جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود را بشناسید – قسمت اول

نیژنی نووگورود یکی از شهرهای میزبان جام جهانی است که مکان‌های دیدنی زیبایی نیز دارد. در این مطلب با زرین نما بلاگ همراه شده و با جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود آشنا شوید.

[c][/c]

جام جهانی ۲۰۱۸ در پهناورترین کشور جهان یعنی روسیه برگزار خواهد شد و افراد زیادی در حال برنامه‌ریزی برای سفر به روسیه هستند تا این دوره از جام جهانی را از نزدیک و در کشور روسیه ببینند. یکی از شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، نیژنی نووگورد می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از مطالعه جاذبه‌های گردشگری نیژنی نووگورود، مطالب قبلی زرین نما بلاگ در رابطه با راهنمای سفر به نیژنی نووگورود و روسیه را نیز مطالعه نمایید تا با این شهر بیشتر آشنا شوید. همچنین برای آشنایی بیشتر با روسیه می‌توانید مطالب قبلی زرین نما در رابطه با این کشور را مطالعه کنید.

جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود را بشناسید - قسمت اول

در ادامه نیز با معرفی جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود و کارهایی که در سفر به این شهر نباید از دست داد همراهتان هستیم:

کرملین نیژنی نووگورود

کرملین نیژنی نووگورود یکی از قدیمی‌ترین بناهای این شهر بوده و یکی از زیباترین مناظر نیژنی نووگورود نیز محسوب می‌شود. این بنا که توسط معمار ایتالیایی ساخته شده، دارای ۱۳ برج باشکوه و دیواره‌های ۱۲ متری می‌باشد که سابقه آن‌ها به سال ۱۵۰۰ میلادی می‌رسد. قهرمانان برجسته روسی در جنگ روسیه با کشور لهستان در این مکان و در شرایطی بسیار سخت با نیروهای لهستانی جنگیده و آن‌ها را شکست داده‌اند. کرملین مرکز تاریخی شهر نیز به حساب آمده و در آن موزه‌های تاریخی نیز وجود دارد که آثار مختلفی در آن نگهداری می‌شود.

جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود

سوار شدن بر ماشین کابلی

سوار شدن به ماشین کابلی نیژنی نووگورود یکی از کارهایی است که در سفر به این شهر نباید آن را از دست داد. کار ساخت این ماشین در سال ۲۰۱۲ به پایان رسید و از آن به بعد در بین گردشگران تبدیل به فعالیتی محبوب شد. با سوار شدن به ماشین کابلی نیژنی نووگورود، مناظری بی‌بدیل را از شهر مشاهده خواهید کرد که تنها پرندگان قادر به دیدن چنین مناظری هستند.

جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود

خانه موزه ماکسیم گورکی

در دوران اتحاد جماهیر شوروی، نام نیژنی نووگورود، محل تولد نویسنده مشهور روسی ماکسیم گورکی، به نام «گورکی» تغییر پیدا کرده بود. خانه این قهرمان ملی تا جایی که ممکن بوده تمیز و همان‌گونه که گورکی آن را رها کرده بود، نگهداری شده است و با وارد شدن به آن احساس خواهید کرد که این نویسنده هنوز در آن زندگی می‌کند. وسایل این نویسنده در خانه وی که هم‌اکنون به عنوان موزه استفاده شده و به روی عموم نیز باز است، نکهداری شده و با بازدید از آن سفری به دهه ۱۹۰۰ روسیه خواهید داشت.

جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود

نیژگورودسکایا یارمارکا | Nizhegorodskaya Yarmarka

یارمارکا مکانی شبیه به نمایشگاه می‌باشد؛ نیژگورودسکایا نیز که در سال ۱۹۹۱ یک بازار بود، در سال ۱۹۹۱ بازسازی شده و هم‌اکنون به عنوان یک مرکز عالی نمایشگاه مدرن مورد استقاده قرار می‌گیرد که میزبان رویدادهای بین‌المللی، نمایشگاه‌ها و کنوانسیون‌ها می‌باشد. در سال ۲۰۱۱ به مناسبت بیستمین سالگرد افتتاح این یامارکا، مجموعه نمایشگاه‌های گسترده‌ای با حضور خانواده‌های سلطنتی بریتانیایی و ویلادمیر پوتین، میخائیل گورباچف و… برگزار شد. این نمایشگاه علاوه بر تاثیر فرهنگی و اقتصادی در شهر، یکی از جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود نیز محسوب می‌شود.

جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود

موزه هنری نیژگورودسکی | The Nizhegorodsky State Art Museum

این موزه در داخل کاخ کرملین واقع شده است و ساختمانی که هم‌اکنون گالری‌های هنری در آن واقع شده‌اند، زمانی خانه فرماندار شهر بوده است. در این موزه طیف وسیعی از اقلام مختلف، از آثار اسلامی متعلق به قرن چهاردهم تا آثار روسی متعلق به قرن بیستم، نگهداری می‌شوند. یکی از برجسته‌ترین آثار نگهداری شده در این موزه، مجموعه آثار Nicholas Roerich است. در صورت علاقه به موزه و آثار هنری باستانی، پیشنهاد می‌کنیم که در سفر به نیژنی نووگورود این موزه را از دست ندهید.

جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود

مطالعه قست بعدی:

مکان های دیدنی نیژنی نووگورود – قسمت دوم

در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود که در سفر به این شهر نباید از دست داد پرداختیم. امیدواریم از آن لذت برده باشید.

منبع: theculturetrip

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *