تفاوت ویزای single و multiple چیست؟

دریافت ویزا و و آشنایی با انواع آن همواره یکی از چالش‌هایی است که در سفرهای خارجی پیش می‌آید. اما آشنایی با انواع ویزا و تفاوت‌هایی که با هم دارند باعث کاهش این چالش‌ها می‌شود. یکی از این تفاوت‌ها، تفاوت ویزای سینگل و مولتیپل (single و multiple) است که در این پست از زرین نما به آن پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

ویزا یا همان روادید سندی رسمی و در واقع مجوزی محسوب می‌شود که توسط سفارت‌خانه، کنسولگری و یا اداره مرزبانی کشور مقصد برای سفر اتباع بیگانه صادر می‌گردد. اما ویزا انواع و اقسام مختلفی داشته و هر شخصی بایستی با توجه به نیاز و هدف خود به دنبال ویزای مناسب باشد. تقسیم‌بندی‌هایی که برای ویزا انجام می‌شود، معمولا بر اساس کشورها، هدف سفر، دفعات اجازه ورود به کشور مقصد، و نحوه اقدام برای دریافت هستند که در مطالب قبلی زرین نما بلاگ به آن‌ها پرداختیم و پیشنهاد می‌کنیم که آن را مطالعه نمایید.

انواع ویزا | تفاوت ویزای سینگل و مولتیپل

 

تفاوت ویزای سینگل و مولتیپل در چیست ؟

در این تقسیم‌بندی‌ها، دو نوع ویزای سینگل و مولتیپل در تقسیم‌بندی ویزا بر اساس دفعات اجازه ورود به کشور مقصد قرار می‌گیرند. از این نظر ویزاها به چهار نوع یک بار ورود یا سینگل، دو بار ورود یا دابل، چند بار ورود یا مولتیپل و ویزای ترانزیت فرودگاهی تقسیم‌بندی می‌شوند:

 

  • ویزای یک بار ورود یا سینگل (Single visa)

اعتبار این نوع ویزا بعد از یکبار ورود و خروج به کشور مقصد، به طور اتوماتیک، از بین میرود حتی اگر از اعتبار و مدت‌ زمان آن باقی مانده باشد.

  • ویزای دو بار ورود یا دابل (Double visa)

با دریافت این نوع ویزا شما این اجازه را دارید تا زمانی که اعتبار ویزایتان تمام نشده است، دوبار به کشور مقصد سفر داشته باشید.

  • ویزای چندبار ورود یا مولتیپل (Multiple visa)

با داشتن ویزای چند باز ورود، تا زمانی که اعتبار و مدت زمان ویزای شما تمام نشده است، شما می‌توانید به دفعات نامحدود به کشور مقصد سفر کنید.

  • ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport transit visa)

برای سفر به برخی از کشور های خارجی ممکن است که از بیش از یک پرواز استفاده شود. در این نوع سفرها بایستی در یک کشور واسط و ثالث، هواپیمای خود را تعویض کنید و مدت زمان محدودی را در فرودگاه بمانید. بعضی از کشورها حتی برای زمان بین تعویض هواپیماها نیز درخواست ویزا می‌کنند. این ویزا مجوز خارج شدن از هواپیما، رفتن به سالن ترانزیت و سوار شدن به هواپیما به مقصد کشور بعدی محسوب می‌شود.

 

مطالب مرتبط:

 

در صورت داشتن هر گونه سوال و یا نیاز به مشاوره درباره انواع ویزا و نحوه دریافت آن‌ها، می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *