رشد ۶۵ درصدی گردشگران در مسکو و درآمد ۶۰۰ میلیاردی

شهردار مسکو از افزایش شمار گردشگران در پایتخت روسیه خبر داد. با نزدیک شدن به آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه، شهردار مسکو از افزایش بی‌سابقه تعداد گردشگران مسکو خبر داد. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه شده و از جزئیات این خبر آگاه شوید.

[c][/c]

به گزارش ایسنا از اینترفاکس،سرگئی سوبیانین در رابطه با گردشگری مسکو گفت:

در چند سال اخیر مسکو چهره زیبای واقعی خود را به دست آورده و جریان گردشگری در پایتخت رشد داشته است. در هفت ساله گذشته بیش از ۶۵ درصد ورود گردشگر به مسکو افزایش داشته که باعث رشد ۵۵۰ تا ۶۰۰ میلیارد روبلی اقتصاد این شهر شده است.

تعداد گردشگران مسکو
تعداد گردشگران مسکو

 

سوبیانین تاکید کرد،مسکو هم‌اکنون به شهری تبدیل شده که در آن می‌توان گشت و گذار کرد، استراحت و تفریح کرد و یا جشن‌ها و سمینارهای بزرگ را برنامه‌ریزی و اجرا کرد.
به گفته شهردار مسکو ،ساخت مترو ،توسعه حمل و نقل عمومی و تجدید سازه‌های قدیمی و تمامی پارکینیگ‌های غیررایگان احداث شده بخش ضروری از کار در این کلان شهر است،هر چند خیلی از شهروندان از پرداخت هزینه‌های بالای پارکنیگ در مسکو گله دارند اما این هزینه‌های دریافتی برای طرح‌های عمرانی دو سال آینده در هر دوره صرف می‌شود.

تعداد گردشگران مسکو
تعداد گردشگران مسکو

 

وی خاطرنشان کرد،تنها در چند سال گذشته در کلان شهر میلیونی مسکو 8000 راننده تاکسی قانونی داشت اما امروز این تعداد بیش از ۶۰ هزار دستگاه تاکسی رسیده است.
شهردار مسکو در عین حال بزرگترین مشکلات پیش روی این کلان شهر را همچنان ترافیک گسترده،فقدان فضاهای عمومی کافی با توجه به رشد جمعیت ،نیاز مداوم به بهبود سلامت و آموزش شهروندان دانست.
مسکو پایتخت روسیه بیش از ۱۲.۵ میلیون نفر جمعیت دارد که با احتساب جمعیت شهرک‌های اطراف آن به بیش از ۱۶ میلیون نفر می‌رسد. این شهر پرجمعیت‌ترین شهر اروپایی و جز 10 شهر پرجمعیت در جهان به شمار می‌رود که یکی از مقاصد مهم گردشگران خارجی است. از طرفی نیز با توجه به برگزاری بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ در کشور روسیه، انتظار می‌رود که شهرهای میزبان جام جهانی این دوره از جمله کالینینگراد، کازان، نیژنی نووگورود، سوچی، سن‌پترزبورگ و مسکو بیشتر شناخته شده و مورد توجه گردشگران بیشتری قرار بگیرند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این شهرها، مطالب زرین نما درباره جام جهانی روسیه را مطالعه نمایید:

تعداد گردشگران مسکو
تعداد گردشگران مسکو

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *