جاذبه های گردشگری ولگوگراد روسیه؛ شهر میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ – قسمت اول

ولگوگراد (Volgograd) یکی از شهرهای میزبان جام جهانی روسیه در سال ۲۰۱۸ است که در جنوب غربی این کشور و در کنار رود ولگا واقع شده است. این شهر نیز همانند سایر شهرهای روسیه مکان‌های دیدنی خاص خود را دارد که در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم. در ادامه با ما همراه شده و با جاذبه های گردشگری ولگوگراد آشنا شوبد.

[c][/c]

در مورد روسیه بخوانید:

جاذبه های گردشگری ولگوگراد

تپه مامایف ؛ Mamayev Kurgan

مامایف کورگان که در زبان روسی به معنای «تپه مامایف» و یا «مقبره مامایف» می‌باشد، از جمله بهترین جاذبه های گردشگری ولگوگراد به حساب می‌آید که در سفر به این شهر بازدید از آن را به هیچ عنوان نباید از دست داد. مامایف کورگان یکی از مهم‌ترین یادبودها در کشور روسیه محسوب می‌شود و یادآور قهرمانان روسی در جنگ جهانی دوم می‌باشد. معمارانی که این مجموعه یادبودها را در این مکان ساخته‌اند، به دنبال این بودند که عظمت و اهمیت نبرد استالینگ را به همگان نشان دهند.

جاذبه های گردشگری ولگوگراد

ایستگاه مرکزی ؛ The Central station

این ایستگاه تنها مکانی برای سوار شدن به قطار نبوده و یکی از مهم‌ترین مکان‌ها و جاذبه های گردشگری ولگوگراد به حساب می‌آید و می‌توان از آن به عنوان نمونه عالی از معماری و نمادی از شهر ولگوگراد یاد کرد. در دهه ۱۹۵۰ و با شروع ساخت این مجموعه معماران این بنا زحمت فراوانی را برای مجموعه کشیده و آن را به زیبایی هر چه تمام‌تر طراحی کردند. این ایستگاه با مجموعه‌ای از تابلوهای نقاشی تزئین شده است و با ورود به آن احساس خواهید کرد که وارد یکی از موزه‌های روسیه شده‌اید.

جاذبه های گردشگری ولگوگراد

خانه پاولف ؛ Pavlov’s House

در نگاه اول خانه پاولف نیز یک خانه معمولی همانند سایر خانه‌های شهری به نظر می‌رسد. اما اشاره به این نکته لازم است که این ساختمان در طول جنگ جهانی دوم تبدیل به نمادی از دلیری و شجاعت سربازان روسی شده بود؛ چرا که از این ساختمان مخصوص سربازارن روسی توانسته بودند که به مدت ۶۰ روز آلمانی‌ها را متوقف کنند. اولین موردی که در بازدید از این ساختمان توجه شما را به خود جلب می‌کند، دیوار یادبودی از این نبر می‌باشد که یادآور سختی‌های جنگ و پیروزی‌های بدست آمده در آن می‌باشند.

جاذبه های گردشگری ولگوگراد

دریاچه التون ؛‌ Lake Elton

دریاچه التون یکی از زیباترین و جذاب‌ترین مناطق دیدنی طبیعی در شهر ولگوگراد به حساب می‌آید. مردم شهر از این دریاچه، که بزرگترین دریاچه نمک در اروپا به شمار می‌رود، با عنوان مروارید ولگا یاد می‌کنند. با توجه به زیبایی‌های متنوع و چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای که این دریاچه دارد، به سختی می‌توان مکان دیگری را پیدا کرد که بتوان با دریاچه التون مقایسه کرد. این دریاچه در قلمرو پارک طبیعی التون‌اسکای واقع شده است و با زیبایی‌ها و جشم‌اندازهای فوق‌العاده خود بازدیدکنندگان را شگفت‌زده می‌کند. بازدید از این دریاچه شاید یک روز از سفر به ولگوگراد را به خود اختصاص دهد، اما مطمئنا بازدید از این دریاچه ارزش این زمان گذاشتن را خواهد داشت.

جاذبه های گردشگری ولگوگراد

تئاتر موزیکال شهری موزکومدیا ؛ Muzkomediya

بنای این موزه در سال ۱۹۰۳ ساخته شده بود، اما در طول نبرد استالینگ تقریبا به طور کامل تخریب شد. اما در سال‌های ۱۹۴۶ و ۱۹۶۰ این بنا از نو ساخته شده و بازسازی شد تا اکنون از آن به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری ولگوگراد یاد شود. در حال حاضر این بنا میزبان تئاتر موزیکال شهری بوده و نمایش‌های جذابی هر هفته در آن برگزار می‌شود.

جاذبه های گردشگری ولگوگراد

مطالعه قسمت دوم:
مکان های دیدنی ولگوگراد – قسمت دوم

در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی جاذبه های گردشگری ولگوگراد به عنوان یکی از شهرهای میزبان جام جهانی روسیه در سال ۲۰۱۸ پرداختیم. امیدواریم از آن لذت برده باشید.

منبع: theculturetrip

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *