ایمن ترین ایرلاین‌های جهان در سال ۲۰۱۷ مشخص شدند

یک موسسه تحقیقاتی اروپایی ایمن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی دنیا در سال ۲۰۱۷ میلادی را بر اساس شاخص‌های سال ۲۰۱۶ معرفی کرد. در ادامه با زرین‌نما بلاگ همراه باشید تا با جزئیات این خبر و ایمن ترین خطوط هوایی جهان آشنا شوید.

در آخرین لیست ایمن‌ترین خطوط هوایی جهان که توسط موسسه تحقیقاتی اروپایی منتشر شده است، هیچ نشانی از ایرلاین‌های ایرانی به چشم نمی‌خورد، و در آن کاتای پاسفیک همچنان به عنوان ایمن‌ترین خط هوایی دنیا شناخته می‌شود.

شرکت هواپیمایی کاتای پاسیفیک (cathay pacific) هنک‌گنگ همانند سال‌های اخیر ایمن‌ترین ایرلاین دنیا بوده، و پس از آن نیز شرکت ایر‌نیوزلند در رتبه دومین ایرلاین ایمن قرار گرفته است.

ایمن ترین خطوط هوایی جهان ۲۰۱۷
ایمن ترین خطوط هوایی جهان ۲۰۱۷ ؛ شرکت هواپیمایی کاتای پاسیفیک (cathay pacific) هنک‌گنگ در رتبه اول

 

بعد از این دو شرکت، شرکت چینی هاینان، قطرایرویز، کی ال ام هلند و اوا ایر تایوان (EVA Air) در رتبه سومین، چهارمین، پنجمین و ششمین ایرلاین ایمن دنیا قرار دارند.

هواپیمایی امارات (Emirates) که طی سال‌های اخیر در رده‌های دوم و سوم قرار داشته،‌ در رتبه‌بندی جدید با یک سقوط با شیب ملایم هفتمین ایرلاین ایمن جهان را به دست آورده است.

هواپیمایی اتحاد امارات (Etihad Airways) هشتمین ایرلاین ایمن دنیا در سال 2017 میلادی شده و رتبه نهم به هواپیمایی کانتاس (استرالیا) رسیده است.

پس از این ایرلاین‌، شرکت هواپیمایی ژاپن (Japan Airlines) با یک پله سقوط نسبت به سال گذشته دهم شده است.

آل‌نیپون ایرویز ژاپن (All Nippon Airways)، لوفتهانزا، تاپ پرتغال، ویرجین آتلانتیک ایرویز انگلیس (Virgin Atlantic Airways) و دلتا ایر نیز به ترتیب یازدهمین، دوازدهمین، سیزدهمین، چهاردهمین و پانزدهمین ایرلاین ایمن جهان شده‌اند.

البته در این لیست ایرلاین‌های داخلی مانند سال‌های اخیر هیچ جایی در بین 60 ایرلاین ایمن دنیا را ندارند.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *