جاذبه‌های تفریحی پنانگ مالزی را بشناسید – قسمت دوم

پنانگ، یکی از شهرهای توریستی مالزی، به خاطر جذابیت‌ها و زیبایی بی‌پایان خود مورد توجه گردشگران بسیاری واقع شده است؛ اما جاذبه های گردشگری پنانگ به اندازه‌ای زیاد هستند که شاید نتوان در یک سفر از همه آن‌ها بازدید کرد. به همین دلیل در این پست از زرین نما به معرفی ۱۰ مورد از بهترین این مکان‌ها و تفریحات پرداخته‌ایم. با ما همراه شده و این مکان‌ها را بشناسید.

مطالعه قسمت اول:

جاهای دیدنی پنانگ – قسمت اول

[c][/c]

در مورد مالزی بخوانید:

جاذبه‌های تفریحی پنانگ مالزی را بشناسید – قسمت دوم

موزه تعاملی پنانگ

موزه تعاملی پنانگ یکی از موزه‌های عجیب و جالبی است که در سفر به مالزی می‌توانید از آن بازدید کنید. در این موزه به جای وجود آثار هنری خسته کننده که اکثر مردم تمایلی به دیدنشان ندارند، آثار سه بعدی با موضوع‌های جذاب و سرگرم‌کننده وجود دارد. برای مثال یکی از آثار موزه تعاملی پنانگ اثری هنری از یک مار سمی است که گویی از تابلوی نقاشی بیرون آمده و قصد حمله دارد. در این موزه آثار هنری با موضوع‌های متنوعی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موضوعات تاریخی، شخصیت‌های فیلم‌های معروف، نبردهای کشتی‌ها و… اشاره کرد. ساعات کاری این موزه از ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر می‌باشد.

جاذبه های گردشگری پنانگ جاذبه های گردشگری پنانگ

موزه جنگ پنانگ

موزه جنگ پنانگ که در قرن بیستم توسط ارتش بریتانیا و در بالای تپه بوکیت ماونگ ساخته شده است، به خاطر گذشته خود شناخته شده می‌باشد. در دیوار این موزه نقاشی‌هایی از زندانیان و سربازانی مشاهده می‌شود که برای گرفتن اطلاعات شکنجه می‌شدند. با توجه به این امر در بین مردم محلی گفته می‌شود که این تپه نفرین شده است و به همین دلیل نیز معمولا در هنگام شب کسی به این تپه نمی‌رود. در این موزه می‌توانید پایگاه مهمات قدیمی، شلیک توپ، خوابگاه‌ها و درمانگاه‌های پزشکی مربوط به جنگ جهانی دوم را مشاهده نمایید.

جاذبه های گردشگری پنانگ جاذبه های گردشگری پنانگ

قلعه کرنوالیس (Fort Cornwallis)

قلعه کرنوالیس یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه های گردشگری پنانگ می‌باشد. در بین دیواره‌های سه متری این موزه یک کلیسای متعلق به قرن هفدهم، تعدای سلول‌های زندان و پایگاه مهمات وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. این قلعه بعد از چارلز کونوالیس، ژنرال هندی ، نامگذاری شده است و در ابتدا بدون استفاده از هیچ گونه چوبی در آن ساخته شده بود. بعد از ساخت این قلعه با مرور زمان بارها آن را بازسازی کرده‌اند.

جاذبه های گردشگری پنانگ جاذبه های گردشگری پنانگ

پنانگ خو خنگسی (Penang Khoo Khongsi)

خو خنگسی خانه قبیله‌ای چینی است که در آن افرادی با نام خانوادگی خو زندگی می‌کنند. خانه قبیله‌ای نشانگر ارتباطات اجتماعی و معنوی یک خاندان با جامعه است. ورودی این خانه که با نام تالار اژدهای کوهستان نیز شناخته می‌شود، با حکاکی سنگی زیبایی تزئین شده که بیانگر موفقیت و رفاه می‌باشد. در این خانه باشکوه تابلوهای نقاشی وجود دارد که بیانگر جشن‌های تولد، مراسم ازدواج و سایر جشن‌ها و مراسم خاطره‌انگیز هستند.

جاذبه های گردشگری پنانگ جاذبه های گردشگری پنانگ

وات چایا مانگ کالارام (Wat Chaiya Mangkalaram)

وات چایا مانگ کالارام معبدی تایلندی ساخته شده در سال ۱۸۴۵ بوده و مجسمه‌های غول پیکر بودا در آن وجود دارند. یکی از این مجسمه‌ها، مجسمه‌ای به طول ۳۳ متر می‌باشد که گفته می‌شود سومین مجسمه بزرگ بودا در جهان است. در این معبد می‌توانید مجسمه‌هایی از بودا در شکل‌ها و موقعیت‌های مختلفی از جمله ایستاده، نشسته و خوابیده مشاهده کنید. علاوه بر این، این معبد دارای نقاشی‌های دیواری رنگارنگ که زندگی بودا را به تصویر می‌کشد می‌باشد.

جاذبه های گردشگری پنانگ جاذبه های گردشگری پنانگ

در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی جاذبه های گردشگری پنانگ که در سفر به این شهر نباید از دست پرداختیم. نظر شما در مورد این شهر چیست؟

منبع: penang

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *