تعداد ستاره‌های هتل‌‌ها به چه معنی است؟

چه در سفرهای داخلی و چه در سفرهای خارجی، محل اقامت یکی از مهم‌ترین عواملی است که بایستی به آن توجه کرد. برای این این امر بهتر است که با انواع هتل‌ها و تفاوت هتل های ستاره دار آشنا باشید تا در سفرهای خود تصمیم‌گیری‌های بهتری داشته باشید. در این پست از زرین نما بلاگ به این امر پرداخته‌ایم که هتل های ستاره دار چه تفاوتی با یکدیگر دارند. با ما همراه باشید.

شاید برایتان پیش آمده باشد که در هتلی ۴ ستاره اقامت داشته باشید ولی این هتل تفاوت چندانی با هتل‌های ۲ یا ۳ ستاره نداشته باشند. و یا در هتلی ۲ ستاره اقامتی مناسب و راحت داشته باشید، ولی از هتل ۴ ستاره خود به هیچ عنوان راضی نباشید. در ادامه با ما همراه باشید تا علت این امر و نحوه ستاره‌دهی به هتل‌ها آشنا شوید.

تفاوت هتل های ستاره دار در چیست ؟‌ اصول امتیازدهی و ستاره دهی به هتل‌ها:

سیستم ستاره دهی به هتل‌ها در هر کشور و منطقه‌ای متفاوت و منحصر به فرد است، ولی در کل تعداد ستاره‌های هتل‌ها بیانگر کیفیت آن‌ها هستند. معیارهایی که کشورها‌، و یا سازمان‌ها برای امتیازدهی هتل‌ها استفاده می‌کنند، متفاوت هستند و به همین دلیل ممکن است هتلی که در کشوری ۳ ستاره به شمار می‌رود، در کشور دیگری ۲ ستاره محسوب شود و یا بالعکس. همان طور که اشاره شد معیار مشخص و مشترکی برای امتیازدهی به هتل‌ها وجود ندارد، ولی معمولا عواملی که در امتیازدهی در نظر گرفته می‌شوند عبارت‌اند از: میزان خدمات و سرویس‌های ارائه شده، تجهیزات هتل‌ها، اتاق‌ها، مکان هتل، قیمت‌ها و…

تفاوت هتل های ستاره دار
عواملی که در امتیازدهی هتل‌ها در نظر گرفته می‌شوند عبارت‌اند از: میزان خدمات ارائه شده، تجهیزات هتل‌ها، اتاق‌ها، مکان هتل، قیمت‌ها و…

 

در مورد هتل‌های بیشتر بخوانید :

 

در ادامه می‌توانید انتظاراتی که را از هتل‌های ۱ ستاره،۲ ستاره، ۳ ستاره، ۴ ستاره و ۵ ستاره داشته باشید را مشاهده نمایید:

  • هتل‌های ۱ ستاره:

هتل‌های یک ستاره معمولا هتل‌های کوچکی هستند که تسهیلات ابتدایی ارائه می‌دهند. این نوع هتل‌ها معمولا اتاق‌هایی با امکانات پایه‌ای و اولیه داشت و در برخی موارد حمامشان مشترک است.

  • هتل‌های ۲ ستاره:

هتل‌های ۲ ستاره معمولا دارای امکاناتی مناسب ولی محدود هستند. اتاق‌های این هتل‌ها معمولا کوچک و یا متوسط بوده و دارای امکانات پایه‌ای و تلویزیون رنگی هستند. همچنین معمولا در فضای این هتل‌ها رستوران و یا یک بار کوچک وجود دارد.

  • هتل‌های ۳ ستاره:

هتل‌های ۳ ستاره امکانات و خدمات مناسب‌تری داشته و اتاق‌های بزرگ‌تر و تمیزتری نسبت به هتل‌های ۱ و ۲ ستاره دارند. این هتل‌ها معمولا رستوران‌هایی در حد متوسط، دربان و خدمه، باشگاه بدن‌سازی، و استخر در خود دارند.

  • هتل‌های ۴ ستاره:

هتل‌های ۴ ستاره هتل‌هایی بزرگ‌تر با خدمات بهتر هستند که معمولا مکان قرارگیری آن‌ها نیز بسیار مناسب است. این هتل‌ها علاوه بر امکانات هتل‌های قبلی، اتاق‌های مبله، رستوران، خدمه و پارکینگ و مهد مخصوص کودکان نیز در خود دارند.

  • هتل‌های ۵ ستاره:

هتل‌های ۵ ستاره، هتل‌های لوکسی هستند که در آن‌ها بهترین خدمات را دریافت می‌کنید. این هتل‌ها تمامی خدمات و امکانات اشاره شده در بالا را به همراه خدمات فراوان بسیاری در خود دارند. اتاق‌های این نوع هتل‌ها معمولا امکاناتی مثل سیستم صوتی و تصویری و جکوزی را در خود دارند. تعداد رستوران‌های موجود در فضای هتل‌های ۵ ستاره نیز بیشتر بوده و انواع غذاها را می‌توان در آن سرو کرد.

تفاوت هتل های ستاره دار
تفاوت هتل های ستاره دار در چیست ؟ معیار امتیازدهی هتل‌ها چیست؟

 

در این مقاله سعی کردیم که اطلاعاتی را در رابطه با انواع هتل‌ها و نوع امتیازدهی آن‌ها برایتان فراهم بیاوریم، ولی همان‌طور که اشاره کردیم، معیارهای موجود برای ستاره دهی به هتل‌ها با توجه به کشورها و مناطق مختلف، متفات هستند. بنابراین بهتر است که قبل از شروع مسافرت خود، اطلاعات لازم و کافی را در رابطه با هتل انتخابی خود بدست آورید تا بعدا به مشکل برنخورید. در صورت داشتن هر گونه سوالی در این زمینه، می‌توانید در قسمت نظرات، سوال خود را بپرسید و یا با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

دسته بندی های مرتبط