بازدید رایگان از موزه‌های تهران در روز جهانی گردشگری 5 مهرماه

امسال نیز مطابق هر ساله در روز جهانی گردشگری امکان بازدید رایگان از موزه‌های تهران فراهم شده است. اگر قصد دارید کمی تهران گردی کنید فردا روز مناسبی برای اینکار است. در ادامه به بررسی این خبر خواهیم پرداخت.

بازدید رایگان از موزه‌های تهران

طبق اعلام رسمی ریاست سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور فردا مورخ 5/7/1397 بازدید از تمامی موزه‌ها و اماکن فرهنگی که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی می‌باشند رایگان است.

این تصمیم در کنار برنامه‌هایی که در سایر کشورها در این روز خاص (27 سپتامبر) بطور هر ساله برگزار می‌گردد باعث ارتباط بیشتر مردم با این گونه از مراکز شده و به تقویت حوزه گردشگری خواهد انجامید. همچنین بد نیست بدانید که شعار جهانی امسال در این حوزه،  گردشگری و تحولات دیجیتال می‌باشد.

پیش از این آقای دلاور بزرگ‌نیا که مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تهران است از برگزاری تورهای تهرانگردی «فرزندان عاشورا»  و «هنرگردی عاشورا» با موضوع دفاع مقدس و میراث معنوی عاشورا خبر داده بود. در تورهای ذکر شده شهروندان می‌توانند از موزه صلح، سقاخانه‌ها و تکایای قدیمی تهران و  کارگاه‌های هنرمندان که آثار عاشورایی تولید می‌کنند، بازدید داشته باشند.

بازدید رایگان از موزه‌های تهران در روز جهانی گردشگری  5 مهرماه

جالب است بدانید از سال 1980 میلادی، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد سالانه روز ۲۷ سپتامبر را به عنوان روز جهانی گردشگری جشن می‌گیرد. اساسنامه این روز در تاریخ ۲۷ سپتامبر سال ۱۹۷۰ به تصویب سازمان جهانی گردشگری رسید. انتخاب و تصویب این روز نقطه عطفی در گردشگری جهانی محسوب می‌شود.

هدف از گرامی داشت چنین روزی، بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری در جامعه جهانی و نشان دادن چگونگی تاثیر گردشگری بر ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان است.

اگر شما نیز دوست دارید تا بازدید رایگان از موزه‌های تهران همچون موزه زعفرانیه داشته باشید فردا یکی از بهترین روز‌هاست و بهتر است فرصت بازدید رایگان از آنها را از دست ندهید.

 منبع : zarintravel | wikipedia

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *