رونمایی از اولین تاکسی هوایی دبی

اولین تاکسی هوایی دنیا در شهر دبی به طور رسمی آزمایش شد. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه باشید تا از جزئیات این خبر آزمایش اولین تاکسی هوایی دبی و جهان آشنا شوید.

[c][/c]

به تازگی شرکت Volicopter  از تاکسی‌های هوایی دونفره خود در دبی رونمایی کرد. این وسیله نقلیه با ۱۸ پروانه الکتریکی برای نخستین بار روز دوشنبه در آسمان دبی به پرواز درآمد و به این ترتیب نخستین سرویس تاکسی پرنده دنیا در این کشور آزمایش شد. این وسیله نقلیه خودران برای حمل دو سفر از نقطه A به B و بدون خلبان طراحی شده است. Volocopter  می تواند به مدت ۳۰ دقیقه پرواز کند و حداکثر سرعت آن نیز ۱۰۰ کیلومتر برساعت اعلام شده است.

اولین تاکسی هوایی دبی اولین تاکسی هوایی دبی

دبی آزمایش این تاکسی‌های هوایی را در ماه ژوئن اعلام و آن را با نام «تاکسی هوایی خودران» (AAT) نامگذاری کرده بود. به گفته مقامات حمل و نقل دبی تاکسی هوایی خودران ویژگی‌های جالبی مانند بالاترین استانداردهای امنیتی و ایمنی دارد.

اولین تاکسی هوایی دبی

علاوه بر این موارد این تاکسی مجهز به چتر نجات، ۹ سیستم مستقل باتری، سیستم شارژ سریع و اتصال به شبکه برق است. شارژ کامل نمونه اولیه وسیله نقلیه حدود ۲ ساعت طول کشید که به گفته شرکت درنسخه های تولیدی کاهش می یابد. تاکسی‌های هوایی خودران با بقیه وسایل حمل ونقل عمومی دبی همخوان می شود و افراد می‌توانند با استفاده از اپلیکیشنی مخصوص آن را سفارش دهند. این تاکسی‌ها ۵ سال دیگر خدمات خود را در دبی آغاز می‌کنند.

اولین تاکسی هوایی دبی
اولین تاکسی هوایی دبی

منبع: seratnews

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *