معرفی کشورهای خارجی به عنوان پیشنهاد سفر پاییزی – قسمت اول

همانند فصل بهار، فصل پاییز نیز طرفداران خود را دارد و بسیاری این فصل را برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند. چرا که فصل پاییز نیز زیبایی‌های خاص خود را دارد. در این پست از زرین نما چند کشور خارجی را به عنوان پیشنهاد سفر پاییزی آماده کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

معرفی کشورهای خارجی به عنوان پیشنهاد سفر پاییزی

اکثر افرادی که به دنبال سفر در پاییز هستند، قصدشان از سفر طبیعت‌گردی و لذت بردن از رنگ‌های پاییزی است. شاید بتوان گفت که به تعداد افرادی که فصل بهار را دوست دارند، هستند کسانی هم که به فصل پاییز علاقمندند. این افراد معمولاً پاییز را به خاطر رنگ‌های زیبای آن دوست دارند و از آنجایی که معمولاً در این فصل آب و هوا نه زیاد گرم است و نه زیاد سرد، می‌تواند فصل مناسبی برای سفر نیز به حساب آید. بسیاری از افرادی که گردشگر حرفه‌ای هستند، فصل پاییز را برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند. چرا که در این فصل علاوه بر لذت بردن از آب و هوا، زیبایی‌ها و رنگ‌های پاییزی، می‌توان در هزینه‌های سفر نیز صرفه‌جویی کرد. با توجه به اینکه فصل پاییز در اکثر کشورها فصل پیک سفر نیست، می‌توان از تخفیف‌های هتل‌ها و اقامتگاه‌ها نیز استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:

پیشنهاد سفر پاییزی

 

اما یکی از چالش‌هایی که در این بین وجود دارد، انتخاب کشور مناسب برای سفر پاییزی است. چرا که با توجه به تعداد زیاد کشورهای خارجی برای سفر پاییزی انتخاب از میان آن‌ها کمی دشوار می‌شود. به همین دلیل نیز در این پست به معرفی کشورهای خارجی به عنوان پیشنهاد سفر پاییزی پرداخته‌ایم که در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر نیز می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

[c][/c]

 

مطالب مرتبط:

 

پیشنهاد سفر پاییزی
اکثر افرادی که به دنبال سفر در پاییز هستند، قصدشان از سفر طبیعت‌گردی و لذت بردن از رنگ‌های پاییزی است

ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران، و با جاذبه‌های گردشگری فراوان است. از گنبدهای زیبای استانبول تا خرابه‌‌های رومی در امتداد سواحل غربی و جنوبی، از سواحل آنتالیا و استراحتگاه‌‌های ساحلی دریای مدیترانه تا کوه‌های مه آلود در شرق دریای سیاه. صدها جاذبه گردشگری ترکیه را تبدیل به یکی از بهترین مقصدهای گردشگری کرده است. با توجه به اینکه سفر به کشور ترکیه بدون نیاز به ویزا برای ایرانیان امکان‌پذیر است، این کشور می‌تواند یکی از مناسب‌ترین مقاصد پاییزی برای ایرانیان باشد.

پیشنهاد سفر پاییزی
ترکیه یکی با جاذبه‌های گردشگری فراوان خود یکی از پیشنهادهای سفر پاییزی به شمار می‌رود

 

ترکیه توسط کوه‌های بلند و دریاهای آزاد احاطه شده است و از سه طرف به دریا راه دارد. دریاهای سیاه و مرمره، اژه و مدیترانه از طریق دو تنگه بسفر و داردانل به دریاهای آزاد مرتبط می‌شوند و از لحاظ جغرافیایی موقعیت مناسبی به این کشور می‌دهند. آب و هوای شهرهای توریستی ترکیه متفاوت بوده و شهرهای ساحلی این کشور آب و هوایی مدیترانه‌ای دارند و بخش‌های شرق و شمال شرقی ترکیه آب و هوایی کوهستانی دارند. به همین خاطر گفته می‌شود که می‌توان در هر موقعی از سال چهار فصل را در ترکیه پیدا کرد. به طور کلی آب و هوای کشور ترکیه را می‌توان به چهار قسمت تقسیم کرد : سواحل جنوب و غرب با آب و هوای مدیترانه‌ای، سواحل دریای سیاه با تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل، شرق و شمال شرق ترکیه با آب و هوای کوهستانی و بخش‌های مرکزی با آب و هوای نسبتا خشک قاره‌ای.

اما فصل پاییز در ترکیه یعنی ماه‌های سپتامبر، اکتبر و نوامبر می‌تواند فصل مناسبی برای سفر به این کشور باشد. چرا که آب و هوا در فصل پاییز در ترکیه معتدل بوده و برای مسافرت مناسب است. در این فصل مناظر زیبایی در سراسر ترکیه مشاهده می‌شود. البته در این فصل بایستی انتظار تغییر ناگهانی آب و هوا و همین‌طور بارش ناگهانی باران نیز باشید.

پیشنهاد سفر پاییزی
آب و هوا در فصل پاییز در ترکیه معتدل بوده و برای مسافرت مناسب است و در این فصل مناظر زیبایی در سراسر ترکیه مشاهده می‌شود

 

درباره ترکیه بیشتر بخوانید:

 

مالزی

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا با سواحل زیبا و طبیعت دلنشین است که مکان‌های متعددی را برای گردشگران علاقه‌مند به طبیعت ارائه می‌کند. این کشور به خاطر جاذبه‌های گردشگری خود سالانه مسافرین زیادی را جذب می‌کند و با توجه به اینکه سفر به این کشور بدون نیاز به ویزا برای ایرانیان امکان‌پذیر است، این کشور نیز از جمله مقصدهای سفر ایرانیان محسوب می‌شود.

پیشنهاد سفر پاییزی
مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا با سواحل زیبا و طبیعت دلنشین است که مکان‌های متعددی را برای گردشگران علاقه‌مند به طبیعت ارائه می‌کند

 

آب و هوای کشور مالزی، با توجه به مکان جغرافیایی این کشور (قرار داشتن در اطراف خط استوا)، باعث شده است که این کشور آب و هوایی استوایی داشته باشد. آب و هوای مالزی معمولا گرم و مرطوب بوده و بارندگی در این کشور نیز زیاد است. دمای هوا نیز معمولا بین ۲۱ تا ۳۲ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. با توجه به قرار داشتن این کشور در نزدیکی خط استوا، آب و هوای آن در طول سال تقریباً یکسان بوده و تفاوت زیادی میان فصل‌های این کشور وجود ندارد. البته لازم به ذکر است که آب و هوای شهرهای مختلف مالزی ممکن است که اندکی تفاوت با آب و هوای غالب این کشور داشته باشند.

پیشنهاد سفر پاییزی
با توجه به قرار داشتن مالزی در نزدیکی خط استوا، آب و هوای آن در طول سال تقریباً یکسان بوده و تفاوت زیادی میان فصل‌های این کشور وجود ندارد

 

در مورد مالزی بیشتر بخوانید:

 

استرالیا

در اکثر لیست‌های پیشنهاد سفر پاییزی کشور استرالیا به چشم می‌خورد و به نوعی این لیست‌ها بدون کشور استرالیا کامل نیستند. این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج دربر گرفته است. استرالیا همچنین سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه به شمار می‌آید که کوچک‌ترین قاره دنیاست. این کشور شهرها و مکان‌های دیدنی فراوانی دارند که که گردشگران را به سمت خود می‌کشانند.

پیشنهاد سفر پاییزی
در اکثر لیست‌های پیشنهاد سفر پاییزی کشور استرالیا به چشم می‌خورد و به نوعی این لیست‌ها بدون کشور استرالیا کامل نیستند

 

استرالیا در بیشتر طول سال دارای آب و هوای معتدل است. البته ایالت‌های شمالی این کشور بیشتر آب و هوای گرم و ایالت‌های جنوبی‌اش نیز آب و هوای سردتری را تجربه می‌کنند. میزان بارش در این کشور معمولاً کم بوده و بارش برف نیز به ندرت اتفاق می‌افتد. استرالیا در فصل پاییز و با تغییر رنگ برگ‌ها از سبز به زرد، نارنجی و قرمز، تبدیل به مکانی رویایی برای گشت و گذار می‌شود. البته توجه کنید فصل پاییز کشور استرالیا از ماه مارس شروع می‌شود.

پیشنهاد سفر پاییزی
استرالیا در فصل پاییز و با تغییر رنگ برگ‌ها از سبز به زرد، نارنجی و قرمز، تبدیل به مکانی رویایی برای گشت و گذار می‌شود

 

در مورد استرالیا بیشتر بخوانید:

 

روسیه

روسیه پهناورترین کشور جهان و یکی از زیباترین کشورهای جهان است که قسمتی از آن در آسیا و قسمت دیگر آن در اروپا قرار گرفته است. این کشور در آسیای شمالی و اروپای شرقی واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه جاذبه‌های گردشگری و رمز و رازهای فراوانی داشته و سالانه میزبان گردشگران زیادی است.

پیشنهاد سفر پاییزی
روسیه پهناورترین کشور جهان و یکی از زیباترین کشورهای جهان است که قسمتی از آن در آسیا و قسمت دیگر آن در اروپا قرار گرفته است

 

آب و هوای روسیه بسیار متغیر بوده و دمای هوا در این کشور بین 37 درجه سانتی گراد و منفی 30 درجه سانتی گراد تغییر می‌کند. ماه‌های جولای و آگوست که با ماه‌های تیر و مرداد و اوایل شهریور مصادف هستند، گرم‌ترین ماه‌های سال در این کشور محسوب می‌شوند. اگر به برف و یخبندان و آب و هوای سرد علاقمند هستید نیز زمستان‌های روسیه نیز می‌توانند فصل مناسبی برای سفر به این کشور باشد. فصل پاییز در روسیه، ماه‌های سپتامبر، اکتبر و نوامبر را شامل می‌شود و آب و هوای این کشور در پاییز سرد بوده و البته گاهی نیز تغییر می‌کند و اغلب شاهد بارش باران هستیم. در این فصل روزها کوتاه‌تر شده و پرندگان نیز به جنوب کوچ می‌کنند. اگر عاشق مناطق رنگارنگ پاییزی و برگ‌های زرد، نارنجی و قرمز هستید، روسیه در پاییز می‌تواند مقصد مناسبی برایتان باشد.

پیشنهاد سفر پاییزی
اگر عاشق مناطق رنگارنگ پاییزی و برگ‌های زرد، نارنجی و قرمز هستید، روسیه در پاییز می‌تواند مقصد مناسبی برایتان باشد

 

در مورد روسیه بیشتر بخوانید:

 

تایلند

تایلند یکی از کشورهای زیبای آسیا با جزیره‌هایی زیبا است. این کشور همواره از جمله مقصدهای مورد علاقه گردشگران سراسر جهان بوده و ایرانیان زیادی نیز سالانه این کشور را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند. تایلند مجمموعه‌ای از جاذبه‌های گردشگری گوناگون در خود داشته و ترکیبی از شهرها و مکان‌های مدرن، تپه‌هایی سرسبز، معبدهایی زیبا و سواحلی شگفت‌انکیز است. همین ترکیب زیبا از جاذبه‌های گردشگری مختلف و جشنواره‌های زیبا، این کشور را به یکی از مقصدهای گردشگری مردم سراسر دنیا و ایرانیان کرده است.

پیشنهاد سفر پاییزی
تایلند همواره از جمله مقصدهای مورد علاقه گردشگران سراسر جهان بوده و ایرانیان زیادی نیز سالانه این کشور را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند

 

تایلند تقریبا دو فصل دارد؛ فصل مرطوب و فصل خشک. ماه‌های نوامبر تا فوریه نیز زمان مورد علاقه گردشگران برای سفر به این کشور بوده و گردشگران بیشتری این زمان را برای سفر به تایلند انتخاب می‌کنند. در این ماه‌ها تایلند پر از توریست از مناطق مختلف است. جنوب تایلند تمام سال را گرم است؛ ولی فصل بارانی نیز دارد. ساحل غربی این قسمت از تایلند از آوریل تا اکتبر مرطوب است. ساحل شرقی‌اش نیز از ماه سپتامبر تا ماه دسامبر هوایی مرطوب دارد. از ماه ژوئن تا ماه اکتبر هوا بارانی بوده و میزان رطوبت هوا بسیار بالاست. فصل خشک قسمت شمالی تایلند نیر از ماه نوامبر تا می است. دما بین ماه‌های اکتبر و ژانویه نسبتا کمتر بوده و در قسمت‌های شمالی نیز حتی خنک می‌شود. مخصوصا هوای این منطقه در طی این ماه‌ها در صبح و عصر خنک و بسیار دلپذیر است.

پیشنهاد سفر پاییزی
تایلند نیز با جاذبه‌های گردشگری فراوان خود در لیست کشورهای خارجی به عنوان پیشنهاد سفر پاییزی قرار دارد

 

در مورد تایلند بیشتر بخوانید:

 

قسمت دوم را مطالعه کنید:

پاییز کجا سفر کنیم ؟ – قسمت دوم

 

در این پست از زرین نما بلاگ پنج پیشنهاد سفر پاییزی را برای افرادی که قصد سفر در این فصل را دارند آماده کرده بودیم. امیدواریم که از آن لذت برده باشید. نظر شما در مورد این کشورها و مقاصد پاییزی چیست؟ کدام را برای سفر پاییزی خود انتخاب می‌کنید؟

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *