رکوردزنی بریتانیا با ۴۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۷

پیش‌بینی می‌شود صنعت گردشگری بریتانیا با ادامه روند موفق خود، در سال ۲۰۱۷ میزبان رکورد ۴۰ میلیون گردشگر خارجی باشد. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه باشید از جزئیات خبر تعداد گردشگران بریتانیا در سال ۲۰۱۷ آگاه شوید.

[c][/c]

۴۰ میلیون گردشگر به بریتانیا سفر می‌کنند

به گزارش ایسنا به نقل از بی‌بی‌سی، کمپانی گردشگری «VisitBritain» پیش‌بینی کرد شمار گردشگران بین‌المللی در بریتانیا تا پایان سال ۲۰۱۷ با ۶ درصد رشد به رکورد ۳۹.۷ میلیون  نفر می‌رسد و میزان هزینه‌کرد آنها نیز با ۱۴ درصد افزایش به ۲۵.۷ میلیارد پوند ارتقاء خواهد یافت.

«استیو ریدوای» مسئول ارشد گردشگری بریتانیا اعلام کرد:

صنعت گردشگری دارای ارزش ۱۲۷ میلیارد پوندی در اقتصاد بریتانیاست و این بخش یک موتور قدرتمند اقتصادی و اشتغالزایی است. این صنعت ۲.۵ برابر بزرگتر از صنعت خودروسازی بریتانیاست که برای بیش از ۳ میلیون نفر شغل ایجاد کرده و موفق‌ترین صادرات ما محسوب می‌شود که برای رقابت در عرصه جهانی به هیچ قرارداد تجاری نیاز ندارد.

در نمودار زیر شمار گردشگران ورودی و خروجی بریتانیا را بین جولای ۲۰۱۴ تا جولای ۲۰۱۷ مشاهده می‌کنید:

تعداد گردشگران بریتانیا در سال ۲۰۱۷
تعداد گردشگران بریتانیا در سال ۲۰۱۷

 

از زمان برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) و متعاقب آن کاهش ارزش پوند، بریتانیا به یک مقصد گردشگری با قیمت مناسب‌تر برای گردشگران خارجی تبدیل شده است اما «استیو ریدوای» مسئول ارشد گردشگری بریتانیا معتقد است که گردشگری یک صنعت رقابتی و جهانی است و تنها نمی‌توان بااتکا به ارز ارزان یک صنعت قدرتمند و مقاوم ایجاد کرد:

ما باید همچنان به سرمایه‌گذاری جهت توسعه محصولات جهانی گردشگری ادامه دهیم و بریتانیا در فهرست محبوب‌ترین مقاصد گردشگری برای توریست‌های داخلی و خارجی قرار دهیم و در عین حال سفر را مسافران راحت کنیم.

«جان گِلن» وزیر گردشگری بریتانیا نیز عنوان کرد:

صنعت گردشگری میلیاردها دلار به صنعت بریتانیا کمک می‌کند و رسیدن به رکورد گردشگران داخلی و خارجی گواه بر جاذبه‌های توریستی در سطح جهانی ما و نوآوری در این صنعت است.

در طول شش ماه نخست سال ۲۰۱۷، ۲۳.۱ میلیون گردشگر خارجی وارد خاک بریتانیا شدند که حاکی از رشد ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

طی سال گذشته میلادی، موزه بریتانیا با ۶.۴ میلیون بازدیدکننده، گالری ملی با ۶.۳ میلیون نفر، موزه تیت مادرن با میزبانی از ۵.۸ میلیون گردشگر، موزه تاریخ طبیعی با ۴.۶ میلیون بازدیدکننده و مجتمع هنری مرکز «ساوت بانک»، پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری بریتانیا بوده‌اند.
همچنین در نیمه نخست سال ۲۰۱۷، شمار گردشگران داخلی بریتانیا که حداقل یک شب را در مقصدی می‌گذرانند با ۷ درصد رشد به ۲۰.۴ میلیون نفر رسید که این تعداد گردشگر در مجموع ۴.۶ میلیارد دلار هزینه کرده‌اند.

منبع: ایسنا

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *