بهترین زمان سفر به تایلند چه موقعی است؟

اگر چه آب و هوای تایلند در طول سال تغییر می‌کند، اما با این حال باز هم می‌توان در تمام سال تصمیم سفر به تایلند گرفت. بهترین زمان سفر به تایلند ممکن است با توجه به شرایط، سلیقه و علایق افراد متفاوت باشد؛ اما در صورتی که قصد مسافرت تایلند را دارید اما زمان مناسب برای آن را نمی‌دانید، با زرین نما بلاگ همراه شده و با اطلاعات آب و هوایی این کشور آشنا شوید.

[c][/c]

تایلند یکی از کشورهای محبوب بین ایرانیان بوده و یکی از مقاصد گردشگری ارزان آسیایی به شمار می‌رود. جزیره‌‌های تایلند به همراه سواحل زیبا و مناظر شگفت‌انگیزش، این کشور را تبدیل به یکی از کشورهای توریستی آسیا کرده است که سالانه میزبان گردشگران فراوانی از سراسر جهان است. قبل از مطالعه و بررسی بهترین زمان سفر به تایلند پیشنهاد می‌کنیم که مطالب قبلی زرین نما در رابطه با این کشور را نیز مطالعه کرده و با تایلند بیشتر آشنا شوید:

بهترین زمان برای سفر به تایلند

تقریبا می‌توان گفت که در تمام طول سال می‌توان به کشور تایلند سفر کرد، اما بهترین زمان مسافرت به این کشور، بین نوامبر تا اوایل آوریل است که در آن آب و هوای تایلند خنک و خشک می‌باشد. در جنوب تایلند آب و هوای این کشور در سواحل شرقی و غربی آن متفاوت هستند. سواحل غربی آن در طول زمستان دلپذیر بوده و زمان مناسبی برای غواصی در آب‌های این کشور نیز هستند. از طرفی سواحل شرقی تایلند در اکثر زمان‌های سال خوب بوده و در ماه‌های ژانویه و فوریه در آن شاهد کمترین میزان بارش و در ماه نوامبر نیز شاهد بیشترین بارش باران هستیم.

برای تصمیم‌گیری در مورد بهترین زمان سفر به تایلند علاوه بر آب و هوا، بایستی به رویدادهای مختلف در طول سال نیز توجه داشت؛ در ادامه می‌توانید آب و هوای این کشور در ماه‌های مختلف را همراه با رویدادها، فستیوال‌ها و جشن‌های مختلف مشاهده نمایید.

بهترین زمان برای سفر به تایلند

آب و هوای تایلند در ژانویه

آب و هوای تایلند در ماه فوریه در سراسر کشور خوب بوده و گاهی اوقات احتمال بارش باران وجود دارد. در این ماه شمال تایلند آب و هوای نسبتا خنکی داشته و سواحل غربی آن ینز برای حمام آفتاب بسیار مناسب هستند.

از جمله رویدادها و جشن‌های مهم تایلند در ماه فوریه می‌توان به جشن سال نوی چینی‌ها اشاره کرد که روزهای برگزاری آن تغییر می‌کنند. با اینکه این جشن تعطیلات ملی در تایلند محسوب نمی‌شود، اما در سراسر کشور مردم به رقص و شادی پرداخته و آن را جشن می‌گیرند.

آب و هوای تایلند در فوریه

در صورتی که در ماه فوریه به تایلند مسافرت می‌کنید، در سواحل شرقی آن انتظار بارش‌های احتمالی باران را داشته باشید؛‌ اما سایر مناطق تایلند در این ماه آب و هوای گرم و بدون باران داشته و حتی در قسمت‌های شمالی‌اش نیز شاهد صبح‌های خنکی خواهید بود.

از جمله رویدادهای این ماه نیز می‌توان به جشن سال نوی چینی‌ها و فستیوال گل چیانگ مای اشاره کرد. این فستیوال سه روزه در هفته اول فوریه برگزار می‌شود که در آن می‌توانید انواع گل‌های رنگارنگ را مشاهده کنید.

بهترین زمان برای سفر به تایلند

آب و هوای تایلند در مارس

در ماه مارس در تایلند شاهد آب و هوایی دلپذیر با دمای حدودی ۳۰ درجه سانتی‌گراد بوده و هوای مناطق شمالی نیز خنکی خود را از دست می‌دهد. این امر به این معنی است که در ماه مارس در تمام قسمت‌های تایلند می‌توانید از سواحل آفتابی این کشور لذت ببرید.

از جمله رویدادهای این ماه نیز می‌توان به سال نوی چینی‌ها اشاره کرد که روزهای برگزاری آن در تایلند متفاوت می‌باشد.

آب و هوای تایلند در آوریل

در ماه آوریل در تایلند شاهد آب و هوایی عالی بوده و شمار گردشگرانی که تایلند را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند افزایش می‌یابد. در صورتی که در ماه آوریل به این کشور سفر می‌کنید، بهتر است که اقامت‌گاه خود را قبل از شروع سفر رزرو کنید.

از جمله رویدادها و جشن‌های مهم ماه آوریل در تایلند نیز می‌توان به جشن سونگکران یا همان جشن آب‌پاشی اشاره کرد که از سیزدهم تا پانزدهم ماه آوریل برگزار می‌شود. سونگکران جشن سال نوی تایلندی‌ها نیز به شمار می‌رود.

بهترین زمان برای سفر به تایلند

آب و هوای تایلند در می

با توجه به کاهش هزینه‌ها در ماه می، این ماه نیز می‌توان به عنوان بهترین زمان برای سفر به تایلند باشد. در این ماه بارش باران کم اتفاق می‌افتد، اما اگر به دنبال سواحل آفتابی هستید، بهتر است که به سواحل شرقی این کشور بروید.

آب و هوای تایلند در ژوئن

ماه ژوئن نیز می‌تواند ماه مناسبی برای سفر به تایلند باشد. چرا که بارش باران هنوز شروع نشده و آب و هوا آفتابی است و از طرفی نیز از ازدحام جمعیت و گردشگران کاسته شده است.

بهترین زمان برای سفر به تایلند

آب و هوای تایلند در جولای

در ماه جولای با شروع باد و باران، دمای هوا نسبتا پایین می‌آید. سواحل شرقی تایلند در این ماه باز هم آفتابی بوده و برای لذت بردن از ساحل مناسب هستند، اما برخی سواحل با توجه به شروع شدن تعطیلات مدارس، شلوغ می‌شوند. شروع ماه جولای می‌تواند زمان مناسبی برای سفر به تایلند باشد.

آب و هوای تایلند در آگوست

در این ماه کم کم شاهد بارش باران، مخصوصا در شمال تایلند هستیم. در این ماه بهترین از تعداد بهترین مکان‌ها برای خوش‌گذرانی در تایلند کاسته شده و می‌توان گفت هوا هین (Hua Hin) و کو سامی (Koh Samui) می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای سفر باشند.

آب و هوای تایلند در سپتامبر

اگر جزء افرادی هستید که با قصد رفتن به ساحل به تایلند سفر می‌کنید، سپتامبر نمی‌تواند ماه مناسبی برایتان باشد. چرا که در این ماه شاهد بیشترین میزان بارش باران در تایلند هستیم. اما اگر به دنبال کاهش هزینه‌های سفر خود و همچنین فرار از ازدحام جمعیت هستید، این ماه می‌تواند برایتان مناسب باشد.

بهترین زمان برای سفر به تایلند
بهترین زمان برای سفر به تایلند

آب و هوای تایلند در اکتبر

با ادامه بارش باران در اوایل این ماه، دمای هوا کاهش می‌یابد، اما در اوخر اکتبر میزان بارش باران کاهش یافته و می‌تواند برای مسافرت به این کشور زمان مناسبی باشد.

از جشنواره‌های برگزار شده در این ماه نیز می‌توان به فستیوال گیاه‌خواران اشاره کرد که یکی از معروف‌ترین جشواره‌های غذا در جهان است.

آب و هوای تایلند در نوامبر

با رسیدن ماه نوامبر،‌ آب و هوای تایلند گرم‌تر شده و آفتاب به سواحل و سایر مناطق این کشور بازمی‌گردد. اگر در اوایل ماه نوامبر به تایلند سفر کنید، می‌توانید از ازدحام جمعیت نیز دوری کنید. البته با توجه به فرا رسیدن زمستان، اوایل صبح و اواخر شب ممکن است که شاهد سرد شدن هوا باشید.

از رویدادهای این ماه می‌توان به لوی کراتونگ (Loy Krathong) اشاره کرد.

آب و هوای تایلند در دسامبر

با فرا رسیدن ماه سپتامبر، سواحل تایلند آماده پذیرایی از میهمانان جشن کریسمس می‌شوند. به همین دلیل در صورتی که قصد سفر به تایلند در ماه سپتامبر را دارید، بهتر است که محل اقامت خود را از قبل رزرو کنید. همچنین اگر می‌خواهید در ازدحام جمعیت گیر نکرده و در طول جشن کریسمس از پرداخت هزینه‌های بیشتر اجتناب کنید، بهتر است که اوایل سپتامبر را برای سفر خود انتخاب کنید.

بهترین زمان برای سفر به تایلند

در این پست از زرین نما بلاگ به بررسی آب و هوای تایلند در ماه‌ها و فصل‌های مختلف و بهترین زمان برای سفر به تاینلد پرداختیم. آیا تا بحال تجربه سفر به تایلند را داشته‌اید؟ به نظرتان بهترین زمان مسافرت به این کشور چه زمانی است؟

منبع: audleytravel

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *