی‌های منطقه لذت برده و در آن راجع به آخرین اخبار و رویداده و سیاست صحبت می‌کردند. اما خیابان اسکادارلیا امروزه تبدیل به مکانی شده که در آن جوانان دور هم جمع شده و می‌خواهند گشتی در گذشته و فرهنگ غنی بلگراد داشته باشند و از اجراهای موسیقی این قسمت از شهر لذت ببرند. این خیابان به خاطر گردشگاه‌های زیبا، رستوران‌ها و کافه‌های سنتی معروف شده است و به نوعی نمایانگر تاریخ واقعی بلگراد است که بایستی در سفر به این شهر، تجربه دیدن آن را از دست نداد.

جاهای دیدنی بلگراد
خیابان اسکادارلیا زمانی محل رفت و آمد و پاتوق هنرمندان، خبرنگاران، نویسندگان و نوازندگان بوده است

 

منطقه بتون هالا

بتون هالا (Beton Hala) به معنای تالار بتنی، در کنار رودخانه قرار گرفته است و یکی از جاذبه‌های گردشگری بلگراد محبوب بین توریست‌ها محسوب می‌شود. این مکان میزبان تعدادی از بهترین رستوران‌های بلگراد از جمله فریدا، ساکورا و ایگوانا است. به عقیده بسیاری اینجا بهترین مکان برای مشاهده زیباترین مردم بلگراد می‌باشد. با توجه به اینکه این تالار مکانی محبوب بین گردشگران است، معمولاً شلوغ است و به همین دلیل نیز پیشنهاد می‌شود که قبل از رفتن میز خود را رزرو کنید.

جاهای دیدنی بلگراد
بتون هالا در کنار رودخانه قرار گرفته است و یکی از جاذبه‌های گردشگری بلگراد محبوب بین توریست‌ها محسوب می‌شود

 

باشگاه‌های تفریحی بلگراد

به عقیده بسیاری از کسانی که به بلگراد سفر می‌کنند، باشگاه‌های تفریحی و کلاب‌های این شهر بهترین جاذبه گردشگری آن به حساب می‌آیند. مکان‌هایی که در آن‌ها سرگرمی و تفریح تا هر اندازه‌ای که دلتان بخواهد وجود دارد. در بلگراد می‌توانید باشگاه‌هایی در فضای باز و یا بسته پیدا کرده و در آن‌ها زندگی شبانه به یادماندنی را تجربه کیند. محبوب‌ترین باشگاه‌های تفریحی بلگراد، کلاب‌های تابستانی هستند که از اوایل ماه می تا اواخر سپتامبر فعالیت می‌کنند. همچنین باشگاه‌های شناوری به نام «اسپلاف – splavs» نیز در این شهر وجود دارند که آن‌ها هم در تابستان فعال بوده و میزبان گردشگران هستند. از معروف‌ترین کلاب‌های بلگراد می‌توان به فری استایلر (Freestyler)، لستا (Lasta) و اسپلاف ۹۴ (Splav 94) و باشگاه هات مس (Hot Mess) اشاره کرد که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند.

جاهای دیدنی بلگراد
به عقیده بسیاری از کسانی که به بلگراد سفر می‌کنند، باشگاه‌های تفریحی و کلاب‌های این شهر بهترین جاذبه گردشگری آن به حساب می‌آیند

 

میدان جمهوری بلگراد

میدان جمهوری بلگراد در مرکز این شهر قرار داشته و به نوعی تلاقی گذشته و حال بلگراد محسوب می‌شود. در این میدان تعدادی از معروف‌ترین ساختمان‌های عمومی از جمله موزه ملی و تئاتر ملی قرار دارند. معروف بودن این میدان بیشتر به خاطر بنای یادبود شاهزاده میخایو (Prince Mihailo) که بر پشت اسب سوار است می‌باشد. این مجسمه به منظور بزرگداشت دستاوردهای این شاهزاده در قرن نوزدهم ساخته شده است. امروزه این میدان به خاطر زیبایی معماری، رستوران‌ها و کافه‌های بی‌نظیرش در بین مردم بلگراد و گردشگران محبوب شده است.

جاهای دیدنی بلگراد
میدان جمهوری بلگراد در مرکز این شهر قرار داشته و میزبان تعدادی از معروف‌ترین ساختمان‌های عمومی از جمله موزه ملی و تئاتر ملی است

 

مجلس ملی

مجلس ملی در بلگراد محلی است که تاریخ صربستان در آن نوشه شده است و از این لحاظ در بین مردم صرب از اهمیت فروانی برخوردار است. چرا که در این مکان بوده است که مردم، اسلوبودان میلوشویچ (Slobodan Milosevic) را مجبور کردند تا شکستش را به‌عنوان رئیس جمهور جمهوری فدرال یوگوسلاوی بپذیرد. پس از تظاهرات فراوان در میدان جمهوری، مردم صربستان نهایتاً در پنجم اکتبر سال ۲۰۰۰ به آن چیزی که به خاطرش می‌جنگیدند رسیدند. امروزه مکان مجلس ملی صربستان بوده و محلی است که در آن مهم‌ترین تصمیمات این کشور گرفته می‌شود. همچنین قدردانی و تجلیل از قهرمانان ملی صربستان نیز در این مکان انجام می‌شود. علاوه بر اهمیت تاریخی این ساختمان، بنای آن نیز معماری زیبایی داشته و می‌توانید با بازدید از آن زیبایی تحسین برانگیزش را نظاره‌گر باشید.

جاهای دیدنی بلگراد
مجلس ملی در بلگراد محلی است که تاریخ صربستان در آن نوشه شده است و از این لحاظ در بین مردم صرب از اهمیت فروانی برخوردار است

 

بیشتر بخوانید:

 

در این پست از زرین نما به معرفی جاذبه‌های گردشگری و جاهای دیدنی بلگراد که در سفر به این شهر نباید از دست داد، پرداختیم. نظر شما در مورد این شهر و سرگذشت پر فراز و نشیبش چیست؟

منبع: theculturetrip و belgradeatnight

 

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *