آخرین وضعیت ارز مسافرتی

در اوضاع کنونی کشور تصمیم‌گیری برای پرداخت و یا عدم پرداخت ارز مسافرتی به مسئله‌ای بسیار مهم برای مسئولان کشور تبدیل شده است. در این مطلب از زرین تراول قصد داریم تا به بررسی آخرین وضعیت ارز مسافرتی بپردازیم.

آخرین وضعیت ارز مسافرتی

طبق آخرین اخبار فاطمه ذوالقدر نماینده مجلس ایران گفت: نرخ ارز مسافرتی به نرخ آزاد نزدیک می‌شود. این نماینده مجلس به تازگی اعلام کرده که طبق برنامه جدید قرار است که نرخ ارز مسافرتی تغییر کرده و به نرخ آزاد نزدیک می‌شود.

آخرین اظهار نظرها نشان‌دهنده مخالفت شدید برخی از مسئولان کشور در رابطه با موضوع پرداخت ارز مسافرتی است. روز گذشته آقای محمد محب‌خدایی با سمت معاونت گردشگری در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران با اینکه یکی از فعالین حوزه گردشگری در کشور به شمار می‌آید از پرداخت ارز مسافرتی به شدت انتقاده کرده و گفته ارائه چنین خدمتی در حقیقت ایجاد مشوق‌هایی برای سفر ایرانیان به خارج از کشور به شمار می‌آید. این مقام گردشگری می‌گوید: به جای اینکه کشورهای دیگر برای گردشگران ایرانی مشوق ایجاد کنند، ما خودمان مشوق افراد برای رفتن به کشورهای خارجی شدیم.

آخرین وضعیت ارز مسافرتی

محمد محب‌خدایی در روز جمعه طی مصاحبه‌ای که با خبرگزاری ایلنا در خصوصو آخرین وضعیت ارز مسافرتی داشته از مسئولان مربوطه تقاضای حذف ارز برای سفرهای خارجی را داشته و از آژانس‌های مسافرتی نیز به دلیل تبلیغات برای سفر رایگان در ازای دریافت ارز مسافرتی مشتریان انتقاد کرده است.

معاون گردشگری در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جناب آقای محمد محب‌خدایی معتقد است که امروزه بسیاری از افراد تنها با انگیزه دریافت ارز مسافرتی اقدام به برنامه‌ریزی برای سفرهای خارجی می‌کنند و تا پیش‌ از این علاقه چندانی به رفتن به یک کشور خارجی نداشته‌اند. او در این رابطه گفت: افزایش مسافرت به کشورهایی چون تایلند، چین و هندوستان باعث شده که بلیط برای این کشورها پیدا نشود.

البته این در حالی است که امروزه بسیاری از مردم که از گذشته‌ برنامه سفرهای خود را تنظیم کرده بودند با بالا رفتن نرخ ارز و ایجاد محدودیت در پرداخت ارز مسافرتی با مشکلاتی جدی شده‌اند.

کانال تلگرام زرین نما

اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید احتمالا کانال تلگرام زرین نما با مطالب جذابی که دارد برایتان جالب خواهد بود. کافیست روی لینک پایین کلیک کرده و با همراه شوید.

شایعه حذف ارز مسافرتی

هفته گذشته نیز انتشار خبر حذف ارز مسافرتی از سوی دولت بازار شایعات مربوط به این موضوع را داغ کرد و حتی برخی افراد نیز یکی از دلایل افزایش قیمت ارز را همین شایعه بی اساس اعلام کردند.

آخرین وضعیت ارز مسافرتی

بسیاری از مسئولین دولتی دیگر نیز با پرداخت ارز مسافرتی برای سفرهای خارجی مخالف هستند. محمد علی موحدی کرمانی، امام جمعه تهران، در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته اختصاص ارز به سفرهای غیرضروری را به عنوان خیانت خوانده است و این در حالی است که امروزه به مسافران سفرهای حج ارز با نرخ 3900 تومانی ارائه می‌شوند.

آخرین وضعیت ارز مسافرتی

در این میان لازم به ذکر است که آمار مسافران خارج از کشور در سال‌های اخیر در حدود 10 میلیون سفر بوده که 2.5 میلیون مورد از آنها برای به سفر به کشور ترکیه ثبت شده و 2 میلیون آن نیز به سفرهای زیارتی به کشورهایی همچون عربستان و عراق مربوط است.

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

 منبع : ilna | zarintravel

 

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *