استفاده از آکواریوم به جای گیت امنیتی در دبی!

اولین آکواریوم تشخیص چهره در فرودگاه دبی جای گیت بازررسی فرودگاه را خواهد گرفت. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه شده و با این فناوری جدید فرودگاه‌های دبی بیشتر آشنا شوید.

دبی که همیشه با فناوری‌ها و خلاقیت‌های جدید خود مانند تاکسی هوایی به جای تاکسی‌های معمولی، ویلاهای شناور به جای ویلاهای معمول و شناخته شده، شهر سرپوشیده با قابلییت کنترل دما، رستوران معلق دبی و… همگان را شگفت‌زده کرده است، این بار با تکنولوژی جدیدی با نام آکواریوم تشخیص چهره در فرودگاه‌های خود به استقبال مسافرین می‌رود. کارکرد این آکواریوم به این کونه است که مسافرین به جای عبور از دروازه بازرسی فرودگاه، از یک خط مخصوص که شبیه به یک آکواریوم طراحی شده است، عبور کرده و با استفاده از دوربین‌های تشخیص چهره‌ای که در آن نصب شده‌اند مورد اسکن واقع می‌شوند. به این ترتیب همه مسافرین از نظر امنیتی بررسی شده و نیازی به عبور از گیت‌های بازرسی نمی‌باشد.

[c][/c]

آکواریوم تشخیص چهره

این آکواریوم که شبیه به یک تونل طراحی شده است، مجهز به ۸۰ دوربین تشخیص چهره با قابلیت اسکن چهره و عنبیه چشم می‌باشد. داخل این آکواریوم تشخیص چهره نیز به گونه‌ای طراحی شده است که مسافرین با عبور از آن کاملا احساس راحتی داشته و احساس نکنند که از مسیری همانند گیت امنیتی فرودگاه‌ها عبور می‌کنند. در دیواره‌های این تونل تصاویر مختلفی از مناظر طبیعی و یا تبلیغات مختلف نشان داده می‌شوند.

با تمام شدن مسیر این تونل و وقتی که مسافرین به انتهای آکواریوم تشخیص چهره می‌رسند، در صورتی که مورد مشکوکی درباره آن‌ها تشخیص داده نشود، با پیام «سفر خوبی داشته باشید» بدرقه می‌شوند و در غیر این صورت نیز پیام امنیتی مشاهده شده و مامورین اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

مطالب مرتبط:

این آکواریوم علاوه بر اینکه فناوری تشخیص چهره خود را به خوبی پنهان می‌کند، کاربر را به راحتی تشویق می‌کند که به اطراف خود نگاه کرده و زاویه صورت خود را تغییر دهد تا اسکن چهره به طور کامل انجام شود. چرا که حرکت ماهی‌های موجود در آکواریوم باعث جلب توجه مسافرین شده و با حرکت خود باعث می‌شوند که مسافرین آن‌ها را دنبال کنند. به این صورت چهره افراد چرخیده و در زاویه‌های مختلفی قرار می‌گیرد و باعث می‌شود که اسکن چهره و عنبیه چشم به طور کامل اجرا شود.

این پروژه با همکاری ایرلاین امارات اجرا شده و گفته می‌شود که اولین نمونه آن در تابستان ۲۰۱۸ در ترمینال شماره سه فرودگاه دبی نصب شود. ایده این آکواریوم مجازی تشخیص چهره با توجه به تعداد زیاد مسافرین دبی که سالانه وارد فرودگاه‌های این شهر می‌شوند به وجود آمده بود. چرا که با توجه به تعداد زیاد مسافرین، بایستی راه حلی راحت‌تر و سریع‌تر به جای دروازه‌های بازرسی به وجود می‌آمد.

منبع: theverge

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *