ارائه اینترنت وای فای در هواپیماهای ایران

استفاده از اینترنت در هواپیماها با توجه به مسائل فنی، همواره یکی از چالش‌های سفر بوده است که ظاهرا از این به بعد نباید نگران آن بود. چرا که طبق گفته‌های مدیرکل مخابرات و فناوری اطلاعات از این به بعد شاهد اینترنت وای فای در هواپیما خواهیم بود. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه باشید تا از جزئیات این خبر آگاه شوید.

[c][/c]
اینترنت وای فای در هواپیما
ارائه اینترنت وای فای در هواپیماهای ایران

 

مدیرکل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، از آمادگی این اداره‎کل برای ارائه سرویس اینترنت مسافری و ارتباط بین هواپیماها با مرکز عملیات ایرلاین‌ها خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، صمد آقاجانی در اولین روز از نمایشگاه نمایشگاه بین‎المللی حمل و نقل هوایی و تجهیزات فرودگاهی ضمن بیان این خبر گفت: از مدیران شرکت‎های هواپیمایی دعوت می‎کنم تا برای مذاکره و برنامه‎ریزی در این رابطه به غرفه شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران تشریف بیاورند.

او با اشاره به اینکه این ارتباط به صورت ماهواره‎ای برقرار می‎شود، گفت: در واقع ما درحال پیاده‎سازی آخرین نسل سرویس ماهواره‌ای در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی هستیم که با توجه به اینکه پیش‎بینی‎های لازم را انجام داده‎ایم و سیستم آن را خریداری کرده‎ایم می‌توانیم به مسافران هواپیماها سرویس اینترنت بدهیم و همچنین هواپیماها را به مرکز عملیات و دفاتر شرکت‎های هواپیمایی مرتبط کنیم.

آقاجانی بر امن وهمیشگی بودن این ارتباط تاکید کرد و گفت: این نوع ارتباط کاملاً منطبق بر استانداردهای هوانوردی است و هیچ اختلال و اثراتی بر سیستم‌های ناوبری و مخابراتی هواپیماها ایجاد نمی‎کند.

او در مورد امکان ارائه اینترنت به مسافران گفت: هر هواپیمایی که قابلیت لازم را داشته باشد می‌تواند با نصب یک دستگاه ویژه به این شبکه متصل شود.

گفتنی است نمایشگاه بین‎المللی حمل و نقل هوایی و تجهیزات فرودگاهی (ایروپرشیا) 24 تا 27 شهریور 96، در نمایشگاه بین‎المللی تهران در حال برگزاری است و غرفه شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در سالن 8 و 9 آن واقع شده است.

بیشتر بخوانید:

 

منبع: ایسکانیوز

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *