بازار شناور بانکوک، خریدی شگفت‌انگیز در سفر به تایلند

یکی  از جذاب‌ترین و در عین حال ارزانترین گزینه‌های تور در شهر بانکوک، کروز بازار شناور بانکوک یا بازار Damnoensaduak است. توری که از بانکوک حرکت می‌کند و حدود 6 ساعت طول می‌کشد. خدمات این تور از هتل خود مسافرین و البته در یک قایق خصوصی و راحت ارائه می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این تور لذت بخش با «زرین نما بلاگ» همراه باشید.

در این بازار بیشتر میوه‌جات و سبزیجات خرید و فروش می‌شود.  البته در این تور از مکان‌هایی دیدنی در کانال Damnoensaduak بازدید می‌شود. مکان‌هایی که در آن‌های می‌توان با خوراکی‌های خوشمزه‌ی تایلند نیز آشنا شد.

بازار شناور بانکوک
بازار شناور بانکوک با فروشگاه‌های میوه و سبزی، نمایی رنگارنگ دارد.

floating-market010

تاریخچه‌ای از بازار شناور بانکوک

اعتقاد بر این است که Damnoensaduak یکی از  مکانهای شناخته شده و جذاب سفر است. از لحاظ تاریخی، Damnoensaduak در واقع نام کانالی در زمان سلطنت پادشاه راما چهارم است که توسط نظامیان و مردم Rajburi، Samutsakorn و استان Samutsongkram تحت نظارت Phayasrisuriyawong، وزیر دفاع آن زمان حفر شده است. در آن روزها بدون رودخانه‌ها و کانال‌ها، حمل و نقل تقریبا غیر ممکن بود. از آنجایی‌ که پادشاه راما چهارم برای رشد اقتصادی آینده کشور نگران بود، دستور داد کانال را حفر کنند تا رودخانه‌های Taachin و Maklong به هم متصل شوند.

امروزه Damnoensaduak یکی از نواحی ولایت Rajburi است. اکثریت مردم این ولایت را کشاورزان تشکیل می‌دهند. مردم این ولایت در دو طرف کانال در رفت و آمدند و همانجا زندگی می کنند. این منطقه‌ی حاصلخیز برای پرورش چندین نوع مختلف از میوه و سبزی مثل پرتقال، انگور، پاپایا، کلم، حبوبات و پیاز بسیار مناسب است.  کانال Damnoensaduak  به غیر از  حمل و نقل، آب مورد نیاز کشاورزان را در طول سال فراهم می کند. هر روز از حدود 8 صبح تا 11:00 صبح این کانال پر است از صدها فروشنده و خریدار که به صورت شناور در  قایقهای کوچک خود به خرید و فروش و یا تبادل محصولاتشان مشغول هستند.

بازار شناور بانکوک
خرید و فروش در قایق جذاب‌ترین بخش این بازار است.

1366279591_502948653_6-bangkok-floating-market-tour-elephant-theme-show-with-rose-garden-malaysia-copy

bangkok-floating-market

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *