آشنایی با استادیوم کاسموس آرنا

شهر سامارا در کشور روسیه یکی از زیباترین استادیوم‌ها  یعنی استادیوم کاسموس آرنا را در خود جای داده است. در این مطلب قصد داریم اطلاعات جالبی را در مورد این استادیوم 320 میلیون دلاری ارائه کنیم.

[c][/c]

استادیوم کاسموس آرنا

استادیوم کاسموس آرنا

تنها تا دو ماه دیگر استادیوم کاسموس آرنا در شهر سامارا افتتاح خواهد شد. این استادیوم با ظاهر متفاوتی که دارد، یکی از زیباترین استادیوم‌های کشور روسیه محسوب می‌شود.

ویدئو از کاسموس آرنا

افتتاح استادیوم کاسموس آرنا

استادیوم کاسموس آرنا

طرح اولیه استادیوم در سال 2013 ارائه شد و پس از آن در اواسط سال 2014 روند ساخت آن آغاز شد. در ابتدا طبق زمانبندی‌های قبلی قرار بود تا پیش از شروع سال 2018 ساخت استادیوم به پایان برسد اما مشکلاتی از جمله بالا رفتن قیمت نهایی پروژه باعث بوجود آمادن تاخیر در افتتاح استادیوم شد. اکنون نیز گفته می‌شود تا کمتر از 2 ماه دیگر ساخت استادیوم به پایان خواهد رسید.

الهام از سفینه‌های فضایی در ساخت کاسموس آرنا

استادیوم کاسموس آرنا

این استادیوم دارای ظاهری بسیار مدرن است. بخشی از کاسموس آرنا در زیرزمین قرار گرفته و به گونه‌ای می‌باشد که حالت کروی آن از زیر زمین سر بیرون آورده. از ویژگی‌های منحصربفرد این استادیوم می‌توان به سقف گنبدی آن جنس شیشه اشاره کرد. این سقف گنبدی 65 متری بصورت شفاف بوده و گفته می‌شود در هنگام شب زیبایی شگفت‌انگیزی را برای این مکان ایجاد می‌کند. طراحی سقف استادیوم طوری است که افراد در هر دو طرف و در هر دو طبقه می‌توانند آسمان را مشاهده کنند.

سازندگان استادیوم کاسموس آرنا

استادیوم کاسموس آرنا

شرکت پیمانکار ساخت این استادیوم پی‌اس‌او کازان (PSO Kazan) است. پی‌اس‌او کازان یکی از بهترین شرکت‌های طراحی در سراسر روسیه به شمار می‌آید. این شرکت در ساخت کاسموس آرنا به جز روسیه از مهندسان کشورهای آلمان و هلند نیز بهره گرفته است.

مسابقات فوتبال جام‌جهانی روسیه در کاسموس آرنا

استادیوم کاسموس آرنا

در طول مسابقات فوتبال جام‌جهانی 2018 بطور دقیق 6 مسابقه در این استادیوم برگزار می‌شود. شاید بتوان گفت که مهم‌ترین این مسابقات بازی اروگوئه و روسیه باشد که تیم میزبان در آن حضور دارد.

  • یک‌شنبه 27 خرداد 1397: صربستان – کاستاریکا (گروه E)
  • پنج‌شنبه 31 خرداد 1397: دانمارک – استرالیا (گروه C)
  • دوشنبه 4 تير 1397: اروگوئه – روسیه (گروهی A)
  • پنج‌شنبه 7 تير 1397: سنگال – کلمبیا (گروهی H)
  • دوشنبه 11 تير 1397: تیم اول گروه E – تیم دوم گروه F (یک شانزدهم نهایی)
  • شنبه 16 تير 1397:   برنده مسابقه 55 – برنده ماسبقه 56 (یک چهارم نهایی)

ظرفیت استادیوم کاسموس آرنا

استادیوم کاسموس آرنا

در مورد ظرفیت دقیق این استادیوم ارقام متفاوتی وجود دارد. اما بطورکلی باید گفت که کاسموس آرنا می‌تواند در حدود 45 هزار نفر را در خود جای دهد. البته از این تعداد 1200 صندلی نیز با کیفیت‌تر از صندلی‌های دیگر هستند.

موقعیت مکانی استادیوم روی نقشه

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *