ارز مسافرتی دو نرخی خواهد شد {پرداخت ارز مسافرتی ادامه دارد}

طبقه گفته مهدی کسرائی پور مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی از این پس احتمالا ارز مسافرتی دو نرخی خواهد شد. باتوجه به اینکه خرید و فروش ارز از بازار آزاد نیز با محدودیت‌هایی مواجه است تامین ارز با دو نرخ دولتی و بازار ثانویه انجام می‌شود. برای مشاهده جزئیات خبر در ادامه با زرین تراول همراه شوید.

ارز مسافرتی دو نرخی

مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی جناب آقای مهدی کسرائی پور از تعیین تکلیف ارز مسافرتی و نحوه پرداخت آن در چند روز آینده خبر داد. این مقام مسئول از پیشنهادهای جدیدی برای اصلاح نحوه پرداخت ارز مسافرتی خبر داده که در ستاد اقتصادی دولت در حال بررسی است.

جزئیات بیشتر از خبر ارز مسافرتی دو نرخی در روزهای آینده

مهدی کسرائی پور اعلام کرده که احتمالا ارز مسافرتی دو نرخی خواهد شد. البته وی از ارائه جزئیات بیشتر در این خصوص اجتناب کرده و ارائه سازوکارهای مرتبط با این موضوع را به روزهای آینده موکول کرده است.

ارز مسافرتی دو نرخی

آپدیت : پرداخت ارز مسافرتی کماکان ادامه دارد (یکشنبه 31 تیر)

بانک مرکزی : مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی گفت: همچنان پنج بانک عامل این ارز را در چارچوب بخشنامه بانک مرکزی در اختیار مسافران واجد شرایط و با نرخ رسمی تا سقف های 500 و 1000 یورویی قرار می دهند.

کشورهایی با ارز 500 و 1000 یورویی

بد نیست بدانید که بانک مرکزی اعلام کرده بود پرداخت ارز مسافرتی یک بار در سال برای مسافران هوایی به مقصد کشورهای ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، استونی، لتونی، لیتوانی، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، اوکراین، ازبکستان، ترکیه، افغانستان، بحرین، قطر، کویت، پاکستا،ن عمان و امارات متحده عربی و حداکثر به مبلغ 500  یورو و برای سایر کشورها حداکثر مبلغ ۱۰۰۰ یورو تعیین می‌گردد.

فروش ارز مسافرتی دولتی متوقف شد

البته در این میان احمد اصغری، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی در گفتگو با ایرنا بطور رسمی اعلام کرده که طی بیانیه‌ای که از سوی بانک مرکزی اعلام شده فروش ارز مسافرتی در کلیه شعب بانک‌های عامل توقف یافته‌ است.

با انتشار این خبر دوباره بازار اخبار و شایعات مربوط به ارز مسافرتی داغ شده و باید منتظر بود و دید که دولت و بانک مرکزی در مورد ارائه ارز به مسافرانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارد چه تصمیمی خواهند گرفت.

 منبع : zarintravel

 

 

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *