معرفی بهترین مکان های دیدنی ایروان

پایتخت ارمنستان یعنی شهر ایروان توجه خاصی به صنعت گردشگری داشته و به همین دلیل امروزه یکی از توریستی‌ترین شهرها در بین همسایه‌های خود است. در این پست از زرین‌نما بلاگ به معرفی جاهای دیدنی ایروان پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

معرفی بهترین مکان های دیدنی ایروان ارمنستان:

  • تالار اپرای ایروان ؛ Yerevan Opera Theater

تالار اپرای ایروان از زمانی که در سال ۱۹۳۳ افتتاح شد، تبدیل به یکی از نمادهای فرهنگی ارمنستان شده است. تعداد زیادی از نمایش‌های بزرگ اپرا و باله ارمنستان و روسیه در این مکان تاریخی برگزار گردیده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به « دریاچه قوی » چایکوفسکی اشاره کرد. گردشگران زیادی در سفر به ارمنستان از این مکان بازدید می‌کنند. در اطراف این تئاتر اپرای ایروان پارک‌ها، كافی‌شاپ‌ها و مراكز خرید فراوانی نیز وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید.

آدرس : 54 Tumanyan Street, Yerevan, Armenia

جاهای دیدنی ایروان ارمنستان
جاهای دیدنی ایروان ارمنستان : تالار اپرای ایروان از زمانی که در سال ۱۹۳۳ افتتاح شد، تبدیل به یکی از نمادهای فرهنگی ارمنستان شده است
  • موزه و یادمان نسل‌کشی ارامنه ؛ Tsitsernakaberd Armenian Genocide Museum

موزه و یادمان نسل‌کشی ارامنه، یادبودی برای قتل عام ارامنه در سال‌های ۱۹۱۵ تا ۱۹۲۲ است. این کشتار به اندازه‌ای دردناک و تاسف بار است که موزه‌ای برای خود داشته باشد. این مکان از ۱۲ ستون همگرا که نماینده ۱۲ استانی هستند که ارمنی‌ها را در آنجا به قتل رساندند تشکیل شده است. در میان این ستون‌ها «آتش جاویدان» قرار دارد که نماینده روح خاموشی ناپذیر ارمنی‌ها است.

آدرس : Tsitsernakaberd Memorial Complex, Yerevan, Armenia

جاهای دیدنی ایروان ارمنستان
موزه و یادمان نسل‌کشی ارامنه، یادبودی برای قتل عام ارامنه در سال‌های ۱۹۱۵ تا ۱۹۲۲ است

جاهای دیدنی ایروان ارمنستان

  • مجسمه مادر ارمنستان ؛ Mother Armenia

مجسمه مادر ارمنستان که در پارک ویکتوری (Victory park) واقع شده است، در سال ۱۹۶۷ ساخته شد تا جای مجسمه جوزف استالین را بگیرد. مجسمه ۲۳ متری مادر ارمنستان که شمشیری در دست خود دارد، نماد محافظ کشور ارمنستان بوده و مردم ارمنستان آن را نماد صلح می‌دانند.

آدرس : Kanaker-Zeytun, Yerevan, Armenia

جاهای دیدنی ایروان ارمنستان
مجسمه مادر ارمنستان که در پارک ویکتوری (Victory park) واقع شده است، یکی از نمادهای معروف ارمنستان به شمار می‌رود
جاهای دیدنی ایروان ارمنستان
مجسمه ۲۳ متری مادر ارمنستان که شمشیری در دست خود دارد، نماد محافظ کشور ارمنستان بوده و مردم ارمنستان آن را نماد صلح می‌دانند
  • ماتناداران ؛ Matenadaran

ماتناداران که با نام «مجسمه مسروب ماشتوت» نیز شناخته می‌شود، كتابخانه باستانی ارمنستان است كه كتاب‌های خطی و متون قدیمی فراوانی در آن یافت می‌شوند. بازدید از این مکان در سفر به ایروان برای افراد علاقه‌مند به تاریخ و فلسفه به شدت توصیه می‌شود. در بیرون این مکان مجسمه بزرگی از مسروب مشتوت، که بنیان‌گذار الفبای ارمنی است، نیز مشاهده می‌شود.

آدرس : 53 Mashtots Avenue, Yerevan, Armenia

جاهای دیدنی ایروان ارمنستان
در بیرون ماتناداران مجسمه بزرگی از مسروب مشتوت، که بنیان‌گذار الفبای ارمنی است، مشاهده می‌شود
  • قلعه و موزه اربونی ؛ Erebuni Fortress

این قلعه باستانی که ۷۸۲ سال قبل از میلاد ساخته شده از نظر تاریخی اهمیت فراوانی داشته و نشان دهنده زندگی افرادی در این منطقه در ۳۰۰۰ سال پیش است. این قلعه با هدف محافظت از مرزهای پادشاهی منطقه ساخته شده بوده و امروزه به عنوان مکان‌های گردشگری ایروان شناخته می‌شود.

آدرس : 38 Էրեբունի փող., Yerevan 020, Armenia

جاهای دیدنی ایروان ارمنستان
قلعه اربونی با هدف محافظت از مرزهای پادشاهی منطقه ساخته شده بوده و امروزه به عنوان یکی از مکان‌های گردشگری ایروان شناخته می‌شود
  • میدان جمهوری ایروان ؛ Republic Square

میدان جمهوری ایراوان که محل تقاطع خیابانهای اصلی ایروان بوده و توسط هفت ساختمان مهم این شهر احاطه شده است، یکی از مکان‌های محبوب در بین شهروندان ایروانی و گردشگران است. این میدان در بین سال‌های ۱۹۲۴ تا ۱۹۲۹ توسط معمار بزرگ ارمنی Alexander Tamanyan طراحی شده و مساحت چهارده هزار متر مربع را پوشش می‌دهد. این میدان میزبان کنسرت‌ها و مراسم زیادی در مناسبت‌های مختلف نیز است.

جاهای دیدنی ایروان ارمنستان
میدان چمهوری ایروان در بین سال‌های ۱۹۲۴ تا ۱۹۲۹ توسط معمار بزرگ ارمنی Alexander Tamanyan طراحی شده و مساحت چهارده هزار متر مربع را پوشش می‌دهد

در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی مکان‌ها و جاهای دیدنی ایروان پرداختیم. نظر شما درباره این شهر باستانی چیست؟

برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : theculturetrip و traveltoarmenia

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *