بدروم کجاست ؟ با زیباترین شهر ساحلی ترکیه آشنا شوید

بدروم یکی از شهرهای بندری و مهم ترکیه است که گردشگران زیادی برای گذراندن تعطیلات خود به آن سفر می‌کنند. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه باشید تا سفری به بدروم داشته و با این شهر بیشتر آشنا شویم.

ترکیه که از بالکان تا مرزهای سوریه، ایران و عراق کشده شده است، پل میان اروپا و آسیا محسوب می‌شود. منطقه دریای اژه ترکیه حاصلخیزترین منطقه کشور ترکیه به حساب آمده و پنبه، غلات، حبوبات، سبزیجات، دخانیات، زیتون، پرتقال، نارنگی، انگور، انجیر، لیمو و میوه‌های دیگری در آن کشت می‌شوند. از طرفی نیز این منطقه جذابیت‌ها و بناهای باستانی زیبایی دارد. شهر بندری بدروم نیز در این آب و هوای عالی و در بین این زیبایی‌ها قرار گرفته است.

بدروم  یا بودروم (به ترکی استانبولی: Bodrum) یک شهر بندری زیبا و شگفت‌انگیز در جنوب شهر ازمیر و در ساحل دریایی اژه بوده و در ساحل جنوبی شبه جزیره بدروم قرار گرفته است. جمعیت این شهر حدود سی هزار نفر بوده و در منطقه‌ای از شهرستان باستانی «هالیکارناسوس» قرار گرفته است.

بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ منطقه دریای اژه ترکیه حاصلخیزترین منطقه کشور ترکیه به حساب آمده و آب و هوای عالی دارد. شهر بندری بدروم نیز در این آب و هوای عالی و در بین این زیبایی‌ها قرار گرفته است.
بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ منطقه دریای اژه ترکیه حاصلخیزترین منطقه کشور ترکیه به حساب آمده و آب و هوای عالی دارد. شهر بندری بدروم نیز در این آب و هوای عالی و در بین این زیبایی‌ها قرار گرفته است.
بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ منطقه جغرافیایی شهر بدروم بسیار مناسب بوده و در گوشه جنوب غربی منطقه دریای اژه ترکیه واقع شده است.
بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ موقعیت جغرافیایی مناسب منطقه باعث شده که شهر بندری بدروم جاذبه‌های زیبایی همانند خط ساحلی زیبا، آب و هوا بسیار عالی و مناظر زیبایی‌های طبیعی فراوانی داشته باشد.
بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ شهر بندری بدروم یکی از زیباترین شهرهای بندری بدروم با آب و هوای عالی است

مقایسه شهرهای ترکیه را در زرین نما بلاگ بخوانید:

منطقه جغرافیایی شهر بدروم بسیار مناسب بوده و در گوشه جنوب غربی منطقه دریای اژه ترکیه واقع شده است. این موقعیت جغرافیایی باعث شده که شهر بندری بدروم جاذبه‌های زیبایی همانند خط ساحلی زیبا، آب و هوا بسیار عالی و مناظر زیبایی‌های طبیعی فراوانی داشته باشد.

بدروم منطقه‌ای با جمعیتی رنگارنگ و پر از شگفتی‌ها و مناسب برای گذراندن تعطیلات و رفع خستگی‌ها و شهر آزادی، خورشید، دریا و تاریخ است. هر نوع زندگی را می‌توان در بدروم یافت: افرادی که زندگی متوسط، آرام و صلح‌آمیزی دارند و افرادی که شکل زندگی دیوانه‌وار و شلوغی داردند. همه چیز در این شهر متفاوت به نظر می‌رسد: باران رنگ و بوی خاصی دارد و طلوع و غروب خورشید نیز نسبت به سایر نقاط جهان متفاوت است؛ وزش باد متفاوت بوده و عطر و بوی خاص خود را دارد؛ و در کل می‌توان گفت که بدروم شهری برای همه افراد و با هر نوع سلیقه‌ای مناسب است.

بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ بدروم منطقه‌ای با جمعیتی رنگارنگ و پر از شگفتی‌ها و مناسب برای گذراندن تعطیلات و رفع خستگی‌ها و شهر آزادی، خورشید، دریا و تاریخ است.
بدروم کجاست ؟ با زیباترین شهر ساحلی ترکیه آشنا شوید
بدروم کجاست ؛  هر نوع زندگی را می‌توان در بدروم یافت: افرادی که زندگی متوسط، آرام و صلح‌آمیزی دارند و افرادی که شکل زندگی دیوانه‌وار و شلوغی داردند.
بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ همه چیز در شهر بدروم متفاوت به نظر می‌رسد: باران رنگ و بوی خاصی دارد و طلوع و غروب خورشید نیز نسبت به سایر نقاط جهان متفاوت است؛ وزش باد متفاوت بوده و عطر وو بوی خاص خود را دارد؛ و در کل می‌توان گفت که بدروم شهری برای همه افراد و با هر نوع سلیقه‌ای مناسب است.
بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ همه چیز در شهر بدروم متفاوت بوده و رنگ و بوی خاصی دارد
بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ شهر بندری بدروم یکی از زیباترین شهرهای بندری ترکیه بوده و زیبایی‌های بسیاری دارد

بدروم امروزه تبدیل به یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری، هنر و سرگرمی ترکیه تبدیل شده و میزبان توریست‌های زیادی از سراسر جهان است. این شهر که زندگی مدرن و قدیمی در آن با هارمونی زیبایی ترکیب شده است، میزبانی مناسب برای همه افراد جامعه می‌باشد. زندگی شبانه نیز در شهر بدروم جریان داشته و ویژگی‌های خاص خود را دارد و بسیاری از مردم ترکیه بعد از زندگی شبانه استانبول، زندگی شبانه بدروم را بهترین می‌دانند.

با توجه به ساجلی بودن شهر بدروم، این شهر ساحل‌های زیبایی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ساحل‌های Ortakent، Yalikavak، Gumusluk و Bagla اشاره کرد. همه این ساحل‌ها به سادگی و توسط تاکسی‌ها و یا مینی‌بوس‌ها ( که در زبان ترکی dolmus خوانده می‌شود ) قابل دسترس هستند.

بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ بدروم امروزه تبدیل به یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری، هنر و سرگرمی ترکیه تبدیل شده و میزبان توریست‌های زیادی از سراسر جهان است.
بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ این شهر که زندگی مدرن و قدیمی در آن با هارمونی زیبایی ترکیب شده است، میزبانی مناسب برای همه افراد جامعه می‌باشد
بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ با توجه به ساجلی بودن شهر بدروم، این شهر ساحل‌های زیبایی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ساحل‌های Ortakent، Yalikavak، Gumusluk و Bagla اشاره کرد.
بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ شهر بدروم ساحل‌های فراوانی دراد که همه این ساحل‌ها به سادگی و توسط تاکسی‌ها و یا مینی‌بوس‌ها ( که در زبان ترکی dolmus خوانده می‌شود ) قابل دسترس هستند.

آب و هوای بدروم چگونه است ؟

تابستان‌های شهر بدروم بسیار گرم هستند ولی بادهایی که از دریا برمی‌خیزند، باعث خنگ شدن نسبی آب و هوا می‌شوند. در زمستان‌ها نیز آب و هوای این شهر نسبتا معتدل شده و شاهد بارش باران نیز هستیم. ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست نیز گرم‌ترین ماه‌های سال در این شهر هستند. در صورت سفر به این شهر توصیه می‌کنیم که کرم ضد آفتاب، کلاه لبه‌دار، تی‌شرت و عینک آفتابی را فراموش نکنید.

کارهایی که در سفر به بدروم نباید از دست داد:

  • لذت بردن از مراسم برگزار شده در هالی کارناس
  • سفر دریایی
  • بازدید از بازار سه شنبه بدروم
  • بازدید از اِفِسوس (یکی از شهرهای باستانی که امروزه میزبان گردشگران زیادی است)
  • پاموکاله (پاموکاله در ترکی به معنای «قلعه پنبه» است که به خاطر چشم‌اندازهای زیبا و سفیدش معروف است)
  • شام خوردن در بدروم و امتحان کردن غذاهای Fish & Raki و دونر کباب بدورم
  • شیرجه زدن در آب‌ دریا
  • لذت بردن از جیپ سافاری
  • لذت بردن از سفر با قایق
  • بازدید از قلعه بدروم:

قلعه بدروم در شهر بدروم و در جنوب غرب ترکیه واقع شده است. این قلعه یکی از بناهای تاریخی با قدمت بسیاری است که تا کنون به خوبی حفظ شده است و از آن هم اکنون به عنوان یک موزه استفاده می‌شود.

بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ قلعه بدروم در شهر بدروم و در جنوب غرب ترکیه واقع شده و یکی از بناهای تاریخی با قدمت بسیاری است که تا کنون به خوبی حفظ شده است و از آن هم اکنون به عنوان یک موزه استفاده می‌شود.
بدروم کجاست
بدروم کجاست ؛ زندگی شبانه در شهر بدروم جریان داشته و ویژگی‌های خاص خود را دارد و بسیاری از مردم ترکیه بعد از زندگی شبانه استانبول، زندگی شبانه بدروم را بهترین می‌دانند.

با توجه به نکات ارائه شده در خصوص شهر بدروم، بهتر است که قبل از شروع سفر خود به ترکیه، برنامه مناسبی برای سفر خود داشته باشید تا بتوانید با کم‌ترین هزینه و بیش‌ترین لذت به این شهر رفته و از تعطیلات خود را لذت ببرید. برای برنامه‌ریزی مناسب و تصمیم‌گیری بهتر می‌توانید با مشاورین ما در زرین نما تماس بگیرید.

منبع : bodrum

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *