بدروم

بدروم

بدروم در جنوب غربی کشور ترکیه قرار دارد و یک شهر توریستی می باشد، در گذشته این شهر را هالیکارناس می نامیدند. بیشتر در آمد این شهر از صنعت توریسم است ولی صنایع دیگری نیز در این شهر وجود دارد، از سالهای پیش تا هم اکنون ساخت قایقهایی به مدل کرجی در کارخانه کشتی سازی این شهر ادامه دارد. دراین تاسیسات که خود به اندازۀ کارخانه می باشد با تکنولوژی مدرن کشتیهای تفریحی بادبانی بسیار لوکس به طول 30 متر نیز تولید می شود.

bodrum-residence-03

در بدروم یک لنگرگاه به ظرفیت 275 کشتی قرار دارد  و همچنین در 12 منطقه نیز خدمات تعمیر و نگهداری کشتی ها انجام میشود.از دیگر صنایع این منطقه می توان به کشاورزی و نساجی اشاره کرد.

bodroum2

صنایع دستی در بدروم بسیار توسعه یافته است، پوشاک چرم، بافتنی ها، منجوق دوزی ،زیور آلات نقره ای، سوزن دوزی ها و لوازم دکوری تولیدی در بودروم را می توان از مغازه های جاده بین میدان اسکله تا هالیکارناس تهیه کرد.صندلیهای بدروم در جهان بسیار معروف می باشد. در بدروم و اطراف آن 6 روز در هفته بازارهای محلی که در آنها از میوه، خشکبار و……عرضه می شود، بر پا میشود. سه شنبه  بازار بدروم را از دست ندهید. پارچه های 100 درصد دستباف میلاس و رومیزی و پرده و لباس و بافتنی های دکوری تهیه شده از این پارچه ها را می توان از این بازارها خریداری کرد.

از ویژگیهای مشترک معماری سنتی بدروم، طبقات ورودی بدون پنجره، دربهای طبقه دوم و پلکانهای داخلی و یا ورود با پلها می باشد، بسیاری از این خانه ها بر اساس قانون تحت حفاظت قرار گرفته اند و اکثراً در مرکز، در اورتاکنت، گوموشلوک در روستای کوجاکایا به وفور دیده می شوند.

چهره های هنری و ادبی که در این مکانها سکونت میکنند، این خانه ها را بازسازی کرده اند و جذابیت خاصی به بدروم بخشیده اند.

بدروم یکی از مهمترین شهر های تفریحی سواحل دریای اژه است. علاوه بر شور و حالی که در همه ساعات روز در این شهر وجوددارد، جذابیت شبهای بدروم نیز از ویژگیهای این شهر است. از اماکن دیدنی این شهر می توان موزه باستانشناسی زیرزمینی ، موزه روباز ، تئاتر باستانی، گور سنگها، درب میندوس، قلعه چیفیت، فلعه بدروم ، مسجد مصطفی پاشا ، مسجد تپه جیک و مسجد عدلیه را نام برد.

ساحلهای بدروم ورزش های آبی و همچنین گشت های روزانه دریایی با قایق یکی از تفریحات بدروم به حساب می آید.

 

bodrum-residence-05

بدروم

بدروم

بدروم

بدروم

بدروم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *