افتتاح ترمینال سلام در فرودگاه امام خمینی تا مهرماه 97

طبق گفته عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی کشور ترمینال سلام  در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی نهایتا تا ماه مهر امسال افتتاح خواهد شد و آماده بهره‌برداری است. در ادامه با خبر افتتاح ترمینال سلام با زرین تراول همراه باشید.

افتتاح ترمینال سلام

با اینکه جناب آقای عباس آخوندی وزیر محترم راه و شهرسازی بطور دقیق تاریخ افتتاح این ترمینال را اعلام نکرده اما وی در حاشیه جلسه هیات دولت گفته است که ترمینال سلام در این فرودگاه نهایتا تا مهرماه سال 97 قابل بهره‌برداری خواهد بود. البته پیش از این هم طبق گفته مدیر عامل فرودگاه امام خمینی انتظار می‌رفت که این ترمینال برای استفاده مسافران حج امسال در دسترس قرار گیرد که اکنون با این خبر مشخص شده که امسال به هیچ وجه مسافران حج به ترمینال سلام نخواهند رسید.

افتتاح ترمینال سلام

روز پنجشنبه در مراسم افتتاح 8 مورد از پروژه‌های عمرانی-توسعه‌ای در محل شهر فرودگاهی امام خمینی وزیر راه و شهرسازی کشور پروژه‌های ساختمان آتش‌نشانی شهری، ساختمان تسهیلات اداره‌کل حراست، ساختمان درب آهن، ساختمان توسعه اداری ترمینال یک، پیر شرقی ترمینال یک، اپرون مسافری، اپرون کارگو و سالن رویداد این فرودگاه را افتتاح کرده و خبر زمان افتتاح رسمی ترمینال سلام را نیز اعلام داشته است. در کنار وزیر محترم راه و شهرسازی شهرام آدم نژاد مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی و تعدادی دیگر از مقامات صنعت هوایی کشور نیز حضور داشته‌اند.

افتتاح ترمینال سلام

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

در این میان بد نیست بدانید که فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در ۳۰ کیلومتری تهران، در حوزه اداری و سیاسی شهرستان ری میان بزرگراه تهران-قم در یک سایت ۱۴ هزار هکتاری قرار گرفته‌است. این فرودگاه به‌عنوان جایگزین فرودگاه بین‌المللی مهرآباد طراحی گردید که اکنون در داخل بافت شهر تهران قرار گرفته‌است. فرودگاه امام را شرکت فرودگاه‌های کشور اداره می‌کند و مرکز فعالیت شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، ماهان، آسمان، قشم، کاسپین، تابان و زاگرس است. تا اوت ۲۰۱۴ فرودگاه امام خمینی میزبان بیش از ۴۰ شرکت هواپیمایی بوده که با بیش از ۷۰۰ پرواز هفتگی تهران را به شهرهایی در بیش از ۳۰ کشور جهان متصل می‌کنند.

افتتاح ترمینال سلام

بخش غیر هوایی طرح توسعه فرودگاه یا همان شهر فرودگاهی حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی فرودگاه را به خود اختصاص می‌دهد که شامل ۱۵۰۰ هکتار منطقه آزاد تجاری، ۲۵۰۰ هکتار منطقه ویژه اقتصادی و حدود ۶۰۰۰ هکتار با کاربری‌های متفاوت است.

کانال تلگرام زرین نما

اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید احتمالا کانال تلگرام زرین نما با مطالب جذابی که دارد برایتان جالب خواهد بود. کافیست روی لینک پایین کلیک کرده و با همراه شوید.

ترمینال سلام  با هدف جذب مسافران هوایی بیشتر آغاز به کار می‌کند و پیش‌بینی می‌شود با تکمیل پروژه ساخت و بهره‌برداری از این پروژه ظرفیت پذیرش مسافر از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی به 15 میلیون نفر در سال افزایش پیدا کند.

 منبع zarintravel | ikac

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *