مکان های دیدنی کالینینگراد را بشناسید

کالینینگراد شهری بندری و مرکز استان کالینینگراد در روسیه بوده و یکی از شهرهای میزبان جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ نیز خواهد بود. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه بوده و با جاذبه های گردشگری کالینینگراد ، زادگاه امانوئل کانت آشنا شوید.

[c][/c]

مکان های دیدنی کالینینگراد را بشناسید

کالینینگراد شهری بندری و مرکز استان کالینینگراد در روسیه است. کالینینگراد بخشی جدا از خاک اصلی روسیه بوده و در منطقه‌ای میان لهستان و لیتوانی و در ساحل دریای بالتیک قرار دارد. منطقه‌ای که سیصد کیلومتر با خاک روسیه فاصله دارد. کالینینگراد محل زندگی افراد مشهوری مثل امانوئل کانت، کریستیان گلدباخ، گوستاو کیرشهف، گرهارد بارکهورن و چند تن دیگر بوده است و شهری تاریخی محسوب می‌شود. در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های زیادی در این شهر انجام شده است و با توجه به اینکه این شهر نیز یکی از شهرهای میزبان بازی‌های جام جهانی روسیه است، این سرمایه‌گذاری‌ها در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

مکان های دیدنی کالینینگراد را بشناسید

جنگ جهانی دوم تاثیرات زیادی در کالینینگراد داشته و بسیاری از جاذبه‌های گردشگری این شهر را ویران کرده است؛ اما این امر به این معنی نمی‌باشد که در کالینینگراد نمی‌توان مکان‌های دیدنی و گردشگری مشاهده کرد. چرا که در این شهر کلیساها و بناهای تاریخی متعددی وجود داشته و از طرفی نیز میزبان موزه‌هایی است که در آن‌ها یادگارهایی از جنگ جهانی دوم مشاهده می‌شود.

در مطالب قبلی زرین نما به معرفی شهرهای میزبان جام جهانی روسیه پرداخته‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم که قبل از مطالعه این مطلب، مطالب مرتبط قبلی در رابطه با کشور روسیه را نیز مطالعه نمایید:

در ادامه نیز با معرفی جاذبه های گردشگری کالینینگراد روسیه و کارهایی که در سفر به این شهر نباید از دست داد همراهتان هستیم:

قلعه ۵ ؛‌ Fort 5

فورت فایو یا همان قلعه ۵ در میان قلعه‌های تاریخی کالینینگراد  یکی از محبوب‌ترین قلعه‌ها در بین گردشگران محسوب می‌شود. البته توجه داشته باشید که تابلوها و راهنماهای موجود در این مکان همه به روسی هستند. در بازدید از این قلعه شاهد شبکه‌ای از تونل‌ها و اتاق‌هایی خواهید بود که از تمام ویران شدن و آسیب دیدن جان سالم به دربرده‌اند که این امر نشان از استحکام این قلعه می‌باشد.

جاذبه های گردشگری کالینینگراد جاذبه های گردشگری کالینینگراد

موزه دروازه فرایدلند ؛‌ Friedland Gate Museum

موزه دروازه فرایدلند یا موزه دروازه سرزمین سوخته، یکی از مکان‌ها و موزه‌های شهر کالینینگراد است که در سفر به این شهر ارزش بازدید را دارد. علاوه بر مجموعه‌هایی که در داخل این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند، خارج موزه و اطراف آن نیز ارزش بازدید داشته و به مسافرین شهر کالینینگراد توصیه می‌شود.

جاذبه های گردشگری کالینینگراد جاذبه های گردشگری کالینینگراد

موزه اقیانوس جهان ؛ World Ocean Museum

موزه اقیانوس جهان یا همان زیردریایی B413، در اکتبر سال ۱۹۶۸ در دریای بالتیک کار خود را شروع کرد. این زیردریایی به همراه سایر زیردریایی‌های آن زمان از سال ۱۹۵۷ تا ۱۹۷۱ و در دوره ۱۴ ساله جنگ سرد بین آمریکا و شوروی نقش مهمی داشتند. این زیردریایی با طول بیش از ۹۰ متر هم‌اکنون به عنوان موزه استفاده از آن به عنوای یکی از جاذبه های گردشگری کالینینگراد یاد می‌شود.

مکان های دیدنی کالینینگراد جاذبه های گردشگری کالینینگراد

موزه کهربا ؛ Amber Museum

موزه کهربای کالینینگراد روسیه یکی از منحصر به فردترین موزه‌های جهان بده و میزبان زیورآلات ساخته شده از کهربا و جعبه‌های کوچک و مبلمانی که با کهربا تزیین شده‌اند می‌باشد. در موزه کهربا کپی دقیق بعضی از بخش های اتاق کهربا به نمایش گذاشته شده است که از تابلوهای دیواری و تزیینات تشکیل شده است. اتاق کهربا یکی از اتاق‌های کاخ کاترین است که یکی از مشهورترین مکان‌های دیدنی روسیه به شمار می‌رود.

جاذبه های گردشگری کالینینگراد مکان های دیدنی کالینینگراد را بشناسید

کلیسای جامع کانت ؛ Kant’s Cathedral

کلیسای جامع کانت که به سبک گاتیک ساخته شده است، با آجرهای قرمز رنگ و معماری هانسی خود شناخته می‌شود. کار ساخت این کلیسا در سال ۱۹۳۳ شروع شده و در طول قرن چهاردهم نیز به پایان رسید. این کلیسا در طول‌ سال‌های مختلف شاهد افت و خیزهای فراوانی بوده است. در طول دوره‌ها و جنگ‌های مختلفی که در منطقه اتفاق افتاده است،‌ از جمله جنگ جهانی دوم، این کلیسا بارها تخریب شده و از نو بازسازی شده است.

جاذبه های گردشگری کالینینگراد جاذبه های گردشگری کالینینگراد

در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی مکان های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری کالینینگراد روسیه که در سفر به این شهر نباید آن‌ها را از دست داد پرداختیم. امیدواریم از آن لذت برده باشید. نظر شما در مورد این شهر تاریخی روسیه چیست؟

منبع: inyourpocket

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *