ساختمانی با استخرهای مجزا در بالکن‌های هر واحد

باندورا اهم (Bandra Ohm) ساختمانی در بمبئی هند است که به خاطر شبیه بودن طراحی آن به نماد اهم (Ω) با این نام خوانده می‌شود. در این مطلب از زرین نما به بررسی این ساختمان در حال احداث پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

باندورا اهم، ساختمانی لوکس با استخرهایی خصوصی در هر بالکن

باندورا اهم یکی از پیشرفته‌ترین و لوکس‌ترین پروژه‌های عمرانی حال حاضر جهان به حساب می‌آید که به خاطر یک ویژگی منحصر به فردی که قرار است داشته باشد، معروف شده است. این پروژه ساختمانی که قرار است در نهایت یک برج مسکونی لوکس شود، در هر یک از بالکن‌های واحدهای ساختمان، یک استخر خصوصی دارد. به گزارش وال استریت ژورنال، این برج سی طبقه، حدود ۱۰۰ واحد مسکونی خواهد داشت که بالکن همه این واحدها، با استخرهایی به شکل هلال ماه و از جنس اکریلیک (که در آکواریوم‌های بسیار بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند) احاطه شده‌اند. شرکت هنگ کنگی James Law Cybertecture وظیفه طراحی و ساخت این برج مسکونی را بر عهده دارد و هدف از اجرای این طرح و وجود استخرهای خصوصی در هر بالکن را نیز ارائه رویکردی کاملاً جدید به محیط زندگی ساختمانی می‌داند.

باندورا اهم هند

 

باندورا اهم هند

باندورا اهم هند

 

باندورا اهم هند
باندورا اهم هند

 

مطالب مرتبط:

 

طبق گفته‌های این شرکت هنگ کنگی، کل ایده و کانسپت این برج از آب گرفته شده است. چرا که طراحی این ساختمان از اثر موجی ایجاد شده توسط قطرات که با نام موج مویرگی (capillary) نیز شناخته می‌شود، الهام گرفته شده است. همان‌گونه که قطره آب هنگام افتادن در آب، باعث ایجاد موجی می‌شود که در مرکز آن فضایی خالی بوجود می‌آید، در وسط این ساختمان نیز فضایی خالی وجود دارد که که با طرحی شبیه به موج آب احاطه شده است. البته طراحان این برج برای فضای مرکزی خالی این برج نیز برنامه‌های ویژه‌ای دارند و قرار است که در مرکز آن یک باشگاه ویژه طراحی نمایند.

البته لازم به ذکر است که این ساختمان اولین ساختمانی نیست که هر واحد آن مجهز به استخر باشد و طبق مطلب ذکر شده در وال استریت ژورنال، ساختمانی ۳۵ طبقه در کوالالامپور وجود دارد که ۹۴ واحد داشته و ۹۵ استخر در خود دارد، و یا ساختمانی ۳۴ واحدی در باهاما وجود دارد که هر واحد آن برای خود استخری مجزا و خصوصی دارد.

باندورا اهم هند

باندورا اهم هند

باندورا اهم هند

باندورا اهم هند

باندورا اهم هند

باندورا اهم هند

باندورا اهم هند

باندورا اهم هند

باندورا اهم هند

 

اما سؤالی که معمولاً برای افراد پیش می‌آید این است که آیا این استخرها با توجه به نیازمند بودن هزینه زیاد، کوچک بودن و از طرفی نیز با توجه به حادثه‌های احتمالی ارزشش را دارند یا نه. نظر شما در مورد ساختمان باندورا اهم و پروژه‌های لوکس این چنینی چیست؟ آیا نیازی به اجرای این نوع پروژه‌ها و یا سرمایه‌گذاری در آن‌ها به قبول ریسکش می‌ارزد؟ منتظر نظرات شما عزیران هستیم.

منبع: businessinsider

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *