امکان رزرو اتاق روی دیوار چین توسط ایربی‌ان‌بی Airbnb

شاید برایتان سوال باشد که رزرو اتاق روی دیوار چین چگونه امکان‌پذیر است ؟ اما باید بدانید که این مورد به عنوان یک جایزه  هشت گردشگری اهدا می‌شود که بهترین پاسخ را به سوال ایربی‌ان‌بی بدهند. برای مشاهده جزئیات بیشتر از این خبر در ادامه با زرین تراول همراه شوید.

رزرو اتاق روی دیوار چین توسط ایربی‌ان‌بی Airbnb

وب‌سایت ایربی‌ان‌بی یک اقامتگاه موقتی بر روی بخشی از دیوار بزرگ چین ایجاد کرده است. هشت گردشگر خوش‌شانس می‌توانند با پاسخ به سوالاتی که این وب‌سایت مطرح کرده اقامت بر روی دیوار چین را تجربه کنند. این اقامتگاه در فضایی ایجاد شده که مسافران چشم‌اندازی 360 درجه‌ای رو به محیط و مناظر اطراف داشته باشند. این نخستین بار است که پس از هزاران سال افرادی شانس گذراندان شب‌هایی را بر روی دیوار چین دارند.

رزرو اتاق روی دیوار چین
دورنمای دیدنی از اقامتگاه ایر بی اند بی

این اقامتگاه موقتی در حقیقت بخشی از کمپین حفظ دیوار بزرگ چین است که حالا با حمایت  ایربی‌ان‌بی مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است.  

اقامتگاه ایربی‌ان‌بی بر روی یکی از ساز‌ه‌های دیوار ایجاد شده و دارای یک تخت دو نفره، مبل راحتی، میز غذاخوری و پنجره‌هایی است که چشم‌اندازی رویایی رو به مناظر طبیعی اطراف دارد. در هنگام شب محیط اتاق به وسیله شمع‌ها روشن خواهد شد و البته روشنایی‌های مدرن کف اتاق نیز زیبایی خاصی به آن می‌بخشد. طبق گفته ایربی‌ان‌بی غذاهایی نیز که در طول مدت اقامت مسافران به آنها ارائه می‌شود دارای بالاترین قیمت و کیفیت و از انواع غذاهای سنتی چینی خواهد بود.

رزرو اتاق روی دیوار چین
عکس میز ناهارخوری اتاق

حقیقتا کسانی که می‌توانند در این اقامتگاه موقتی باشند از جمله خوش‌شانس‌ترین افراد در سراسر جهان هستند. از جمله دیگر امکاناتی که در اختیار مسافران این مکان قرار دارد می‌توان به تور دیوار بزرگ چین، پیاده‌روی در اطراف دیوار در هنگام طلوع خورشید به همراه یک راهنمای حرفه‌ای و همچنین موسیقی قبل از خواب اشاره کرد.

اما برای اینکه شما نیز بتوانید شانس خود را برای اقامتی رویایی در این اتاق روی دیوار چین امتحان کنید باید در مسابقه ایربی‌ان‌بی شرکت داشته باشید. این مسابقه نیز پاسخ به دو سوال است :

  1. چرا در این عصرِ اطلاعات باید موانع فرهنگی بین ملت‌ها شکسته شود؟
  2. شما چطور و چگونه می‌خواهید ارتباط جدید و نو با فرهنگ‌های متفاوت شکل دهید؟

شما تا 11 آگوست فرصت دارید تا از طریق وب‌‌سایت ایربی‌ان‌بی به این دو سوال پاسخ دهید. این مسابقه بطورکلی 4 برنده دارد که هر کدام از آنها می‌توانند با یک مهمان از 4 تا 8 سپتامبر در اتاق روی دیوار چین اقامت داشته باشند.

ایربی‌ان‌بی وب‌سایتی است که مردم می‌توانند در آن مکان‌های اقامتی را کرایه ‌دهند. در این وب‌سایت بیش از دو میلیون اقامتگاه در 33 هزار شهر و ۱۹۱ کشور ثبت شده که گردشگران می‌توانند مطابق با مقصد سفر خود آنها را انتخاب نمایند. این شرکت که در اوت ۲۰۰۸ به مرکزیت سان فرانسیسکو، کالیفرنیا بنا نهاده‌شده، دارای مالکیت خصوصی است.

رزرو اتاق روی دیوار چین
عکس از تختخواب اتاق روی دیوار چین

داستان تاسیس وب‌سایت ایربی‌ان‌بی از زمانی شروع شد که دو جوان آمریکایی تصمیم گرفتند اتاق زیر شیروانی خانه‌شان را که تخت‌های بادی مجهز کرده بودند تبدیل به یک مسافرخانه کوچک کنند. همچنین برای اینکه به مسافران حس اقامت در یک اقامتگاه رسمی را بدهند تصمیم گزینه صبحانه خانگی را نیز به اقامتگاه کوچک خود اضافه کردند.

 برای پیدا کردن مشتری، یک وب‌سایت ساده طراحی شد که موفق به جذب ۳ مسافر گردید. برایان چسکی و جو گبیا از اینکه توانسته بودند درآمدی از این ایده داشته باشند خوشحال و با انگیزه تر از گذشته تصمیم به توسعه فعالیت خود گرفته و از رفیق شفیقشان ناتان بلچارکزیک که در حوزه IT برای خود استادی بود دعوت به همکاری کردند که نتیجه این همکاری تاسیس شرکت AirBed & Breakfast بود.

رزرو اتاق روی دیوار چین
نمای بالایی از اقامتگاه ایر بی اند بی

این سایت که بعدها به Airbnb تغییر نام داد اقامتگاه‌های ارزان قیمتی که در اصل خانه اهالی شهر مقصد بود را در اختیار مسافران قرار میداد و درصدی از مبلغ اجاره را به عنوان سود سایت برداشت می‌کرد. هم اکنون حدود ۳ میلیون اقامتگاه از قبیل خانه‌های کوچک چوبی گرفته تا ویلاهای گران‌قیمت و حتی هتل‌ها در ۶۵ هزار شهر و ۱۹۱ کشور را می‌توان به عنوان گزینه انتخابی پیش رو داشت. جالب است بدانید تجارتی که ۱۰ سال پیش در اتاق زیر شیروانی شکل گرفت اکنون ارزشی بیش از ۳۰ میلیارد دلار دارد.

رزرو اتاق روی دیوار چین
مبل راحتی اتاق روی دیوار چین

اما متاسفانه باید بدانید که این اپلیکیشن در مکان‌های بسیار معدودی همچون شبه جزیره کریمه، ایران، سوریه و کره شمالی فعال نیست.

 منبع : telegraph | zarintravel | airbnb

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *