نگاهی به زیبایی‌های سفر به بوتان

بوتان کشوری کوچک در هیمالیا بین منطقه خودمختار تبت چین و هند است. کشوری منحصر به فرد و آخرین باقی مانده پادشاهی بودایی در جهان. کوه‌های بلند در این کشور از دیدنی‌های آن است. این کشور شادترین مردم دنیا را داراست. بوتان یکی از عجیب ترین و زیباترین کشورهای دنیاست که به علت وجود صومعه های زیبا و کوه‌های بلند بسیار طرفدار دارد. بلندترین کوه این کشور، کوه گانگکار است که به زیبایی این کشور افزوده‌ است.

9184
9188

بوتان دارای میراث فرهنگی بسیار غنی میباشد که به دلیل انزوای آن از بقیه جهان عمدتا دست نخورده است. یک بوتانی عمیقا به میراث  سنت بودایی خود پایبند است.بوتان یکی از مراکز بوداییان جهان است و بسیاری از مردم این شهر آداب کهن خود را اجرا میکنند.

مجسمه دوردنما یکی از بزرگترین مجسمه های بودا در جهان است

بنای لانه ببر در کشور بوتان که در قرن 17 میلادی ساخته شده در حدود 3100 متر از زمین ارتفاع دارد ویکی از جاذبه های این کشور است.

Bhutan_8026024700-e1406662327314-750x499

از دیگر دیدنیهای بوتان شهر پارو در غرب بوتان است.

هزینه هر روز سفر در بوتان تقریبا 250 $ است.به نظر یکی از گران ترین مقاصد گردشگری است ولی این 250 $ شامل همه هزینه های شما در طول روز شامل خورد و خوراک , رفت و آمد , راهنمای رسمی محلی و محل اقامت می باشد.

برنج قرمز بوتان
برنج قرمز بوتان

یکی از عجایب بوتان برنج قرمز آن است و فلفل ادویه محبوب این کشور می باشد.

بوتان با داشتن چشم انداز کوه های هیمالیا و قله های پوشیده از برفی که از میان جنگل های انبوه پدیدار است واقعا شما را مبهوت می کند.

Bhutan

صومعه ببر

یکی از مکان های شگفت انگیز هیمالیا که 900 متر بالاتر از کف دره پارو است. با وجود تمام سختی ها از جمله پله های طاقت فرسا و سرما یکی از مراکز اصلی جذب توریسم می باشد

bhutan (1)

یکی از جاذبه های بوتان بازار آخر هفته آنها است که شبیه به جمعه بازار است. از پنج شنبه همه فروشنده ها خود را به قسمت غربی رود وانگ چو می رسانند و در شمال استادیوم Changlimithang اجناس خود را پهن کرده و تا یکشنبه آنجا می مانند.

thimphu_market_woman_baby

 

نگاهی به زیبایی‌های سفر به بوتان

 

Thimphu_Market-1024x680

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *