جاذبه های گردشگری سارانسک روسیه؛ شهر میزبان جام جهانی ۲۰۱۸

سارانسک یکی از شهرهای میزبان جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ است که در نگاه اول شاید آنگونه که باید جالب به نظر نیاید، اما این شهر نیز همانند سایر شهرهای روسیه جاذبه‌های منحصر به فرد خود را دارد که مطمئنا ارزش بازدید را دارند. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه شده و با جاذبه های گردشگری سارانسک آشنا شوید.

[c][/c]

در مورد روسیه بخوانید:

 

جاذبه های گردشگری سارانسک

موزه هنرهای تجسمی Erzia Mordovian

این موزه به افتخار استپان ارزیا (Stepan Erzia)، مجسمه ساز معروف روسیه که در قرن بیستم و در جمهوری موردوویا به دنیا آمده بود، نام‌گذاری شده است. در این موزه می‌توان بزرگترین کلکسیون آثار این مجسمه‌ساز معروف را مشاهده کرد. در موزه هنرهای تجسمی Erzia Mordovian علاوه بر آثار این مجسمه‌ساز معروف، آثاری از سایر هنرمندان موردوویایی نیز نگهداری می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به F. Sychkov و I. Makarov و همچنین تعدادی از آثار هنرمندان روسی متعلق به قرون هجدهم و نوزدهم اشاره کرد. این موزه یکی از مهم‌ترین مکان‌های فرهنگی منطقه و البته جاذبه های گردشگری سارانسک محسوب می‌شود.

جاذبه های گردشگری سارانسک

موزه فرهنگ مردمی موردوویا

این موزه در ابتدا به عنوان زیرمجموعه‌ای از موزه هنرهای تجسمی افتتاح شد، اما هم‌اکنون به عنوان موزه فرهنگی قومی و مردمی منطقه مورد شناخته می‌شود. این موزه در سال ۱۹۹۹ اقتتاح شده است، اما از آن زمان تا کنون نقش مهمی را در شناساندن فرهنگ منطقه به جوانان ایفا کرده است و به همین دلیل مردم منطقه به این موزه اهمیت خاصی داده‌اند. در این موزه آثار زیبایی وجود دارند که بیانگر جنبه‌های مختلف زندگی بومی منطقه موردوویا می‌باشند. ساختمان این موزه نیز معماری بسیار زیبایی داشته و متعلق به قرن نوزدهم می‌باشد.

جاذبه های گردشگری سارانسک

موزه جنگی سارانسک

موزه‌ای نسبتا جدید و غیر معمول روسی که در شهر سارانسک واقع شده است و به سربازانی که در جنگ‌های روسیه کشته شده‌اند اختصاص یافته است. امری که این موزه را تبدیل به موزه‌ای عجیب می‌کند، ساختمان آن است که به نوعی باعث شده در لیست جاذبه های گردشگری سارانسک قرار بگیرد. طراحی این ساختمان به شکل مرزهای جمهوری موردویا بوده و در وسط آن نیز طرحی به شکل kokoshnik، نوعی کلاه مخصوص بانوان، است. از طرفی نیز رنگ‌های این ساختمان یعنی مشکی و نارنجی یادآور روبان سنت جورج بوده و نشانگر شجاعت نظامی است.

جاذبه های گردشگری سارانسک

پارک پوشکین

اگر نگاهی به شهرهای مختلف روسیه داشته باشیم، به راحتی متوجه خواهیم شد که روس‌ها علاقه خاصی به پارک دارند و شهر سارانسک نیز از این امر مستثنی نیست. می‌توان گفت که کل شهر سارانسک سرسبز بوده و از طرفی نیز در مناطق مختلف آن مناطق متعدد سرسبزی وجود دارند؛ که البته پارک پوشکین قابل توجه‌ترین این پارک‌ها می‌باشد. این پارک بهترین مکان برای گذراندن بعد از ظهر یک روز تعطیل در شهر است و در آن می‌توان خانواده‌های روسی را مشاهده کرد که به همراه فرزندان خود در این پارک مشغول بازی و پیاده‌روی هستند. به راحتی می‌توان گفت پارک پوشکین یکی از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری سارانسک است که در سفر به این شهر حتما بایستی از آن بازدید کرد.

جاذبه های گردشگری سارانسک

کلیسای جامع سنت فئودور اوشاکوف

قرن بیست و یکم را می‌توان احیای مسیحیت ارتدوکس در روسیه دانست. در سال ۲۰۰۱ منطقه موردویا تبدیل به مکانی جداگانه و اسقف‌نشین شد و کلیساهای منطقه برای برآورد نیازهای رو به رشد منطقه بسیار کوچک بودند. به همین دلیل کلیسای جامع سنت فئودور اوشاکوف ساخته شد. ساخت و ساز این کلیسا در سال ۲۰۰۶ به اتمام رسید و بودجه آن نیز توسط حامیان محلی تامین شده بود. این کلیسا که طراحی آن از امراتوری فرانسه الهام گرفته شده است، ظرفیت سه هزار نفر را داشته و نشانی عالی از ارتدوکس روسیه مدرن می‌باشد.

جاذبه های گردشگری سارانسک

کلیسای یوحنا (Church of St. John the Apostle)

این کلیسا که در سال ۱۶۹۳ ساخته شده است، قدیمی‌ترین ساختمان در منطقه مروداویا و همچنین یک بنای یادبود فدرال به شمار می‌رود. این کلیسا زمانی به عنوان کلیسای جامع شهر مورد استفاده قرار می‌گرفت تا اینکه کلیسای سنت فئودور اوشاکوف ساخته شد.

جاذبه های گردشگری سارانسک

در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری سارانسک که در سفر به این شهر نباید از دست داد پرداختیم. امیدواریم برایتان مفید بوده باشد. نظر شما در مورد این شهر چیست؟

منبع: theculturetrip

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *