ایران یک گمرک مرزی با کردستان عراق را بست

ایران یکی از گمرک های مرزی با کردستان عراق را به صورت موقت تعطیل کرد. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه باشید تا از جزئیات خبر بسته شدن مرز ایران و کردستان آگاه شوید.

[c][/c]

بسته شدن مرز ایران و کردستان
بسته شدن مرز ایران و کردستان

 

به گزارش عصرایران، براساس خبر منتشر شده توسط خبرگزاری مهر، گمرک ایران دستور تعطیلی گمرک تمرچین پیرانشهر را صادر کرده است. پیرانشهر در بخش جنوبی استان آذربایجان غربی قرار دارد. این یکی از گمرکات مرزی ایران با منطقه کردستان عراق است.

ایران قبل از این مرزهای هوایی خود با کردستان عراق را بست و مانع از عبور هواپیماهای خارجی به سمت این منطقه شد. این اقدام به درخواست دولت مرکزی عراق صورت گرفت. علاوه بر ایران، دولت عراق و ترکیه هم آسمان خود را بر روی پروازها به سمت کردستان عراق بسته‌اند و این منطقه در محاصره هوایی قرار دارد البته پروازهای داخلی عراق به کردستان عراق همچنان برقرار است.

ایران همچنین صادرات و واردات فرآورده های نفتی به و از کردستان عراق را نیز ممنوع کرده است.

به نظر می رسد این مجموعه اقدامات دولت ایران علیه کردستان عراق و در واکنش به برگزاری همه پرسی استقلال در این منطقه است. ایران، عراق و ترکیه این همه‌پرسی را غیرقانونی می‌دانند.

بخشنامه گمرکی:

بر اساس نامه‌نگاری صورت گرفته میان ناظر گمرکات آذربایجان غربی و ارومیه با مدیرکل حوزه ریاست کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، گمرک تمرچین پیرانشهر تا اطلاع ثانوی مسدود است.

در نامه مذکور آمده است:

مدیرکل محترم حوزه ریاست کل گمرک جمهوری اسلامی ایران
موضوع: تعطیلی گمرک تمرچین پیرانشهر

با سلام

احتراما با عنایت به نامه شماره ۹۶/۶۷۷۹۸۱ مورخ ۹۶/۰۷/۰۴ اداره کل گمرک تمرچین پیرانشهر، تا اطلاع ثانوی کلیه رویه های ترانزیت، صادرات، ورود و خروج سواری و اتوبوس حامل مسافر در آن گمرک تعطیل می باشد. لذا مراتب جهت استحضار و صدور هر گونه دستور مقتضی به حضور ایفاد می گردد.

احمد برکاپیان زنجانی
ناظر گمرکات آذربایجان غربی و مدیرکل گمرک ارومیه

منبع: عصرایران

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *