افزایش صدور ویزای انگلیس به هفته‌ای ۲۵۰ عدد

در خبرهای قبلی منتشر شده در زرین نما به این نکته اشاره کردیم که با نشست گروه دوستی پارلمانی ایران – انگلیس که در تهران برگزار شد، احتمالا شاهد افزایش سقف ویزای بریتانیا خواهیم بود. به تازگی نیز در مصاحبه‌ای که با نیکلاس هاپتون انجام شده است، احتمال افزایش صدور ویزای انگلیس به هفته‌ای ۲۵۰ عدد وجود دارد. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه باشید تا از جزئیات این خبر آگاه شوید.

[c][/c]

حدود یک ماه پیش نشست گروه دوستی پارلمانی ایران – انگلیس در تهران برگزار شد و پس از توضیحات سفیر انگلیس درباره موانع اجرایی صدور ویزای این کشور برای اتباع ایرانی اعلام شد که اوایل مهرماه هیأتی از وزارت خارجی انگلیس برای مذاکرات کنسولی به تهران اعزام می‌شوند و احتمالا سقف بیشتری برای صدور ویزای انگلیس مورد توافق قرار می‌گیرد.

افزایش صدور ویزای انگلیس به هفته‌ای ۲۵۰ عدد
افزایش صدور ویزای انگلیس به هفته‌ای ۲۵۰ عدد

 

بیشتر بخوانید:

محدودیت صدور ویزا برای شهروندان ایرانی توسط بخش کنسولی سفارت انگلیس در تهران باعث شده برخی شهروندان ایرانی درخواست خود را به سفارت انگلیس در کشورهای همسایه ارائه‌ و تقاضای ویزا کنند که این امر مشکلات عدیده ای برای هموطنان‌مان ایجاد کرده است. براساس توافق‌های انجام شده بین مقامات کنسولی دو کشور، قرار شده بود که اوائل مهرماه هیاتی از وزارت خارجه انگلیس برای مذاکرات کنسولی به تهران اعزام شده و همزمان با ورود این هیات افزایش ویزاها در سفارت انگلیس در تهران آغاز شود.

هم‌اکنون نیز نیکلاس هاپتون، سفیر ایران در بریتانیا، در مصاحبه جدیدی در رابطه با مشکلات اخذ ویزا در ایران گفته است که:

تعداد صدور ویزاها را به هفته‌ای ۲۵۰ عدد می‌رسانیم. به مشکلات گرفتن وقت آگاهیم.

با توجه به این امر امید است این افزایش سقف ویزا سریع‌تر انجام شده و از این به بعد شاهد مشکلات این‌چنینی برای هم‌وطنان خود نباشیم.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *