بهترین و معروف‌ترین سوغات مالزی

مالزی از جمله کشورهای توریستی آسیا به حساب می‌آید. جاذبه‌های گردشگری فراوانی که این کشور دارد، از جمله سواحل زیبا، طبیعت دلنشین، سالانه مسافرین زیادی را به خود جذب می‌کنند. با توجه به اینکه سفر به مالزی بدون نیاز به ویزا برای ایرانیان امکان‌پذیر است، این کشور تبدیل به یکی از مقصدهای سفر ایرانیان به خصوص در تعطیلات و فصل بهار است. در این پست از « زرین‌نما بلاگ » به معرفی معروف‌ترین سوغات مالزی که از سفر به این کشور می‌توانید همراه خود بیاورید پرداخته‌ایم.

 

در پست‌های قبلی، بهترین و معروف‌ترین مراکز خرید مالزی را معرفی کردیم. در این پست نیز با ما همراه باشید تا با بهترین سوغات مالزی آشنا شوید.

 

 • ظروف پیوتر

پیوتر که ترکیبی از قلع و سرب است، فلزی نرم است که می‌توان آن را به اشکال مختلف درآورد. در مالزی با استفاده از این فلز، ظروف غذا، تزیینی، دکوراسیون، گوشواره، سنجاق سینه، دستبند و گیره‌های کراوات مختلفی ساخته می‌شود که می‌تواند هدیه‌ای مناسب و گرانبها از صنایع دستی فلزی مالزی محسوب شود.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ پیوتر که ترکیبی از قلع و سرب است، فلزی نرم است که می‌توان آن را به اشکال مختلف درآورد. در مالزی با استفاده از این فلز لوازم مختلفی ساخته می‌شود که می‌تواند هدیه‌ای مناسب و گرانبها از صنایع دستی فلزی مالزی محسوب شود.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ لوازم مخصوصی مانند ظروف غذا، تزیینی، دکوراسیون، گوشواره، سنجاق سینه، دستبند و گیره‌های کراوات از فلز پیوتر، که می‌توانند سوغاتی مناسبی از مالزی باشند

 

 • صنایع دستی چوبی

صنایع دستی که از چوب ساخته شده‌اند نیز می‌توانند هدیه‌ای مناسب از کشور مالزی باشد. این وسایل چوبی که معمولا مجسمه و دست سازهای چوبی هستند، در اغلب فروشگاه های سوغاتی مالزی به راحتی در دسترس هستند و به فروش می‌رسند. اگر که قصد خرید این سازه‌های چوبی هستید، پیشنهاد ما این است که آن‌ها را از شهر کوالالامپور تهیه کنید. چرا که در این شهر انواع مختلف صنایع دستی چوبی در اندازه‌ها و قیمت‌های مختلف به فروش می‌رسند.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ صنایع دستی که از چوب ساخته شده‌اند نیز می‌توانند هدیه‌ای مناسب از کشور مالزی باشد. این وسایل چوبی که معمولا مجسمه و دست سازهای چوبی هستند، در اغلب فروشگاه های سوغاتی مالزی به راحتی در دسترس هستند و به فروش می‌رسند

 

مطالب مرتبط:

 

 • پارچه باتیک مالزی

پارچه باتیک (Batik) تلفیقی از هنر طراحی و چاپ بر روی پارچه است و گفته می‌شود که قدمت این کار به ۲۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد. در پارچه‌های باتیک طرح‌هایی رنگارنگ مانند گل و گیاه و درختان، انواع شکل‌های هندسی، پروانه و … استفاده می‌شوند. پارچه‌هایی که در این نوع استفاده می‌شوند، معمولا ابریشم، ابریشم مصنوعی، لینن و یا کتان هستند. پارچه‌های باتیک می‌توانند برای خانم‌ها مناسب باشند. این پارچه می‌تواند به عنوان یک سوغاتی مناسب از مالزی آورده شود.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ پارچه باتیک (Batik) تلفیقی از هنر طراحی و چاپ بر روی پارچه است و گفته می‌شود که قدمت این کار به ۲۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ در پارچه‌های باتیک طرح‌هایی رنگارنگ مانند گل و گیاه و درختان، انواع شکل‌های هندسی، پروانه و … استفاده می‌شوند

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ پارچه‌های باتیک معمولا از نوع ابریشم، ابریشم مصنوعی، لینن و یا کتان هستند و می‌توانند برای خانم‌ها سوغاتی مناسب باشند.

 

 • گیاهان دارویی

در سفر به مالزی به وفور می‌توان فروشگاه‌ها و مغازه‌هایی را یافت که گیاهان دارویی می‌فروشند. این داروها معمولا داروهای گیاهی چینی هستند و برای آنفولانزا، سردرد، آسم و … به کار می‌روند. اگر در خانواده و یا آشنایان خود فردی را دارید که علاقه به گیاهان دارویی دارند، حتما پیشنهاد می‌کنیم که از گیاهان دارویی مالزی برایشان خریداری نمایید.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ در سفر به مالزی به وفور می‌توان فروشگاه‌ها و مغازه‌هایی را یافت که گیاهان دارویی می‌فروشند. این داروها معمولا داروهای گیاهی چینی هستند و برای آنفولانزا، سردرد، آسم و … به کار می‌روند

 

 • صنایع دستی Peranakan

صنایع دستی Peranakan اشیایی مانند ظروف چینی طرح‌دار و زیبا مثل فنجان‌های چای، ظروف، قاشق‌های چینی و یا قاب‌های تزئینی هستند. این اشیا تلفیقی از هنر چینی و مالزیایی بوده و بسیار زیبا می‌باشند. معمولا در اکثر فروشگاه‌هایی که در‌ أن‌ها صنایع دستی به فروش می‌رسند، می‌توان از این نوع ظروف نیز در انواع مختلف و سایزهای گوناگون پیدا کرد.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ صنایع دستی Peranakan اشیایی مانند ظروف چینی طرح‌دار و زیبا مثل فنجان‌های چای، ظروف، قاشق‌های چینی و یا قاب‌های تزئینی هستند.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ صنایع دستی Peranakan تلفیقی از هنر چینی و مالزیایی بوده و بسیار زیبا می‌باشند. معمولا در اکثر فروشگاه‌هایی که در‌ أن‌ها صنایع دستی به فروش می‌رسند، می‌توان از این نوع ظروف نیز در انواع مختلف و سایزهای گوناگون پیدا کرد.

 

 • نماد برج های پتروناس

برج های پتروناس که با نام برج‌های دوقلوی مالزی نیز شناخته می‌شوند، نمادی از شهر کوالالامپور و کشور مالزی بوده و از نظر سیاسی، اقتصادی و گردشگری در مالزی اهمیت فراوانی دارند. به همین دلیل در اکثر فروشگاه‌های مالزی و مخصوصا فروشگاه‌های شهر کوالالامپو می‌توان ماکت‌ها و یا اشیای زینتی مرتبط به این برج‌ها را یافت. با توجه به وجود انواع مختلف این برج‌ها، می‌توان آن‌ها را با قیمت‌های متنوعی خریداری کرد.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ در اکثر فروشگاه‌های مالزی و مخصوصا فروشگاه‌های شهر کوالالامپو می‌توان ماکت‌ها و یا اشیای زینتی مرتبط به برج‌های پتروناس را یافت. با توجه به وجود انواع مختلف این برج‌ها، می‌توان آن‌ها را با قیمت‌های متنوعی خریداری کرد.

 

 • چای مالزی

با توجه به معروف بودن چای مالزی به خاطر رنگ و بوی آن و علاقه ایرانیان به نوشیدن چای، چای مالزی نیز می‌تواند سوغاتی مناسبی باشد. معمولا بهترین چای‌های مالزی در ارتفاعات کامرون کشت می‌شوند که منطقه‌ای سرسبز و زیبا بوده و یکی از جاذبه‌های گردشگری مالزی نیز به حساب می‌آید. در سفر خود به مالزی می‌توانید از ارتفاعات کامرون نیز بازدید کرده و از آنجا چای مرغوب نیز تهیه بفرمایید.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ معمولا بهترین چای‌های مالزی در ارتفاعات کامرون کشت می‌شوند که منطقه‌ای سرسبز و زیبا بوده و یکی از جاذبه‌های گردشگری مالزی نیز به حساب می‌آید. می‌توانید از ارتفاعات کامرون بازدید کرده و از آنجا چای مرغوب نیز تهیه بفرمایید.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ با توجه به معروف بودن چای مالزی به خاطر رنگ و بوی آن و علاقه ایرانیان به نوشیدن چای، چای مالزی نیز می‌تواند سوغاتی مناسبی باشد.

 

 • سوغاتی اسلامی

در کشور مالزی به راحتی می‌توان آثار و معماری‌های اسلامی متعددی را مشاهده کرد. در موزه‌های هنرهای اسلامی این کشور علاوه بر بازدید از آثار زیبا و هنری اسلامی، می‌توانید ماکت‌ها، صنایع دستی اسلامی و خوشنویسی‌های هنری نیز تهیه کرده و به عنوان سوغاتی همراه خود بیاورید.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ در موزه‌های هنرهای اسلامی این کشور علاوه بر بازدید از آثار زیبا و هنری اسلامی، می‌توانید ماکت‌ها، صنایع دستی اسلامی و خوشنویسی‌های هنری نیز تهیه کرده و به عنوان سوغاتی همراه خود بیاورید.

 

 • I Love KL

« آی لاو کی ال » یا همان « من عاشق کوالالامپور هستم » نیز می‌تواند سوغاتی مناسبی از کشور مالزی باشد. چرا که اولا انواع مختلفی نظیر تی شرت، لیوان و گردنبند در اندازه‌ها و قیمت‌های مختلف از این اشیا موجود بوده و همچین به راحتی یافت می‌شوند. از طرفی نیز این اشیا نشان دهنده سفر شما به کشور مالزی هستند.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ « آی لاو کی ال » یا همان « من عاشق کوالالامپور هستم » نیز می‌تواند سوغاتی مناسبی از کشور مالزی باشد.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ انواع مختلفی نظیر تی شرت، لیوان و گردنبند در اندازه‌ها و قیمت‌های مختلف « آی لاو کی ای » موجود هستند

 

 • صنایع دستی بافتنی پاندانوس

برگ‌های گیاه پاندانوس در کشورهای آسیای جنوب شرقی و به خصوص در کشور مالزی کاربرد فراوانی دارد. علاوه بر این که ار برگ‌های این گیاه در انواع غذاها به عنوان طعم‌دهنده استفاده می‌شود، در صنایع دستی نیز کاربرد فراوانی داشته و انواع مختلف لوازم دستی از جمله سبدهای زیبا با استفاده از این برگ‌ها ساخته می‌شوند که می‌تواند سوغاتی مناسبی از کشور مالزی باشد.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ برگ‌های گیاه پاندانوس در صنایع دستی کاربرد فراوانی داشته و انواع مختلف لوازم دستی از جمله سبدهای زیبا با استفاده از این برگ‌ها ساخته می‌شوند

 

 • جواهرات و مروارید

در آب‌های کشور مالزی مروارید به وفور یافت می‌شود و به همین دلیل در اکثر فروشگاه‌های سوغاتی می‌توان انواع جواهرات با سنگ‌ها زیبا و یا مروارید‌هایی زیبا با رنگ‌هایی مثل سفید و صورتی پیدا کرد. معمولا از این مرواریدها دستبند، گردنبند، گوشواره و … درست می‌شود که می‌توانند مورد مناسبی برای سوغاتی تلقی شوند. البته همه این مرواریدها اصل نیستند و در صورت نیاز می‌توانید مرواریدهای تزئینی و پلاستیکی را نیز با قیمتی مناسب و ارزان در این کشور پیدا کنید.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ در آب‌های کشور مالزی مروارید به وفور یافت می‌شود و به همین دلیل در اکثر فروشگاه‌های سوغاتی می‌توان انواع جواهرات با سنگ‌ها زیبا و یا مروارید‌هایی زیبا با رنگ‌هایی مثل سفید و صورتی پیدا کرد

 

 • گیره مو (Cucuk Sanggul)

گیره مو که در مالزی با نام « کوکوک سانگول » شناخته می‌شود، معمولا از طلا و نقره ساخته می‌شود و در عروسی‌ها طرفداران بسیاری دارد. این گیره‌های مو طراحی سنتی و زیبایی داشته و می‌توانند هدیه مناسبی برای خانم‌های جوان باشند.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ گیره مو که در مالزی با نام « کوکوک سانگول » شناخته می‌شود، معمولا از طلا و نقره ساخته می‌شود و در عروسی‌ها طرفداران بسیاری دارد.

 

 • شیرینی‌های مالزی

در کشور مالزی تافی‌های خوشمزه و شیرین با نام « دودل (Dodol) » به فروش می‌رسند که حتما بایستی آن‌ها را در سفر خود امتحان کنید. این تافی‌ها در انواه مختلف و سایز‌های گوناگون موجود بوده و در صورتی که از آن‌ها خوشتان بیاید، می‌تواند سوغاتی مناسبی در نظر گرفته شوند.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ در کشور مالزی تافی‌های خوشمزه و شیرین با نام « دودل (Dodol) » به فروش می‌رسند که حتما بایستی آن‌ها را در سفر خود امتحان کنید.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ تافی‌های مالزی در انواه مختلف و سایز‌های گوناگون موجود بوده و در صورتی که از آن‌ها خوشتان بیاید، می‌تواند سوغاتی مناسبی در نظر گرفته شوند.

 

 • باجو کبایا (Baju Kebaya)

باجو کبایا نوعی لباس محلی و سنتی به حساب می‌آید که بانوان مالزیایی آن را می‌پوشند. این لباس از محبوبیت خاصی در مالزی برخوردار بوده و می‌تواند گزینه مناسبی نیز برای سوغاتی این کشور باشد. باجو کبایا در طرح‌ها، کیفیت‌ها و اندازه‌های مختلف موجود بوده و نیازی نیست که ست کامل آن را خریداری نمایید. در صورت تمایل می‌توانید تنها بلوز و یا دامن آن را خریداری نمایید.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ باجو کبایا نوعی لباس محلی و سنتی به حساب می‌آید که بانوان مالزیایی آن را می‌پوشند. این لباس از محبوبیت خاصی در مالزی برخوردار بوده و می‌تواند گزینه مناسبی نیز برای سوغاتی این کشور باشد

 

 • انواع دست بافت‌های رنگارنگ

اگر که به دنبال تهیه سوغاتی از نوع صنایع دستی هستید که در عین زیبایی، ارزان نیز باشد، این مورد مخصوص شماست. در مالزی با استفاده از موادی نظیر چوب بامبو، پوسته نارگیل و یا برگ پندان، وسایلی مثل کیف‌های دستی، سبدها و کیسه‌های رنگارنگ زیبا در اندازه‌های مختلف بافته می‌شوند.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ اگر که به دنبال تهیه سوغاتی از نوع صنایع دستی هستید که در عین زیبایی، ارزان نیز باشد، این مورد مخصوص شماست.

 

 • پارچه سانگت

پارچه سانگت یا سونگکت (songket) نیز از جمله پارچه‌های معروف و صنایع دستی گرانبهای کشور مالزی به شمار می‌رود. برای بافت این نوع پارچه از ابریشم، نقره و زر استفاده می‌شود. و به همین دلیل نیز این نوع پارچه ارزش بسیاری داشته و جزء یکی از سوغاتی‌های لوکس و گران قیمت مالزی به حساب می‌آید.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ پارچه سانگت یا سونگکت (songket) نیز از جمله پارچه‌های معروف و صنایع دستی گرانبهای کشور مالزی به شمار رفته و جزء یکی از سوغاتی‌های لوکس و گران قیمت مالزی به حساب می‌آید.

 

 • پارچه پوا کومبو

پارچه پوا کومبو نیز نوعی از پارچه‌های معروف کشور مالزی به حساب می‌آید که طرح و رنگ بسیار زیبایی داشته و می‌تواند به عنوان یک سوغایت مناسب در نظر گرفته شود. ماده اصلی به کار رفته در این پارچه‌ها پنبه بوده و جنس نسبتا ضخیمی دارند.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ پارچه پوا کومبو نیز نوعی از پارچه‌های معروف کشور مالزی به حساب می‌آید که طرح و رنگ بسیار زیبایی داشته و می‌تواند به عنوان یک سوغایت مناسب در نظر گرفته شود.

 

 • کروگسنگ  (Kerongsang)

کروگسنگ نوعی سنجاق سینه است که در بین خانم‌های مالزیایی بسیار محبوب است. از این سنجاق‌ها به عنوان تزئینی بر روی روسری‌، شال و لباس‌ها استفاده می‌شود و اندازه‌های مختلفی از آن‌ها در مالزی یافت می‌شود. این سنجاق‌ها در انواع مختلف و با قیمت‌های متفاوتی در فروشگاه‌ها یافت می‌شوند.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ کروگسنگ نوعی سنجاق سینه است که در بین خانم‌های مالزیایی بسیار محبوب است. از این سنجاق‌ها به عنوان تزئینی بر روی روسری‌، شال و لباس‌ها استفاده می‌شود

 

 • لابو سایونگ (Labu Sayong)

لابو سایونگ از جمله صنایع دستی اصلی کشور مالزی به حساب می‌آید و افراد زیادی آن را به عنوان سوغاتی کشور مالزی انتخاب کرده و می‌خرند. لابو سایونگ ظرفی است که طرح آن شبیه به کدو حلوایی بوده و معمولا از جنس شیشه و یا سفال ساخته می‌شود. معمولا از لابو سانگ برای نگهداری آب استفاده می‌شود. این ظرف را می‌توانید در اندازه‌های مختلف و با قیمت‌های گوناگون تهیه بفرمایید ولی توجه کنید که این ظروف شکستنی هستند و بایستی با دقت بسیاری آن‌ها را در طی سفر خود حمل کنید.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ لابو سایونگ از جمله صنایع دستی اصلی کشور مالزی به حساب می‌آید و افراد زیادی آن را به عنوان سوغاتی کشور مالزی انتخاب کرده و می‌خرند

 

 • عطر و لوازم آرایش مالزی

لوازم آرایشی نیز چند وقتی است که جای خود را در بین سوغاتی‌های مالزی پیدا کرده است. در کشور مالزی انواع مختلف لوازم آرایشی و عطرهای برندهای معروف و اصل را می‌توان با قیمت مناسبی یافت.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ لوازم آرایشی نیز چند وقتی است که جای خود را در بین سوغاتی‌های مالزی پیدا کرده است. در کشور مالزی انواع مختلف لوازم آرایشی و عطرهای برندهای معروف و اصل را می‌توان با قیمت مناسبی یافت.

 

 • پوشاک مد روز

در مالزی می‌توانید انواع لوازم بروز و برندها معروف بین‌المللی شامل لباس، کفش، کیف و زیورآلات را پیدا کنید. این برندها همگی اصل بوده و با قیمت مناسبی نیز عرضه می‌شوند. می‌توانید این برندها را در مراکز خرید شهرهای مختلف مالزی پیدا کنید.

 

سوغات مالزی
سوغات مالزی ؛ در مالزی می‌توانید انواع لوازم بروز و برندها معروف بین‌المللی شامل لباس، کفش، کیف و زیورآلات را پیدا کنید. این برندها همگی اصل بوده و با قیمت مناسبی نیز عرضه می‌شوند.

 

به نظر شما کدام یک از موارد اشاره شده برای آوردن سوغاتی از مالزی مناسب‌تر است؟؟ منتظر نظر و پیشنهادات شما هستیم.

 

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : travelog و happygokl و gpsmycity

 

 

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *